Dopravné správy

Parním vlakem na oslavy 100. výročí Kašparova letu

U příležitosti víkendových oslav 100. výročí prvního dálkového letu v Čechách, který uskutečnil na trase Pardubice – Praha-Chuchle Ing. Jan Kašpar, vypraví České dráhy ve spolupráci s Národním technickým muzeem v sobotu 14. května 2011 parní vlak z Prahy do Pardubic a zpět. V čele vlaku pojede parní lokomotiva 464.102 „Ušatá“ z roku 1946. Zpáteční jízdenky na vlak budou zároveň platit jako vstupenky na letiště pod Kunětickou horou, kde proběhne Aviatický den. Jízdenky bude prodávat vlakový personál před odjezdem vlaku.

Podrobnosti včetně jízdního řádu a cen naleznete v přiložené tiskové zprávě.

První parní víkend v Lužné přichází

Tuto sobotu a neděli 14. a 15. května vypraví České dráhy parní vlak v čele s lokomotivou 498.022 „Albatros“ z Prahy do Lužné u Rakovníka, kde proběhne „První parní víkend“. Milovníci železniční historie mohou oba dva dny pokračovat tímto vlakem až do Žatce nebo vyrazit jiným parním vlakem, vedeným lokomotivou 354.195 „Všudybylka“, na krátký výlet z Lužné do Stochova. V areálu muzea bude v provozu parní motorový vůz Komarek, úzkorozchodná lokomotiva POLDI č. 7 a modelové kolejiště, ve Stochově bude otevřen prezidentský salonek Tomáše Garrigue Masaryka. Cestující s In-kartou nebo jízdenkami ČD mohou navštívit areál železničního muzea se slevou 20 %.

Podrobnosti naleznete v přiložené tiskové zprávě a na plakátu.

Slovensko možno príde o stámilióny na železnicu

Slovensko má problém s pochybným tendrom na modernizáciu železníc za viac ako 200 miliónov eur. Súťaž prešetrujú súdy aj Európska komisia. Ak by sa musel tender vypísať nanovo, Slovensku hrozí, že príde o stámilióny eur z eurofondov.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Koridorizace tratí je omyl?

Vlak zůstane i po dokončení všech plánovaných českých koridorů výrazně pomalejším dopravním prostředkem než automobil a autobus. Jak vyplývá z analýzy nevládního Centra pro efektivní dopravu (CEDOP), například po dokončení čtvrtého koridoru se cestující dostanou do Českých Budějovic vlakem za dvě hodiny, kdežto autem za hodinu a půl. Ještě výraznější je rozdíl třeba u Klatov, kde jízda autobusem potrvá hodinu a půl, zatímco vlakem pojede o hodinu déle. Do Plzně se přitom staví třetí koridor.

Celou zprávu najdete na této stránce.

ZSSK tvrdí, že ho rušenie vlakov mrzí

Mimoriadne zmeny v cestovnom poriadku železníc priniesli na plecia mnohých starostov obcí starosti. Nový grafikon platí presne týždeň a obmedzil spolu 339 spojov. ,,Máme problémy, ľudia sa na zrušené spoje sťažujú," opísal situáciu Ján Gutten, starosta obce Sklené v Žilinskom kraji.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Kolínský zvedací most nechce Brusel dotovat

Evropští auditoři našli problémy v miliardové zakázce na zvyšování železničního mostu v Kolíně. Hrozí, že stát přijde o dotaci a bude muset hledat peníze jinde. Řada obcí tak kvůli tomu může zapomenout na klidnější život bez aut, protože na obchvaty nebudou peníze.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Česko by malo zlikvidovať železničné trate

Česko by vraj urobilo najlepšie, keby svoje železničné trate zlikvidovalo. Povedal v rozhovore pre internetový denník E15 riaditeľ mimovládneho Centra pre efektívnu dopravu Peter Šlegr. Sú to totiž stále trate, ktoré sa kľukatia, aby bolo zabezpečené čo najmenšie stúpanie pre slabo výkonné parné lokomotívy.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

ČD Cargo vypíše dluhopisy na 6 miliard

Dceřiná firma Českých drah, ČD Cargo, brzy začne vydávat miliardové dluhopisy. Dluhopisový program v objemu až šest miliard korun firmě na konci minulého týdne schválila Česká národní banka. ČD Cargo se tak zařadí po bok dalších státních firem, které si během krize začaly půjčovat na dluhopisovém trhu. Miliardové emise v posledních dvou letech upsaly České dráhy a Letiště Praha. Dráhy nyní finišují přípravu na emisi eurobondů až za 7,5 miliardy korun.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Cestující napadají osádky vlaků stále častěji

Cestující napadli letos na železnici ve vlacích již v 28 osádek vlaků, tedy průvodčích nebo vlakvedoucích. Z toho 5 případů evidují České dráhy v Ústeckém kraji. Jde jenom o zlomek útoků, protože mnoho případů osádky vlaků nehlásí.

Celou zprávu najdete na této stránce.

