Dopravné správy

ZSSK Cargo bude prepúšťať

Predstavenstvo Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a.s. vzalo na vedomie podnikateľský plán na budúci rok, podľa ktorého má štátna akciovka prepustiť okolo 20 % zamestnancov, čiže zhruba 2 tisíc z takmer 10 tisíc.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Jednotný železniční trh prospěje i výrobcům

Jednotný železniční trh může vedle samotného rozvoje železniční dopravy podpořit i evropské výrobce železniční techniky, kterým se v celosvětové konkurenci daří dlouhodobě se udržovat v čele odvětví. Na jednání s členy skupiny pro železniční dopravu Evropského parlamentu to na konci října v Berlíně uvedl ředitel generálního ředitelství Evropské komise pro mobilitu a dopravu DG Move Matthias Ruete.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Ohlédnutí za dopravou v končícím roce

V řadě zemí se po krizi výroba rozjela na plné obrátky. Zejména v případě exportu doprava a logistika sotva stačila – a někdy ani nestačila – zajistit dopravu do míst určení.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Liberec a Jablonec sjednotí jízdenky MHD

Liberec a sousední Jablonec nad Nisou mají od letošního podzimu společný dopravní podnik, a od Nového roku začne v obou městech navíc platit i společná jízdenka. Doklad za 30 korun, respektive 15 Kč pro studenty či seniory, bude platit 75 minut.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Tratě v plzeňském kraji se budou modernizovat za peníze EU

Státní organizace Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) získá 2,6 miliardy korun jako příspěvek Evropské unie na modernizaci železniční trati Stříbro - Planá u Mariánských Lázní. Investiční projekt schválila Evropská komise.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Víte, co je anonymní časová jízdenka?

Konec papírových kuponů v pražské MHD se blíží, ale v časových jízdenkách existuje jedna výjimka. V Praze si cestující využívající běžné časové předplatné musí od 13. listopadu pořídit elektronickou Opencard. Lidé však mají stále i možnost koupit si anonymní časovou jízdenku, například měsíční, čtvrtletní nebo roční.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Zaměstnanci ČD Cargo si nepolepší

Informace z jednání dozorčí rady ČD Cargo a podnikatelský plán této společnosti na rok 2011, to byly v zásadě dva základní body jednání Podnikového výboru OSŽ ČD Cargo ve středu 15. prosince v Praze. K nim aktuálně přibyl ještě bod třetí – kolektivní smlouva.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Facebookem proti brněnským revizorům MHD

Galerie tváří brněnských revizorů na sociální síti Facebook se stále plní. Skupina Brněnští revizoři už nabízí jednašedesát fotografií. Založili ji studenti, kterým vadí chování revizorů. Dopravní podnik chce stránku zrušit.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Ministr dopravy v roli železničního Ježíška

Ministr dopravy Vít Bárta (VV) na Štědrý den vyrazil mezi zaměstnance Českých drah na pražském hlavním nádraží. Jako vánoční dárky rozdával cukrovinky a doutníky. Již tradičně na Staroměstském náměstí špičky radnice nalévaly rybí polévku. Primátora Pavla Béma letos nahradil Bohuslav Svoboda (ODS).

Celou zprávu najdete na této stránce.

Tramvaj k plzeňské univerzitě asi nepojede

Temné mraky se stahují nad dlouhodobě toužebně očekávaným projektem prodloužení tramvajové trati k Západočeské univerzitě v Plzni na Borech, kde studuje 18 tisíc studentů. Do školy jsou nuceni studenti cestovat v přeplněných autobusech. Vedle studentů ještě cestují na nedaleká Borská pole tisíce pracovníků zdejší obří industriální zóny. Nyní se zdá, že nové vedení magistrátu dává ruce pryč od projektu, který by měl výrazně zlepšit dopravu v Plzni.

Celou zprávu najdete na této stránce.

České dráhy se konkurence nebojí

Podle šéfa Českých drah Petra Žaludy se jeho společnost konkurence nebojí. Svědomitě se na ni totiž připravuje.
Hostem středečních 20 minut Radiožurnálu byl generální ředitel Českých drah Petr Žaluda. Ten s moderátorem Martinem Veselovským řešil zejména konkurenci v podobě společnosti Student Agency i setrvání na svém postu.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Očakávané tržby širokorozchodnú neuživia

Výstavba širokorozchodnej železnice z Košíc do Viedne je zrejme neúnosná, ak ju finančne nepodporí štát. Očakávané tržby z tovarových tokov by totiž súkromným investorom nemali pokryť ani náklady na prevádzku, výstavbu, a s tým spojené riziká. Vyplýva to z utajovanej analýzy poradenskej spoločnosti Roland Berger, do ktorej sa HN podarilo nahliadnuť. 

