Dopravné správy

Trať z Brna do Střelic je po rekonstrukci dvoukolejná a elektrizovaná

Po téměř třech měsících se od úterý vrátí na trať mezi Brnem a Střelicemi vlaky. Správa železnic dokončila stavební práce na modernizaci a elektrizaci desetikilometrového úseku za téměř tři miliardy korun. Elektrické vlaky po trati ovšem zatím jezdit nebudou, protože příští rok se má s pracemi pokračovat na dalších deseti kilometrech ze Střelic do Zastávky u Brna.

Pro cestující, kteří museli jezdit výlukovými autobusy od začátku stavby loni v létě, se zvýší komfort cestování. Cestování bude také bezpečnější, rychlost bude zatím sto kilometrů za hodinu a od konce roku 2023 pak sto dvacet, protože po modernizaci tratě až do Zastávky zde bude fungovat mezinárodní systém pro zabezpečení jízdy vlaků ETCS.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Prečo sa neoplatí zaspať na lavičke v čakárni prešovskej stanice

Polícia vedie trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže, ku ktorej došlo v nedeľu ráno v čakárni vestibulu železničnej stanice v Prešove.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, zlodej využil nepozornosť 46-ročného muža z obce Hliník nad Hronom (okres Žiar nad Hronom na strednom Slovensku), ktorý spal na lavičke v čakárni, a odcudzil mu ruksak.„Vzal z neho 7 000 českých korún, elektronickú cigaretu, mobilný telefón i nôž. Poškodený muž škodu vyčíslil na viac ako 500 eur," povedala Ligdayová.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Na západe je málo rušňovodičov. Prichádza k pravidelnému odrieknutiu vlakov

Nedostatok rušnovodičov spôsobuje odrieknutie vlakov nielen na Záhorí, ale i v iných regiónoch prevažne západného Slovenska.

“Dôvodom výpadku je stále trvajúca pandemická situácia a s ňou spojené rušenie a presúvanie kurzov a výcvikov rušňovodičov. V roku 2020 nemohlo dokončiť kurz rušňovodičov až 90 kandidátov na túto profesiu.“ informuje Záhorí.sk hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč. Približne rovnaký počet rušnovodičov musia každoročne nahradiť z dôvodu odchodu do dôchodku alebo z iných dôvodov.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Už nejen Praha. Rychlodráhy mají smazat rozdíly mezi regiony. A zvednout cenu pozemků

Z Prahy do Brna do hodiny, do Ústí nad Labem za půl a do Drážďan pod hodinu. Zkrácení dojezdových vzdáleností a napojení Česka na evropskou síť moderních železnic jsou hlavní důvody pro budování vysokorychlostních železničních tratí, na kterých teď stát pracuje.

Postupně se mají vybudovat nová rychlá spojení celkem na pěti úsecích. Správa železnic připravuje tratě na páteřním tahu mezi Prahou, Brnem a Ostravou, úsek na tahu Brno–Vídeň/Bratislava, Praha–Běchovice–Poříčany a také dva úseky mezi Prahou a Drážďany.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Do dvoch vlakov EuroNight sa opäť vracia lôžkový vozeň

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informuje cestujúcich, že vo vlakoch EuroNight 476/456 a 457/477 na trase Budapest Keleti – Bratislava hl.st. – Berlin Hbf. bude opäť zaradený lôžkový vozeň, a to nasledovne:
Vo vlaku EN 476/456 bude prvýkrát radený v noci z 23. – 24. 9. 2021.
Vo vlaku EN 477/457 bude prvýkrát radený v noci z 24. – 25. 9. 2021.

Dlhodobé neradenie lôžkového vozňa vo vlakoch EN súviselo s pandemickými opatreniami a zároveň s poklesom dopytu o medzinárodné cestovanie z dôvodu obmedzení vstupu do jednotlivých krajín. Lístky budú riadne v predaji prostredníctvom rezervačného systému iKVC.

Túto správu nájdete na tomto odkaze.

