Dopravné správy

Komplikace na trati u Berounky. Správa železnic uzavřela až na šest týdnů kolej

Na trati z Prahy do Berouna je opět výluka, tentokrát kvůli poruše na trakčním vedení. Z toho důvodu byly všechny vlakové soupravy převedeny ze dvou pouze do jedné traťové koleje. Proto dochází ke zpožďování vlaků za místem omezení až o 20 minut.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Železničná spoločnosť obmedzuje medzinárodné vlakové spojenie do Nemecka

Pre pandémiu COVID-19 Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) obmedzí ďalšie medzinárodné vlakové spojenie. Obmedzenie sa týka vlaku EC 172/173 Hungaria (Budapest Nyug. – Hamburg Altona), ktorého trasa sa dočasne skracuje len na úsek Budapest Nyugati – Bratislava hl.st. – Praha hl.n. a opačne.

Celé správu nájdete na tomto odkaze.

Dopravním podnikům v Ostravě a Opavě ubylo cestujících i tržeb

Dopravní podniky v Ostravě (DPO) a Opavě (MDPO) zaznamenaly po vypuknutí pandemie nového koronaviru propad tržeb zhruba o třetinu. Výrazně jim ubylo cestujících, naopak vzrostly náklady na dezinfekci a ochranné pomůcky.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Deutsche Bahn investuje vyše 1,4 mld. eur do infraštruktúry a údržby

Nemecký železničný dopravca Deutsche Bahn plánuje v nadchádzajúcich rokoch investovať do infraštruktúry aj údržby viac ako 1,4 miliardy eur. „Kvalita sa dosahuje v infraštruktúre a v údržbe,“ povedal agentúre dpa Berthold Huber, člen správnej rady.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

6 rokov bez trolejbusov

Záverom januára uplynulo 6 rokov od prerušenia pravidelnej premávky trolejbusov. Pripomeňme si, ako vyzerala trolejbusová doprava v meste od jej spustenia až po zrušenie, a čo sa s ňou plánuje do budúcnosti.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Rychlíky na Moravu odkloní výluky. Začnou už v dubnu

Výluky, odklony vlaků, zpoždění. Cestování po železnici v Pardubickém kraji budou komplikovat velké stavby, zejména modernizace železničního uzlu Pardubice a úseku mezi Ústím nad Orlicí a Brandýsem nad Orlicí. Změny v jízdních řádech nastanou už za necelé dva měsíce, od 6. dubna.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Na co zírá mašinfíra: Kultovním Sergejem po Buštěhradce z Rakovníka do Prahy

Dnes se projedeme ikonickou sovětskou lokomotivou zvanou Sergej z historické flotily Českých drah. Vyzkoušíme ji na zasněžené Buštěhradské dráze z roku 1871 mezi Rakovníkem a Prahou. Kromě Negrelliho viaduktu přejedeme i karlínský spojovací viadukt, kam byste se běžným vlakem nepodívali.

Zdroj: https://www.idnes.cz/cestovani/po-cesku/na-co-zira-masinfira-trat-120-rakovnik-praha-sergej-cd-nostalgie-bustehradska-draha-bustehradka.A210210_154157_po-cesku_vrja

Preložka hlavnej cesty tak ľahko nebude

Od preloženia železnice medzi Liptovským Mikulášom a Liptovským Hrádkom si domáci sľubujú veľa. Pôvodne sa počítalo s tým, že k novej železničnej stanici pôjde aj nová cesta.

Čítajte viac: https://myliptov.sme.sk/c/22595737/prelozka-hlavnej-cesty-tak-lahko-nebude.html

Náklady na dopravu neudržitelné, kraj přistupuje ke stabilizačním opatřením

Propad tržeb v hromadné dopravě ve Středočeském kraji za loňský rok přesáhne 500 milionů korun. Hlavním důvodem je snížení počtu cestujících způsobený protipandemickými opatřeními o zhruba jednu třetinu. Ze státního rozpočtu kraj žádnou pomoc nedostal, byť o ni opakovaně žádal. Vedení kraje tedy musí přistoupit ke stabilizačním opatřením. Z dosažených úspor budou především sanovány ztráty systému tak aby byla zachována obslužnost a konkurence v oblasti regionální dopravy a zároveň aby nedošlo k výrazně většímu zatížení rozpočtů středočeských měst a obcí.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

V Plzni na nádraží mají luxusní WC! Cestující ale musí močit do přírody

Čtyři milióny korun za krychli o rozměru třicet metrů čtverečných. To je zakázka luxusních toalet na vlakové zastávce v Plzni. Kromě extrémně vysoké ceny to má ale ještě jeden háček. Veřejné záchodky stojí na perónu už od roku 2019, pořád ale nejsou v provozu.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Víkendář: Proč se v USA reguluje železnice jinak než v Evropě a jaký je výsledek?