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Může revizor zadržet černého pasažéra?

Ve věčném souboji revizorů a černých pasažérů se v listopadu soud přiklonil na stranu kontrolorů. Podle něj mohou zadržet cestujícího bez jízdenky do příchodu policie. Dopravní podniky zatím reagují na verdikt různě. Zatímco v Plzni už připravili školení, v Brně nové pravomoci nevyužijí.

Celou zprávu najdete na této stránce.

AWT se orientuje na železnici - propustí řidiče

Dopravní společnost Advanced World Transport (AWT), bývalé OKD, Doprava, hromadně propustí většinu řidičů kamionů a souvisejících administrativních pracovníků. Do konce roku tak přijdou o dosavadní práci desítky lidí.

Celou zprávu najdete na této stránce.

V Plzni bude rekonstruován památný trolejbus

Plzeňské science centrum Techmania, popularizující vědu a techniku, nechá za 5,8 milionu korun zrekonstruovat unikátní historický trolejbus, s nímž začínala trolejbusová doprava v Plzni. Vystaven bude od června 2012 v areálu plzeňské Škodovky.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Praha do tří měsíců dostane 25 nových tramvají

První desetinu z 250 plně nízkopodlažních tříčlánkových tramvají Škoda ForCity (15T) dodá Škoda Transportation do Prahy do března 2011. Každý rok bude plzeňský podnik posílat do Prahy 35 nových vozů. Do konce roku 2017 bude v metropoli všech 250 tramvají...

Celou zprávu najdete na této stránce.

Co nového v CZ LOKO

Co je nového v provozovnách CZ LOKO, a.s., se můžete dočíst v jedenáctém čísle informačního zpravodaje společnosti přímo na naší stránce.

Na pražské letiště se po kolejích jezdit ještě dlouho nebude

Než z pražské Ruzyně odletíte na dovolenou, můžete si vybrat. Buď na letiště dojet autem a připočíst si výdaje za týdenní parkování, nebo se mačkat v autobuse. Přestože Praha plánuje dvě pohodlnější možnosti, jak se dostat k letadlům, autobusy ještě dlouho zůstanou v permanenci. Prodloužení metra trasy A magistrát vždy prezentoval jako „metro na letiště“, ale současná ražba se má zastavit v roce 2014 pod motolskou nemocnicí.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Podivnosti kolem evropských dotací na pražské metro

Davida Vodrážku a Davida Šeicha mnohé spojuje. Jsou občanskými demokraty, vedou spolu zahraniční výbor poslanecké sněmovny, přátelí se na Facebooku. První je ale také předsedou představenstva pražského dopravního podniku (DPP) a druhý zakladatelem firmy Eurovision, která nyní exkluzivně zajišťuje poradenství pro DPP na čerpání eurodotací.

Celou zprávu najdete na této stránce.

ČD posílí dopravu na zápas HC Eaton Pardubice - HC Kometa Brno

V souvislosti se zápasem hokejových klubů Eaton Pardubice a Kometa Brno v neděli 2. ledna posílí České dráhy vlakovou dopravu do zastávky Pardubice-Svítkov. Utkání, nazvané Open Air Game 2011, se odehraje mezi 12:30 a 15:00 na zdejším plochodrážním stadionu. Brněnští fanoušci mohou využít k cestě na zápas a zpět mimořádné posilové expresy. Dopravce má připravené dvě soupravy, přičemž druhý spoj pojede v případě vyčerpání kapacity prvního vlaku. Oba expresy budou povinně místenkové. Domácí fanoušky svezou do Svítkova zvláštní osobní vlaky z pardubického hlavního nádraží. Návštěvníci se vstupenkou na utkání jimi mohou cestovat bezplatně.

České dráhy žádají fanoušky, aby na zastávce ve Svítkově dodržovali bezpečnost při nástupu i výstupu ze souprav. Zejména vyzýváme cestující, aby k cestě na stadion použili podchod a nevstupovali do kolejiště hlavního železničního koridoru, kudy velkou rychlostí projíždějí vlaky!

Podrobnosti naleznete v přiložené tiskové zprávě.