Dopravné správy

Štát a ŽSR si započítajú vzájomné pohľadávky

Železnice SR majú voči štátu pohľadávky za časť nekrytých strát zo zmlúv o prevádzkovaní dráh za uplynulé štyri roky. Nesplatená časť tejto pôžičky po zohľadnení úrokov a ďalších faktorov predstavuje k 31. máju tohto roka 75,55 mil. eur.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Použité pražce míří k soudu

Správa železniční dopravní cesty se nechce smířit se statisícovou pokutou od České inspekce životního prostředí za prodej jedovatých pražců. Obrátila se k soudu. "Pokutu jsme zaplatili, ale nesouhlasíme s ní," řekl Aktuálně.cz mluvčí správy Pavel Halla.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Sekyra „zváží zachování segmentu“ Nákladového nádraží

O budoucnosti žižkovského nákladového nádraží se diskutuje už několik let. Již v roce 2003 podal Národní památkový ústav návrh na jeho prohlášení za kulturní památku, ale až do loňského roku se nic nedělo. Teprve po příchodu nového ministra se nádražím začala zabývat příslušná komise, která nakonec dospěla k závěru, že budova nádraží je architektonickou památkou, která vyžaduje ochranu.

Celou zprávu najdete na této stránce.

„Děčínský expres“, „Peklík“ a „Vlak na Dobříš“ – vše pod parou!

Parní lokomotiva 498.022, zvaná „Albatros“, poveze v sobotu 21. května zvláštní vlak, který pojede na trati Praha Masarykovo nádraží – Děčín hlavní nádraží a zpět. Jízda „Děčínského expresu“ připomene 160 let trati Praha – Děčín – Drážďany a zároveň je součástí Městských slavností v Děčíně. Ve vlaku bude zařazený restaurační vůz. Vlak vyjede v 9:00 hod. z pražského Masarykova nádraží. Více informací a jízdní řáda najdete v přiložené tiskové zprávě.

České dráhy vypraví v sobotu 21. května už tradičně historický parní vlak „Peklík“ z jihočeské metropole přes Dívčice do Netolic. Tato nostalgická jízda nese název Parním vlakem Peklík na Rožmberské slavnosti. Pro cestující je také připravena vyhlídková jízda parním vlakem „Jakub Kubata“ z Netolic do Dívčic a zpět. Ve vlaku budou řazeny historické osobní vozy třetí a druhé třídy, cyklovůz a bufetový vůz. Pro zájemce bude k dispozici i otevřený vyhlídkový vůz. Soupravu povede parní lokomotiva řady 310. Více informací a jízdní řád najdete v přiložené tiskové zprávě

V sobotu 21. května vypraví České dráhy parní vlak (ze stanice Praha-Braník) na Dobříš. Soupravu z historických vozů 3. třídy a bufetového vozu poveze parní lokomotiva „Čtyřkolák“ (434.2186) z roku 1917. Vlak doprovodí již tradičně hudební skupina „Vlak na Dobříš“. Cestující, kteří dojedou do Dobříše, mohou navštívit tradiční dobříšské Májové slavnosti. Mezi nádražím a centrem města bude jezdit bezplatný autobus. Podrobnosti včetně jízdního řádu a cen jízdného naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Dopravní podnik Praha přes ziskovost zdraží jízdné

V roce 2009 byl podnik ve ztrátě, loni už vykázal provozní zisk 2,7 miliardy korun. Jízdné v Praze od července podraží. Děti a senioři budou jezdit zdarma, musí mít ale opencard.

Celou zprávu najdete na této stránce.

S Českými drahami do Prčic

České dráhy výrazně posílí dopravu na 46. ročník Pochodu Praha – Prčice, který se koná již tuto sobotu 21. května. Pro pěší i cyklisty je připravena řada různě dlouhých tras, např. z Čerčan, Benešova, Bystřice u Benešova, Votic, Střezimíře, Tábora nebo Sedlčan. Do všech těchto míst je možné se přepravit posílenými i mimořádně zavedenými vlaky Českých drah. Ranní rychlíky mezi Prahou a Českými Budějovicemi budou mimořádně zastavovat ve stanicích Votice a Střezimíř, odpolední rychlíky pak ve stanici Heřmaničky. Účastníci pochodu mohou využít speciální jízdenky „ČD Net region Středočeský / Prčice“ za 125 Kč, které budou platit v den pochodu ve 2. třídě všech vlaků ČD v širší oblasti Středočeského kraje.

Podorbnosti o dopravě na pochod včetně jízdního řádu mimořádných vlaků naleznete v přiložené tiskové zprávě Českých drah.

SŽDC se nechce do stavby tunelů

Jedna z nejspornějších částí čtvrtého železničního koridoru, úsek ze Ševětína k českobudějovické čtvrti Nemanice, se posunula o krok k realizaci. Přes dvacet kilometrů dlouhá rychlodráha, která povede ve zcela nové stopě, získala kladný posudek k dokumentaci vlivu na životní prostředí (EIA). Zvítězila přitom takzvaná varianta Goliáš, která počítá se dvěma dvoukolejnými tunely o celkové délce osmi kilometrů.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Odboráři na železnici se přiblířili stávce

Železniční odboráři se připravují na stávku, neboť jim vadí plánované omezení dotací na regionální osobní dopravu a některé vládní reformy. Nejpočetnější odborové sdružení, Odborové sdružení železničářů (OSŽ), na dnešním sjezdu proto zmocnilo své vedení k určení data, kdy by se případná stávka měla konat. Novinářům to oznámil předseda OSŽ Jaroslav Pejša. "Ke stávce jsme se dnešním dnem přiblížili," řekl.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Podle DI může mít roztržení vlaku tragické následky