Železnice jsou pro ekonomy určitým oříškem. Stejně jako další síťová odvětví včetně distribuce elektrické energie, telekomunikací či leteckých společností. Podle ekonoma Tima Taylora tento oříšek spočívá v efektivní regulaci, která by na jednu stranu zajistila nízké ceny a na stranu druhou potřebné investice a efektivitu. Taylor poukazuje na práci Russella Pittmana, který popisuje, jak se postupem času měnil přístup státu k železnici a jak se různá regulace projevovala v praxi. Včetně rozdílu mezi USA a Evropou.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Poltárska trať prekvapila bežkárov svojimi zimnými tajomstvami

Časť bývalej železničnej trate od Rimavskej Soboty na Poltár prekvapila svojimi zimnými tajomstvami prvých odvážlivcov. Dostatočná snehová nádielka v posledných dňoch umožnila jej sprejazdnenie práve partii bežkárov, ktorí ešte v piatok urobili stopu. Ako prvý cestu robil Juraj Kepka, jeden z najstarších dobrovoľníkov, ktorý okrem bicyklovania na retro bicykloch aj rád bežkuje. Podľa jeho slov sa mu išlo veľmi dobre a je rád, že príroda im v zime ponúkla aj takúto možnosť. Ocenil, že podmienky sa zlepšili aj v našom regióne a netreba za nimi cestovať na sever okresu.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

České dráhy slibují bezpečí. Při výluce ale průvodčí nacpe všechny do jednoho autobusu

Vládní nařízení proti šíření nemoci COVID-19 se snažím co nejvíce dodržovat. Omezuji kontakty na minimum, neúčastním se žádných večírků a nosím roušku všude, kde je to potřeba. Předpokládal bych, že i České dráhy (ČD) mi zajistí co nejbezpečnější cestu, když už se rozhodnu na ni z nutných důvodů vyrazit.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

 

Lávka nad seřaďovacím nádražím v Brně-Maloměřicích je nevšední atrakcí nejen pro milovníky železnic

Nejen milovníci železnice se rádi zastavují v Brně-Maloměřicích na lávce pro pěší, která vede nad místní technickou památkou - seřaďovacím nádražím. Jednotlivé vagóny putující zdánlivě bez kontroly samostatně po široce rozvětvených kolejích jsou opravdu zajímavou podívanou. Brzdné systémy dávají vědět celému městu kvílivým zvukem ve dne i v noci, že se na nádraží stále něco děje. Mnozí Brňané možná ani netuší, odkud se ty charakteristické zvuky vlastně berou.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Mladý řidič vjel do cesty vlaku

U obce Borová na Poličsku se dnes před 13. hodinou střetl vlak s osobním vozem VW Golf. Auto, které jelo od Borové, řídil dvacetiletý muž.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Rychlá trať straší starosty z Podřipska a Litoměřicka. Napsali otevřený dopis

Starostové obcí z Litoměřicka a Podřipska, kterých se mají dotknout obě nově navrhované trasy Vysokorychlostní trasy (VRT) mezi Prahou a Drážďany, poukazují na řadu problémů, které dráha přinese.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Muzeum značky Praga v Chomutově zatím nebude

Pan Příhoda začal sbírat Pragovky v roce 1953, ty nejstrarší byly vyrobeny v roce 1908. Některými se vozili českoslovenští prezidenti nebo třeba herečka Lída Baarová. Kromě automobilů má množství náhradních dílů a dokumentů o této značce.
Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Hopin sprostredkuje platby za cestovné lístky v prímestskej doprave

Tvorca mobilnej taxi aplikácie Hopin rozšíril jej funkcionalitu o platbu za lístky v prímestskej doprave. Úhrada funguje pred nástupom do autobusu cez dobitý kredit alebo zaregistrovanú platobnú kartu v mobilnej aplikácii. Následne sa cestujúci preukáže QR kódom.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Další pražské nádraží bude průchozí. V Holešovicích startuje projekt Port7

Stanice vlaků v Holešovicích bude zcela průchozí. Podchod, který dosud vede ke 3. nástupišti, bude prodloužen a bude ústit v oblasti u Vltavy. Skanska v ní zahájila stavbu projektu Port7. Podchod bude hotov ještě letos, otevře se ovšem až v roce 2023.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Železničáři letos na jižní Moravě opraví budovy za 100 milionů

Správa železnic letos plánuje v Jihomoravském kraji zahájit nebo dokončit opravy sedmi výpravních budov za více než 100 milionů korun.

Do konce března má být hotovo například v Hrušovanech nad Jevišovkou – Šanově na Znojemsku, kde dělníci dodělávají fasády se zdobnými prvky a uvnitř vzniká nové zázemí pro cestující. Rekonstrukce vyjde na 33,5 milionu korun, řekla ČTK mluvčí železničářů Radka Pistoriusová. Další velká oprava čeká budovu ve stanici Sokolnice–Telnice na Brněnsku.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.