Dopravné správy

Rychlovlaky TGV křižují francouzskou krajinu již 40 let

Rychlovlaky TGV jsou výkladní skříní francouzských železnic a zároveň chloubou tamějšího strojírenského průmyslu. Soupravy vozí cestující rychlostí přes 300 kilometrů v hodině a patří jim titul nejrychlejších kolových železničních vozidel na světě. Od zahájení provozu jednotek TGV uplyne 22. září 40 let, komerční provoz začal 27. září 1981.

Experimenty s rychlými vlaky podnikal francouzský železniční dopravce SNCF už v polovině 50. let. Na trati poblíž Bordeaux tehdy uháněly speciálně upravené lokomotivy rychlostí přes 300 kilometrů v hodině. Snaha o další zvýšení rychlosti ale v následující dekádě vedla do slepé uličky, kterou představoval projekt vlaku klouzajícího na vzduchovém polštáři. Takzvaný Aérotrain však byl pro svou složitost a s ní spojené problémy zavržen a přednost dostal paralelně vyvíjený projekt rychlovlaku s koly.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Nádraží, kde se zastavil čas. Krkonošská železnice má šanci na záchranu

Zchátralé budovy, pasoucí se slepice, ticho. Na nádražích u trasy krkonošské železnice z Martinic do Rokytnice nad Jizerou, kterou před více než sto lety nechal postavit hrabě Jan Harrach, jako by se zastavil čas. Stav některých míst je žalostný. Ve většině stanic Harrachovy železnice už není výpravčí ani další personál. Ale nyní jim svitla naděje.

Krkonošským starostům se totiž povedlo zvrátit rozhodnutí železničářů zbourat stanice v Hrabačově a Rokytnici a rekonstrukce by se měly dočkat i další železniční budovy, jichž je podél podhorské trati sedm. Nejlépe je na tom nádraží v Martinicích z roku 1871, ale řada z nich je opuštěná, železničáři pro ně nemají náplň.

Celú správu, fotogalériu a video nájdete na tomto odkaze.

Vlaky ze Smíchova až do Běchovic vyjedou podle plánů za tři roky

Praha udělala další důležitý krok k zavedení nové linky S61, která spojí Smíchov a Běchovice. Praha 14 poslala k posouzení příslušným úřadům dokumentaci o vlivu na životní prostředí na úpravy stávající trati z Malešic do Běchovic, na které mají vyrůst celkem tři nové zastávky: Praha-Hostavice, Praha-Jahodnice a Praha-Jiráskova čtvrť.

Vyplývá to ze zveřejněného dokumentu v informačním systému EIA. „Počítáme se zavedením nových linek od grafikonu 2024/2025,“ potvrdil náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr. Pražští zastupitelé už dříve odsouhlasili dotaci pro městskou část na přípravu dokumentace.

Celú správu a fotogalériu nájdete na tomto odkaze.

Čtyři dny se švýcarskou železnicí: zážitek, který si přejete zopakovat

Nejkrásnější pohled na svět je prý z koňského hřbetu, mně dechberoucí výhledy nabídly železnice ve Švýcarsku. Posaďte se a procvičte krční páteř, nebudete vědět, jestli se dívat vpravo, vlevo, dopředu, dozadu, nebo vzhůru, píše redaktorka magazínu Víkend DNES.

Každé roční období má ve švýcarských Alpách svoje kouzlo, místní však tvrdí, že nejkrásnější pohledy z vyhlášených vyhlídkových vlaků příroda návštěvníkům poskytne na podzim. Než ji pokryje vrstva sněhu, listy na stromech začnou hrát všemi barvami, punc luxusu krajině před svým opadáním dodají dozlatova vybarvené modříny. Když se to pak všechno zrcadlí v poklidných hladinách horských jezer, příroda nabídne tak úchvatné představení, že v útrobách vyhřátého vlaku spontánně vyskočíte z pohodlné sedačky a neubráníte se obdivným výkřikům a tleskání. Je to dokonalá symfonie.

Celú správu, fotogalériu a video nájdete na tomto odkaze.

