Dopravné správy

„Doprava 2050'' EU preferuje vlaky a lodě

Evropská komise přijala strategický plán vývoje dopravy až do roku 2050. Jeho cílem je především omezení emisí výfukových plynů a snížení závislosti na ropě. Podle představ komisařů by se měla v meziměstské dopravě nad 300 kilometrů polovina všech nynějších přeprav lidí i nákladu převést ze silnic na železnici a vodní cesty.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Praha Nákladové nádraží památkově chránit nechce

Areál nákladového nádraží Žižkov neplní původní funkci už léta. Proto odbor památkové péče pražského magistrátu vyjádřil názor, že pozemek nelze využít bez asanace a vyhlášení památky nedoporučil.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Do města autem či po kolejích? Brusel to vyřešil

V roce 2050 možná osobní auta se spalovacími motory nevjedou do měst. Evropská komise dnes pro ně navrhla zákaz vjezdu do měst. Zatím to sice není legislativní návrh, ale pokud by členské státy nezávazný plán nakonec realizovaly, emise z dopravy by měly do poloviny století klesnout o 60 procent. Brusel počítá s tím, že se za 39 let bude většina cestujících na vzdálenost větší než 300 kilometrů přesouvat po železnici.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Pražské tramvaje: internet a LCD monitory

Cestující v městské hromadné dopravě čeká malá revoluce. V modernizovaných tramvajích se totiž budou moci připojit k internetu prostřednictví wi-fi. Připojení začne zkušebně fungovat zatím v jedné soupravě a zdarma.

Celou zprávu najdete na této stránce.

ZSSK Cargo má kolektivnú zmluvu

Vedenie Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia (ZSSK Cargo) sa s odborovými centrálami dohodlo na znení podnikovej kolektívnej zmluvy na rok 2011. Odbory po náročných rokovaniach a vysvetlení nepriaznivej ekonomickej situácie v spoločnosti súhlasili s nulovým rastom miezd v tomto roku, informoval hovorca spoločnosti Martin Halanda.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Lanovka na Sněžku nejezdí

Od posledního březnového pondělí se turisté dostanou na vrchol Sněžky jen po svých. Lanovka z Pece se na necelý měsíc zastavila kvůli pravidelné údržbě. Potrvá až do 22. dubna a pak se otevřené sedačky rozjedou do zřejmě poslední sezony. Už na podzim se má začít stavět nová dráha s kabinkami.

Celou zprávu najdete na této stránce.

V Plzni skončí automaty na jízdenky MHD

Cestující v plzeňské MHD přijdou o možnost kupovat si papírové jízdenky v automatech. Dopravní podnik na konci letošního roku všech 90 přístrojů zruší. Jako důvod uvádí, že tento způsob prodej byl příliš nákladný a lidé o něj ztráceli zájem.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Plzeňský kraj pokutuje České dráhy

Kraji došla trpělivost a trestá České dráhy (ČD) za chybějící ručníky a mýdlo na toaletách, nevytopené vozy i za zpoždění vlaků. Pokuty se stále zvyšují, za poslední tři měsíce loňského roku hrozí ČD sankce ve výši 160 tisíc korun. Zaměstnanci drah kvůli těmto chybám přicházejí o odměny.

Celou zprávu najdete na této stránce.

ČD Cargo by malo radšej spolupracovať so slovenským

ČD Cargo by namiesto zvažovaného spojenia s poľskými železnicami mohlo radšej spolupracovať so slovenskou stranou, pretože z pohľadu tovarových tokov to má väčšiu logiku. Vyplynulo to z vyjadrenia hovorcu Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a.s. Martina Halandu ešte zo začiatku tohto roka.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Přeprava kol vlakem zdarma, ale jen v Praze

Jízdní kola bude možné vozit vlakem zdarma – zatím ale jen v regionálních spojích na území Prahy. Novinka začne platit v sobotu 2. dubna, cestujícím tak odpadne nutnost platit za každou jízdu kolem 25 korun. Informovala o tom společnost ROPID, která v metropoli objednává a platí veřejnou dopravu. Ačkoli ROPID a jím organizovaný systém Pražské integrované dopravy funguje i v části Středočeského kraje, při cestě po jeho území už budou muset cyklisté za přepravu kola platit.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Za peníze EU místo vlaků šaliny

Na koleje čtyř českých a jednoho moravského kraje vyjedou už na konci příštího roku tři desítky polských vlaků Link. Až čtyřicet procent z jejich ceny zaplatily kraje z regionálních operačních programů Evropské unie. Jihomoravané však přijdou zkrátka, kraj totiž peníze použil na nákup brněnských tramvají.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Liberecká tramvajová síť se rozvíjí

Výstavba nové tramvajové trati do Rochlice zkomplikuje v Liberci dopravu. Několik měsíců bude zavřená Jablonecká ulice. V pátek se uzavřela i ulice Svobody. Nový územním plán počítá s prodloužením tramvajových tratí až do Doubí či na Letnou.