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i propuštěný personál. S problémy se letos potýkala také vlajková loď RegioJetu, vlaky do Chorvatska. „Pokud by se nepodařilo spoj stabilizovat, pak ho raději zruším,“ říká v rozhovoru pro Lidovky.cz jeho majitel Radim Jančura.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Slibované nové vlaky nepřijedou. Na řadě míst si lidé budou muset počkat

Covid brzdí nasazení nových vlaků v Česku. Některé uvázly už ve výrobě, jiné na zkouškách. Někde musí dál čekat, jinde se s novým jízdním řádem objeví také zbrusu nová vozidla. Čeká se na rychlíky i moderní vlaky, například s kinem.

Zatímco v Ústeckém kraji si na nové elektrické soupravy budou muset počkat, nové vlaky se od prosincového jízdního řádu objeví v Moravskoslezském kraji na lince mezi Ostravou a Frenštátem pod Radhoštěm, na trase spojující Klatovy s Berounem přes Plzeň. Zpoždění v nasazení mají ale i vozidla InterJet, která mají být nasazena na rychlících Krušnohor z Prahy do Chebu přes ústí a Teplice a rovněž na západních expresech spojujících obě města jižní trasou přes Plzeň a Mariánské Lázně.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Nejvýše položená železniční stanice v Evropě je v tunelu, dál vlak nejede

Mezi nejznámější železnice světa patří švýcarská Jungfraubahn, která obsahuje i nejvýše položenou evropskou železniční stanici Jungfraujoch. Větší část této ozubnicové železnice je skryta v tunelu proraženém v horském skalním masivu. Zajímavé dílo lidského umu se nám představí v celé své kráse prostřednictvím řady fotografií i jiných grafických vyobrazení.

Fotogalériu nájdete na tomto odkaze.

České dráhy: „Zelená železnice“ bude prosazovat promyšlený a efektivní rozvoj bezemisní dopravy

České dráhy se staly jedním ze sedmi zakládajících členů nového spolku „Zelená železnice“, který byl oficiálně založen 17. září 2021.

Jeho hlavním cílem je koordinovaný rozvoj bezemisní dopravy tak, aby investice do vývoje, výroby vozidel, ale také do budování související infrastruktury byly efektivní a pro dopravce i objednatele finančně dostupné. Spolek chce být zároveň partnerem státu a regionálních samospráv při vytvoření potřebného legislativního rámce této významné změny v rámci Green Dealu Evropské unie.

Celú tlačovú správu nájdete na tomto odkaze.

Korýtko previezlo v lete viac ako 4000 ľudí

Ani sa to nezdá, ale toto leto sme mali v Ružomberku už štvrtú sezónu projektu Korýtko vlakom bicyklom. Každoročne ide o jazdu vláčikom po pôvodnej trati Korýtka zo železničnej stanice po stanicu Zápalkáreň (približne tri kilometre). Počas týchto letných prázdnin vláčik odjazdil deväť víkendov, počas ktorých prepravil viac ako 4 000 cestujúcich, stovky bicyklov a kočíkov.

„Sezóna 2021 je oproti minulej úspešnejšia, prepravili sme viac cestujúcich a obnovili sme aj sprievodný program na stanici Zápalkáreň, ako bol farmársky deň so zvieratkami, papierenský deň s ukážkou ručnej výroby papiera, modelársky deň so železničnými, automobilovými a leteckými modelmi. Zaujímavou novinkou bol divadelný deň, počas ktorého ochotníci z Likavky zahrali predstavenia pod holým nebom,“ pre naše noviny sa vyjadril Martin Baník, predseda OZ Korytnická železnica Ružomberok.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Klenoty ruské železnice: Kostelík a poliklinika na kolejích nebo nóbl kupé pro buržoazní cestující

Říká se, že kam vedou koleje, tam je i život. A v nehostinné ruské Sibiři to platí dvojnásob. Jen málokterý vynález se zasloužil o rozvoj dnešního Ruska tolik, jako právě železniční doprava. A jak doplňuje zpravodajka Radiožurnálu v Rusku Ivana Milenkovičová, jen málokde je k vidění tolik různých druhů mašin a vagonů z celého bývalého východního bloku, jako v Novosibirsku, který protíná páteřní spojnice – a sice legendární transsibiřská magistrála.