V Nových Zámkoch pribudne ďalšie stredisko technicko-hygienickej údržby, ktoré sa postará o čistotu

V Nových Zámkoch pribudne ďalšie stredisko technicko-hygienickej údržby, ktoré sa postará o čistotu vlakov národného dopravcu

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) modernizuje nielen svoje vlaky, ale i pracoviská. Nové moderné strediská technicko-hygienickej údržby (THÚ) budú prispievať k predĺženiu životnosti nových, resp. modernizovaných železničných koľajových vozidiel.
Dnes sme v priestore Rušňového depa v Nových Zámkoch podpísali Zmluvu o dielo Technicko- hygienickej údržby železničných koľajových vozidiel pre stredisko Nové Zámky za účasti Otokara Kleina, primátora mesta Nové Zámky a Romana Koreňa, predsedu predstavenstva ZSSK, spolu so zástupcom dodávateľskej spoločnosti Metrostav Martinom Kokavcom, oblastným riaditeľom pre Slovensko – západ. Prítomní zároveň poklepali základný kameň novej stavby, ktorá sa začne realizovať v najbližších týždňoch.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

VIDEO: KLDR zveřejnila záběry, jak odpaluje balistickou raketu z vlaku

Severní Korea zveřejnila záběry, na kterých ukazuje odpálení balistické rakety z vlaku. Střela zasáhla cíl vzdálený 800 km, tvrdí severokorejská státní média. KLDR tak testuje možnosti míst, odkud je možné rakety odpalovat. Japonský premiér Jošihide Suga to označil za „nehorázné“ a za hrozbu pro mír a bezpečnost.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/balisticka-raketa-severni-korea-vlak-jizni-korea.A210917_100808_zahranicni_elk

Oveľa lacnejšie bude celý týždeň cestovanie vlakmi aj autobusmi

V rámci Európskeho týždňa mobility (ETM), ktorý prebieha od 16. do 22. septembra pod tohtoročným sloganom Buďme zdraví, cestujme ekologicky, pripravil Žilinský kraj pre cestujúcich v prímestskej autobusovej doprave viaceré atraktívne zľavy a zaujímavé novinky.

Lacnejšie autobusy aj vlaky

„Žilinská župa ako jediná na Slovensku počas celého týždňa zavedie osobitné cestovné vo výške 0,35 eur na akúkoľvek precestovanú vzdialenosť pre všetkých cestujúcich. Počas trvania kampane budú dopravcovia vydávať dopravné karty zdarma, bez účtovania manipulačného poplatku, ktorý sa pohybuje od 4 do 5 eur v závislosti od dopravcu a druhu karty,“ povedala Gabriela Tisoňová, riaditeľka odboru dopravy ŽSK. Dopravné karty bude možné vybaviť v klientskych centrách u dopravcov.


Čítajte viac: https://myorava.sme.sk/c/22742915/ovela-lacnejsie-bude-cely-tyzden-cestovanie-vlakmi-aj-autobusmi.html

Diesely pod dráty pojedou i nadále. Elektrifikace až do Králík zatím není jistá

Prodloužit elektrifikaci železniční trati až do Králíků? Pardubický kraj o modernizaci tohoto úseku skutečně uvažuje. Pod dráty by tak Orlickem mohly začít konečně jezdit elektrické lokomotivy, namísto dieselových. Záměr mají z velké části zafinancovat evropské fondy. Do realizace je ale daleko. 


Jedním z cílů přeshraniční spolupráce Česka a Polska pro období 2021–2027 by mohla být modernizace železniční trati. „V našem kraji by se mohlo jednat například o elektrifikaci do Králíků,“ uvedl hejtman Martin Netolický. Podle něj je však jednou z podmínek pro čerpání evropských peněz také zájem na polské straně.


Zdroj: https://orlicky.denik.cz/zpravy_region/diesely-pod-draty-pojedou-i-nadale-elektrifikace-az-do-kralik-zatim-neni-jista-2.html

Stát bude mít zřejmě větší přehled o práci a odpočinku strojvedoucích

Stát by mohl mít větší přehled o pracovní době a odpočinku strojvedoucích. Úřady budou moci pomocí monitoringu jejich licencí jednoznačně zjistit, jestli konkrétní strojvedoucí neřídí v rozporu s předpisy nad rámec směny u jednoho dopravce v době odpočinku například pro jiného dopravce. Počítá s tím vládní novela drážního zákona, kterou dnes schválila Sněmovna. Nyní ji projedná Senát. Pokud by novelu z nějakého důvodu vrátil do Sněmovny, poslanci už by se jí kvůli volbám nestihli zabývat.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Klenoty ruské železnice: Kostelík a poliklinika na kolejích nebo nóbl kupé pro buržoazní cestující