Celou zprávu najdete na této stránce.

ČD otevřely další cyklopůjčovnu

České dráhy dnes slavnostně otevřely se začátkem turistické sezóny, za finanční podpory města, novou cyklopůjčovnu ve Světlé nad Sázavou. Dopravce tak po Telči a Novém Městě na Moravě rozšiřuje svoji nabídku pro své cestující a cykloturisty. Přináší i další novinku, od 1. dubna, kdy se otevřou i další dvě půjčovny na Vysočině, budou otevřeny celoročně. Příjemnou zprávou je, že s vypůjčeným kolem lze nově cestovat po všech tratích na Vysočině až po Veselí nad Lužnicí a do Znojma bez poplatku za bicykl. V každé půjčovně je k dispozici po pěti kolech, které lze podle potřeby přemisťovat. Cyklisté mohou díky této službě poznat malebnou krajinu Vysočiny, aniž by se museli starat o mnohdy komplikovanou přepravu kola autem.

Podrobnosti naleznete v příloze.

Kladení silničního nadjezdu vlaky nezastavilo

Obří jeřáby (...) usadily v rámci třetí etapy výstavby více než stotunovou mostovku na rychlostní silnici R6 mezi Novým Sedlem a Sokolovem. První auta na mostě na čtyřproudé silnici přes řeku Ohři projedou 3. dubna.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Privatizace PKP Cargo nemá záchranný charakter

Polskou železnici čeká letos vlna privatizací. Stěžejní transakcí má být prodej balíčku padesáti procent a jedné akcie nákladního železničního dopravce PKP Cargo. Zájemci mohou podávat nabídky do 12. května. Polská média odhadují cenu společnosti na 12,5 miliardy českých korun, odborníci odhad ceny zvyšují až na osmnáct miliard.

Celou zprávu najdete na této stránce.

ČD Cargo se pokusí koupit PKP Cargo

Český železniční nákladní dopravce ČD Cargo se bude ucházet o polskou státní firmu ze stejného oboru PKP Cargo. Soutěž o těsně nadpoloviční podíl v PKP Cargo vypsaly mateřské polské dráhy PKP minulý týden, čas na podání předběžné nabídky je do 12. května. Poté PKP vybere ze zájemců ty, kteří budou moci provést hloubkovou prověrku situace dceřiné firmy.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Liberec si bude stavět vlastní tramvaje

Vlastní nízkopodlažní tramvaje začnou montovat v Libereckém Dopravním podniku. Nové vozy budou vznikat ve spolupráci s firmou Pragoimex. Tato společnost vzešla z vypsaného výběrového řízení. Do podzimu vyjede první prototyp zcela nové tramvaje.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Jak se jezdí vlakem v Pákistánu

V šíleně vlezlé zimě jsme si v Quettě koupili lístek na vlak do Multanu a radovali se, že se vyhneme všem dalším nebezpečím tohoto divokého města a opustíme ho asi jako jedni z mála cizinců bez asistence policie. Zastavili jsme se ještě v čekárně pro business class, kde jsme se rozloučili s punjábci, trochu se ohřáli u plynového ohřívače a vydali se najít náš vlak. Venku byla pořád hrozná zima a tak jsem se nemohl dočkat vyhřátého kupé. Já naivka! Netušil jsem, že dnešní strasti zdaleka nekončí.

Celý minicestopis najdete na této stránce.

Inteligentní tramvajové zastávky v Praze

Nejistota při čekání na tramvaj, která už měl být podle jízdního řádu ve stanici, ale ona nikde, se v Praze stane na dalších zastávkách minulostí. Dopravní podnik chce v rámci oprav tramvajových tratí vybavit šest zastávek digitálním informačním systémem. Ten ukáže přesný příjezd tramvaje či její zpoždění.

Celou zprávu najdete na této stránce.

SŽDC chce omezit železniční síť

Stát­ní or­ga­ni­za­ce Sprá­va že­lez­nič­ní do­prav­ní ces­ty (SŽDC) mu­sí šet­řit, kvů­li sni­žo­vá­ní ná­kla­dů na pro­vo­zo­vá­ní drah hod­lá mi­mo ji­né ome­zit i roz­sah že­lez­nič­ní sí­tě v Čes­ké re­pub­li­ce. Cel­kem by se to­to opa­tře­ní moh­lo tý­kat až 27 tra­tí, ne­bo je­jich úse­ků. Za­sta­ve­ní dráž­ní do­pra­vy (§38 zá­ko­na 266/1994 Sb.) je po­dle SŽDC jed­nou z cest, jak sní­žit ná­kla­dy na pro­vo­zo­vá­ní drah.

Celou zprávu najdete na této stránce.