O roztržení vlaků – nečekané rozpojení soupravy vlaku při rozjezdu – je na české železnici slyšet stále častěji. Podle strojvedoucích k němu může dojít především při neopatrném nakládání se silnou lokomotivou, která vede staré vagony. Naposledy se roztrhla právě souprava starých vozů, v jejímž čele stanula nová a velmi silná lokomotiva řady 380. Drážní inspekce varuje, že při takové situaci hrozí zranění pasažérů.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Šmerda počítá se začleněním SŽDC do holdingu s ČD

Nový ministr dopravy Radek Šmerda chystá rozsáhlé změny v podřízených organizacích, přes které tečou desítky miliard do dopravních staveb. Středem pozornosti je Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). To by se mělo přeměnit z příspěvkové organizace na akciovou společnost cele vlastněnou státem.

Celou zprávu najdete na této stránce.

140 let stará trať se změnila v moderní koridor

Téměř přesně 140 let poté, co byla dokončena za dob císaře Františka Josefa I. výstavba tratě z Plzně do Chebu, se toto železniční spojení dočkalo významné modernizace. V těchto dnech skončila pět let trvající přestavba na tranzitní koridor.

Celou zprávu s obrazovou dokumentací najdete na této stránce.

Jsou tramvaje ŠKODA For City předražené?

Zároveň s tím, jak v Praze citelně podraží jízdné v městské dopravě, nakupuje hlavní město 46 tramvají Škoda 15 T za cenu, která je o čtvrtinu vyšší než kvalitnější tramvaje, jež si pořizují západoevropská města. Kdyby Praha tyto předražené tramvaje nekoupila, ušetřila by jen letos 920 milionů.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výrobce reagoval na v článku uvedené dezinformace tiskovýcm sdělením.

Železniční jízdní řád možná razantně zeštíhlí

Krajské úřady začaly představovat své plány na omezení železniční dopravy v případě, že přijdou o státní příspěvky, ze kterých platí dopravcům část ztráty. Královéhradecký kraj oznámil, že pokud přijde o peníze, zruší skoro polovinu regionálních vlaků, provoz může zcela ustat například na horských lokálkách. Podobné záměry má také vedení Jihočeského kraje. Moravskoslezský kraj hrozí zrušením čtvrtiny regionálních vlaků obsluhujících jeho území.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Maturitní tablo se vozí v tramvaji

Na to, že každý rok z výloh obchodů vykukují tváře maturantů, jsou Brňané zvyklí. Od pondělí ale uvidí tablo i na méně obvyklém místě - v tramvaji. Své fotografie do jednoho vozu brněnského Dopravního podniku umístili studenti geodezie ze Střední průmyslové školy stavební v Kudelově ulici v Brně.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Palác ČD stále neprodejný

České dráhy mohou dál vymýšlet, jak se zbavit svého paláce v Hybernské ulici, který už několik let nepoužívají. Ani na pátý pokus nikdo Sweerts-Šporkovský palác nekoupil, i když dráhy oproti poslední aukci slevily 40 milionů korun a nabízely ho za 260 milionů korun.

Celou zprávu najdete na této stránce.

VRT mezi Pekingem a Šanghají před otevřením

Výstavba nejdelší vysokorychlostní železnice na světě jde do finále, na trati mezi Pekingem a Šanghají byly totiž zahájeny poslední zkušební jízdy. Čína považuje spojení mezi dvěma svými největšími městy za dosavadní vrchol při budování sítě vysokorychlostních železnic, která už nyní dosahuje délky osm a půl tisíce kilometrů.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Ve východních Čechách se „optimalizuje“ o sto šest

„Optimalizovat“ se letos budou desítky spojů. V Královéhradeckém kraji hlavně autobusových, v Pardubickém vlakových. Je to takový newspeak, novořeč, jak by řekl vizionář George Orwell. Normální češtinou by se řeklo rušení spojů, východočeští politici si ale osvojili jiný tvar: optimalizace dopravy.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Týniště nad Orlicí si na peronizaci počká

Cestující na železničním nádraží v Týništi nad Orlicí už řadu let volají po pořádných peronech. Především starší či hendikepovaní mají problém nastoupit do vysokých vagonů. Jenže se jen tak nedočkají, nejdříve prý za tři roky. Přitom dělníci v minulém týdnu začali budovat nové prostranství před nádražím.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Na Hané včera vzplály tři vlaky

V jediném dnu začalo v malé oblasti hořet ve třech vlacích. Na nádraží v Přerově vzplála lokomotiva rychlíku, který potom nabral hodinu zpoždění. V Olomouci na hlavním nádraží zase začal hořet vložený vůz starší elektrické pantografové soupravy a posléze také jeden vagon, který jel na mezistátním vlaku z Varšavy do Prahy.

Celou zprávu najdete na této stránce.

A to se má olomoucká jednotka hasičů SŽDC má zrušit.

Pendolino si zajelo na Karlovarsko

Rychlovlak Pendolino dorazil v sobotu do Karlovarského kraje. Jednalo se o mimořádnou jízdu. České dráhy rychlovlak vypravily po nedávno dokončené rekonstrukci železniční tratě Plzeň – Cheb na slavnostní zahájení letní lázeňské sezón v Mariánských Lázních.

Celou zprávu najdete na této stránce.