Říká se, že kam vedou koleje, tam je i život. A v nehostinné ruské Sibiři to platí dvojnásob. Jen málokterý vynález se zasloužil o rozvoj dnešního Ruska tolik, jako právě železniční doprava. A jak doplňuje zpravodajka Radiožurnálu v Rusku Ivana Milenkovičová, jen málokde je k vidění tolik různých druhů mašin a vagonů z celého bývalého východního bloku, jako v Novosibirsku, který protíná páteřní spojnice – a sice legendární transsibiřská magistrála.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

TGV odhaluje nový rychlovlak

Francie slaví kulaté narozeniny rychlovlaků TGV, výkladní skříně francouzských železnic a tamějšího strojírenského průmyslu. Soupravy, jež cestující vozí rychlostí přes 300 kilometrů v hodině a patří jim titul nejrychlejších kolových železničních vozidel na světě, křižují francouzskou krajinu už 40 let. Firma představí i novou soupravu rychlovlaku.

Hlavní hvězdou pátečních oslav je prezident Emmanuel Macron. Ten by měl odhalit novou soupravu, která by se měla objevit na železnici v roce 2024. Nový model objednaný u francouzské společnosti Alstom nebude rychlejší než poslední soupravy jezdící rychlostí 320 km/h, ale podle provozovatelů má být pohodlnější, s větší kapacitou, ekologičtější a také ekonomičtější, píše agentura AFP.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Nové brněnské hlavní nádraží představí veřejnosti ve Scale

Jak nové nádraží promění cestování i život ve městě? O tom budou Brňané diskutovat ve středu 29. září s autory čtyř nejlepších architektonických návrhů plánovaného dopravního terminálu. Nejužší výběr poroty vůbec největší architektonické soutěže u nás posléze představí i výstava.

V červenci tohoto roku byl představen vítězný návrh nové podoby brněnského hlavního nádraží. Odborná porota vybírala celkem ze dvanácti návrhů. V nejužším výběru stanuly čtyři projekty, které jednotlivé týmy pro poslední fázi výběru rozpracovaly do většího detailu. Právě jejich autoři představí své vize a uvažování nad řešením nádraží samotného i přilehlé nové čtvrti Trnitá nejen občanům města v plánované diskusi. Ta proběhne ve středu 29. září od 16 hodin v kině Scala a je otevřená všem zájemcům, kteří se na ni v předstihu zaregistrují na stránkách Kanceláře architekta města Brna.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Závory, semafory. Železniční přejezd u Koudelova se dočká lepšího zabezpečení

Nechráněný železniční přejezd u Koudelova se dočká lepšího zabezpečení. Deníku to potvrdila mluvčí Správy železnic (SŽ) Nela Friebová. Součástí nového výstražného systému budou závory i světelná signalizace. Opravy se ale dočkají i ostatní přejezdy na trati Čáslav - Skovice.


Zdroj: https://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/zavory-semafory-zeleznicni-prejezd-u-koudelova-se-docka-lepsiho-zabezpeceni-2021.html

Emanuel Šíp: Vysokorychlostní tratě jsou zásadní pro budoucnost Česka

Správa železnic zahájila tento rok konkrétní přípravy nových železničních spojení – takzvaných vysokorychlostních tratí. V současnosti probíhá úvodní mapování krajiny a připravuje se výstavba pilotních úseků. Správa železnic přitom intenzivně diskutuje s dotčenými municipalitami. To je v takto rané fázi přípravy staveb zcela výjimečné, ale nezbytné. Ukazuje se totiž, že vysokorychlostní tratě budou vadit nejbližšímu okolí, kudy budou procházet.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Ústecký kraj objednal dopravu na Kozí dráze, vlaky pojedou od dubna

Ústecký kraj objednal dopravu na takzvané Kozí dráze. Vlaky mezi Děčínem a Telnicí na Ústecku budou jezdit od dubna 2022. Opravu trati za 50 milionů korun zajistí Správa železnic.

Proti obnově trati se v minulosti vyslovili někteří politici z Děčína, kteří chtěli prosadit, aby na místě trati vznikla cyklostezka.