Celú správu a fotogalériu nájdete na tomto odkaze.

Zaujímavý projekt na obnovu nevyužívaných železničných tratí: Zo starých koľají, nové cyklotrasy

Moderné cyklo cesty z recyklovaných materiálov by mohlo mať Slovensko už onedlho z plánu obnovy. Skvelým nápadom je ale tiež využite starých a už nevyužívaných železničných tratí. Autor tejto myšlienky si navyše získal podporu strojárov i ministerstva dopravy

Na Slovensku máme množstvo starých železničných tratí, ktoré nevedú nikam, mohli by však už ako nové cyklotrasy. Jedna takáto odstavená trať je medzi Zohorom a Lábom na Záhorí. Tu vznikol nápad Igorovi Salopekovi pri venčení psa. Prečo tieto trate nezmeniť na cyklotrasy. "My máme základ týchto cyklo trás, len to potrebujeme panelmi dokončiť," hovorí autor projektu Igor Salopek.

Celú správu a video nájdete na tomto odkaze.

Železnice evidujú tri najnepriaznivejšie úseky, je medzi nimi aj Lučenec - Fiľakovo

V sieti Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) je zavedených na hlavných koľajach 104 prechodných obmedzení traťovej rýchlosti v celkovej dĺžke takmer 72 kilometrov.Ako potvrdila hovorkyňa ŽSR Ria Feik Achbergerová, najnepriaznivejšie úseky s najväčším sústredením prechodných obmedzení traťovej rýchlosti a s negatívnym vplyvom na plnenie grafikonu vlakovej dopravy sú v pôsobnosti Oblastného riaditeľstva Zvolen
Ide o úseky s troma prechodnými obmedzeniami traťovej rýchlosti Hronský Beňadik - Nová Baňa v celkovej dĺžke 5 739 metrov a Lučenec - Fiľakovo v celkovej dĺžke 7 248 metrov.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Wabtec prodal první bateriovou lokomotivu. 95 let po Křižíkovi

Marketéři dobře vědí, že lidská paměť je krátká, proto si mohou klidně dovolit napsat, že Wabtec vyvinul první bateriovou nákladní lokomotivu na světě. My však víme, že už v roce 1926 dodal František Křižík tehdejším ČSD akumulátorovou lokomotivu E 407.0, tehdy největší na světě, která nákladní vlaky také tahala. Nicméně FLXdrive, jak Wabtec nazval svou konverzi rozšířeného stroje GE Evolution ES44AC na čistě bateriový pohon, nabízí přeci jen trochu působivější parametry.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Místo vlaků pojedou mezi Brnem a Nezamyslicemi dva týdny autobusy

Cestující, kteří jezdí vlaky z Brna směrem do Olomouce a do Ostravy, čeká od úterý 21. září dvoutýdenní výluka mezi Brnem a Nezamyslicemi.Místo vlaků budou jezdit opět autobusy, vyplývá z informací společnosti Kordis JMK, která zajišťuje organizaci veřejné dopravy na jižní Moravě.

Výluka začíná v úterý ráno a končí v pondělí 4. října odpoledne. Autobusy v Brně při odjezdu budou stát na zastávce před viaduktem přes Křenovou. Vlaky Regiojetu, které jezdí z Brna do Bohumína, budou nahrazené autobusy v úseku z Brna až do Přerova a pojedou podle výlukového jízdního řádu. Vlaky Českých drah z Brna do Olomouce nepojedou z Brna do Nezamyslic a taktéž se bude jezdit podle výlukového jízdního řádu. A osobní vlaky nepojedou mezi Přerovem a Vyškovem. Dopravci v autobusech nezajišťují přepravu kol.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Vlaky se pod Vinohrady prohání už 150 let. Vytěžená zemina z prvního tunelu končila u Gröbovky

Vinohradské železniční tunely v Praze jsou souběžné tunely, které vedou z hlavního nádraží do jižní části Vinohrad, kde v blízkosti Nuselských schodů vyúsťují. Před 150 lety, 19. září 1871, byl slavnostně otevřen první železniční vinohradský tunel. Ten zajistil spojení z Prahy do Vídně jižní cestou.