„Kraj objednal dopravu u firmy KŽC, která jezdí pro nás ve Šluknovském výběžku a jinde,“ uvedl náměstek hejtmana Jiří Řehák (Spojenci pro kraj). Turistické linky budou jezdit od dubna do října, o prázdninách a státních svátcích. Na Telnici je lyžařské středisko, bude možné proto podle Řeháka domluvit i nějaké spoje například o jarních prázdninách.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

PODÍVEJTE SE: Protidrogový vlak zastavil ve čtvrtek i v Rakovníku

Zahledět se do pochmurné reality uživatele alkoholu a drog. Vidět, co s lidmi závislost může udělat, jaké mohou být následky špatných rozhodnutí. To vše nabízí nabízí ve velmi působivé atmosféře vlaková souprava Revolution train, která nutí dospívající přemýšlet nad tím, jak nesklouznout na šikmou plochu, ze které už nemusí být návratu. Revoluční projekt zavítal také do Rakovníka a rozhodně ne naposledy.


Zdroj: https://rakovnicky.denik.cz/zpravy_region/revolution-train-protidrogovy-vlak-rakovnik-20210916.html

Škola uspořádala netradiční výuku. Žáci projeli sever Čech, žili ve vagonech

Jídlo z ešusů, vášnivý zpěv doprovázený tóny kytary a všudypřítomné drncání a skřípání starých vozů. Ne, tohle není vzpomínka na mládí, ale adaptační výlet dětí Scioškoly z pražských Nuslí, jejichž svět se na pět dní stlačil do železničních vagónů. „Bylo to megasuper! Bylo to něco úplně jiného, všem doporučuju,“ vypráví šťastně jeden z účastníků Jáchym Dolan.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/scioskola-vzdelavani-adaptacni-kurz-vlakem.A210913_080426_domaci_imat

Brno brázdí tramvaj v barvách záchranky, cestující poučí o první pomoci

Na počest jihomoravských záchranářů brázdí ulice Brna Záchranářská šalina. Vůz má typickou žlutou barvu a cestující učí, jak správně poskytovat první pomoc nebo jak správně vytvořit záchranářskou uličku.

V ulicích Brna je nově k vidění speciální Záchranářská šalina. Tramvaj v barvách záchranné služby dnes pokřtili zástupci kraje, města a záchranných složek na náměstí Svobody. 

Žlutý vůz je symbolickým poděkováním zaměstnancům Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje za jejich práci a zároveň připomínkou výročí patnácti let, kdy záchranka funguje pod správou Jihomoravského kraje. 

Zdroj: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/zachranarska-tramvaj-brno-zachranari-dopravni-podnik.A210916_150605_brno-zpravy_mls

VIDEO: Severní Korea otestovala odpal balistických raket z vlaku. Jedna zasáhla cíl

Novinku v armádní výzbroji odvysílala severokorejská státní televize.

Armáda Severní Koreji ve středu testovala nový způsob odpalování balistických raket – z vagonu na železniční trati. Odpal byl přenášen severokorejskou státní televizí. Podle vyjádření tamního média jedna z raket zasáhla cíl v moři asi 800 kilometrů od východního pobřeží země.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Na trať vyrazil evropský expres. Česko musí dávat pozor, aby mu neujel

Železniční doprava hraje v plánech Evropské unie velkou roli, má totiž dopomoct ke splnění klimatických cílů. Konkrétně v Česku situace nevypadá moc příznivě, modernizace železnic si vyžádá hodně prostředků a především dostatek politické vůle.

Ve čtvrtek 2. září vyjel z lisabonského nádraží speciální vlak, který na své pětitýdenní cestě zastavuje ve městech po celé Evropě, a to včetně Ostravy, Břeclavi, Brna, Prahy a Plzně (23.–26. září), aby 7. října dorazil do Paříže. Jeho hlavním úkolem je připomenout výhody železniční dopravy a propojené Evropy.

„Železnice formovala naši bohatou společnou historii. Železniční doprava však představuje i budoucnost Evropy. Je to způsob, jak můžeme zmírnit změnu klimatu a napomoci hospodářskému oživení po pandemii, neboť takto vytváříme uhlíkově neutrální odvětví dopravy. V nadcházejících týdnech se vlak ‚Connecting Europe Express‘ stane pojízdnou konferencí, laboratoří a fórem pro veřejnou diskuzi o tom, jak k využívání železnice motivovat cestující i podniky,“ nechala se na začátku cesty vlaku slyšet eurokomisařka pro dopravu Adina Văleanová.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.