Práce na prvním, dvoukolejném, tunelu začaly na podzim 1869. Výhradně ruční ražbu tenkrát komplikovala všudypřítomná spodní voda, písky a tvrdé horniny. Vytěžená zemina byla vyvážena na území dnešních Havlíčkových sadů, na stavbě se podílel i známý podnikatel Moritz Gröbe. Tunel o délce 1149 metrů byl za dva roky dokončen a 19. září 1871 jím slavnostně projel první vlak s knížetem Janem Adolfem Schwarzenbergem.

Celú správu nájdete na tomto dokaze.

Špeciálny európsky expres bude stáť v Košiciach

Špeciálny vlak Connecting Europe Express, ktorý od 2. septembra putuje po Európe, má v nedeľu večer svoju zastávku v Košiciach. Vlak vypravený z portugalského Lisabonu za päť týždňov navštívi celkovo 26 krajín a zastaví sa vo viac ako 100 mestách. Ide o súčasť aktivít v rámci Európskeho roka železníc 2021, ktorý vyhlásila Európska komisia (EK) s cieľom podporiť a propagovať osobnú a nákladnú železničnú dopravu.

Na košickej železničnej stanici má vlak zastávku v čase od 18.47 do 20.25 h. Ako informoval Košický samosprávny kraj (KSK), od 17.00 h je pripravených viacero sprievodných aktivít.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Den železnice přilákal do Lužné návštěvníky z celé republiky

Třetí zářijový víkend se ČD Muzeum v Lužné stalo dějištěm oslav svátků železničářů včetně kulaté padesátky od vzniku Výzkumného ústavu železničního. Velkolepě pojatá akce přilákala do Lužné u Rakovníka obrovské množství zájemců všech generací, kteří mohli obdivovat desítky kusů moderní i historické železniční techniky.

V pestrém programu Světa zábavy, změny a historie na ně čekaly jízdy historickými soupravami, historické lokomotivy i nejmodernější vlaky, komentované přehlídky železničářských unikátů na točně muzea, světelná show s nočním programem, modely vláčků a zábava pro děti i celá řada zajímavých informací včetně expozice volného času železničářů.

Celú správu a fotogalériu nájdete na tomto odkaze.

Nové nádraží v Brně: Nikdy jsme nebyli tak daleko, říká náměstek Správy železnic

O novém nádraží se v Brně mluví dlouhé desítky let. Před třemi roky rozhodli zastupitelé města a Jihomoravského kraje o jeho poloze u řeky Svratky. Umístění potvrdila i Centrální komise Ministerstva dopravy. Od letošního léta pak lidé znají budoucí podobu nádraží, kterou mu vtisknou architekti z Nizozemska. „Máme velmi dobře našlápnuto a v historii jsme nebyli s přípravou nikdy tak daleko,“ říká Deníku Rovnost náměstek generálního ředitele Správy železnic pro modernizaci dráhy Mojmír Nejezchleb.

Celú správu a fotogalériu nájdete na tomto odkaze.

Rychlovlaky TGV křižují francouzskou krajinu již 40 let

Rychlovlaky TGV jsou výkladní skříní francouzských železnic a zároveň chloubou tamějšího strojírenského průmyslu. Soupravy vozí cestující rychlostí přes 300 kilometrů v hodině a patří jim titul nejrychlejších kolových železničních vozidel na světě. Od zahájení provozu jednotek TGV uplyne 22. září 40 let, komerční provoz začal 27. září 1981.

Experimenty s rychlými vlaky podnikal francouzský železniční dopravce SNCF už v polovině 50. let. Na trati poblíž Bordeaux tehdy uháněly speciálně upravené lokomotivy rychlostí přes 300 kilometrů v hodině. Snaha o další zvýšení rychlosti ale v následující dekádě vedla do slepé uličky, kterou představoval projekt vlaku klouzajícího na vzduchovém polštáři. Takzvaný Aérotrain však byl pro svou složitost a s ní spojené problémy zavržen a přednost dostal paralelně vyvíjený projekt rychlovlaku s koly.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.