ČD ve středu posílí kvůli hokeji spojení na Slovensko

České dráhy ve středu a v noci ze středy na čtvrtek posílí spojení z Prahy do Bratislavy a z Bratislavy do Prahy o dva vozy. Posilové vozy budou zařazeny ve vlacích EC 273 Jaroslav Hašek Praha hl.n. odj. 9:39 hod. a s příjezdem do Bratislavy ve 13:51 hod. Opačným směrem bude posílen vlak EN 476 Metropol s odjezdem z Bratislavy ve 23:02 hod. a s příjezdem těchto přímých vozů do Prahy hl.n. na R 718 v 6:19 hod.

Cestující mohou ve směru do Bratislavy využít i další přímé spoje v průběhu dne. Vlaky EuroCity z Prahy přes Brno do Bratislavy jezdí ve dvouhodinových intervalech.
Pro návrat lze využít noční vlak Metropol a nebo následně ranní spoje včetně nejrychlejšího spojení vlakem SC Slovenská strela s příjezdem do Prahy v 9:42 hod. Tento vlak je však povinně místenkový a cestujícím, kteří se budou chtít vracet tímto ranním spojem, doporučujeme obstarání rezervace s časovým předstihem.

Ve vlacích platí obvyklé tarifní nabídky včetně zlevněných zpátečních jízdenek CityStar.

Olomouc přijde o drážní hasiče

Olomoucké nádraží opustí do konce roku drážní hasiči. Chystaná reorganizace podnikových hasičských jednotek státní Správy železniční dopravní cesty už s nimi nepočítá. Část hasičů by měla najít uplatnění u jednotky v Přerově. Pokud k reorganizaci skutečně dojde, ze stanice drážních hasičů se patrně stane železniční muzeum.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Stuttgartské nádraží straší politiky

V Baden-Würtembersku, jak jsme o tom již referovali, vyhráli Zelení, budou mít v této spolkové zemi premiéra a spolu se sociálními demokraty mají pohodlnou většinu. Hlavní problém, který ale musí v nejbližsích dnech vyřešit, se týká stavby tamějšího nádraží. Připomeňme, o co jde.

Celé blogování najdete na této stránce.

Stěny proti hluku - nebo zdravému rozumu?

Profesionální jednotky hasičského záchranného sboru se včera u Plané nad Lužnicí v rámci cvičení pokusily proniknout přes protihlukovou stěnu na čtvrtém železničním koridoru. Betonová stěna lemující koleje se pro hasiče stala nepřekonatelnou překážkou. Ukázalo se tak, že pokud by se jednalo o skutečnou nehodu na železnici, pak by záchranná akce mohla skončit kvůli neprostupnosti protihlukové stěny fiaskem. Simulovaný zásah tak potvrdil, že protihlukové stěny mohou zásadním způsobem snížit bezpečnost dopravy na železnici.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Američanům chybí veřejná doprava

Benzin ve Spojených státech rychle zdražuje a Američané kvůli tomu mění návyky. Benzin se tam blíží psychologické hranici čtyř dolarů za galon, což je v přepočtu 16 korun za litr. Jen od loňského října vzrostla cena paliv o 38 procent.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Krušnohorská trať spolkne další miliony

Krušnohorskou železniční trať směřující z Karlových Varů přes Nejdek do Potůčků a německého Johanngeorgenstadtu nyní čekají další opravy a modernizace za více než 6,3 milionu korun. Do poloviny června tady bude Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) opravovat koleje, mosty, výhybky i přejezd. Trať je kvůli tomu v prvním úseku už uzavřena a většinu vlaků nahradí autobusy.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Jančura kalkuluje železniční jízdné

Majitel Student Agency Radim Jančura by chtěl odstartovat svůj vlakový provoz na lince Praha – Ostrava nejpozději v prosinci letošního roku. Cena lístku by měla začít na 230 až 250 korunách, prohlásil Jančura v nedělním rozhovoru pro server Týden.cz.

Celou zprávu najdete na této stránce.

ČD budou zase vozit cestující za kačku

Za jednu korunu se mohou ve čtvrtek 12. května svézt zákazníci Českých drah na trati Litvínov – Teplice v Čechách. Nabídku na cestování za 1 Kč připravily České dráhy také na trati Domoušice – Louny – Most. Je to další z řady propagačních akcí ČD Promo, které dopravce pořádá postupně ve všech krajích. Cílem je umožnit lidem levně vyzkoušet výhody vlakového spojení a přesvědčit je, aby i napříště nechali auto v garáži a pro cesty do práce nebo do školy používali vlak. Více informací najdee v tiskové zprávě.

SŽDC krokům Pardubického kraje nerozumí

Pardubický kraj chystá omezení vlakových spojů navzdory protestům starostů obcí na Chrudimsku. Vlaky zmizí i z tratí, které nedávno prošly rekonstrukcí. Kvůli úsporám dává hejtmanství přednost levnějším autobusům. Pardubický kraj chce pro příští rok na osobní dopravě v regionu výrazně ušetřit.

Celou zprávu najdete na této stránce.

ČD Cargo v prvním čtvrtletí ziskové

Po dlouhém období, kdy hospodaření největšího českého železničního dopravce negativně ovlivňovala finanční krize a následné náklady spojené s restrukturalizací, je počátek roku 2011 obdobím nárůstu tržeb i přepravních objemů. Společnost ČD Cargo vytvořila za první tři měsíce letošního roku zisk před zdaněním (EBT) ve výši 17,3 milionu korun, což je razantní zlepšení proti stejnému období loňského roku,

praví se v tiskové zprávě, kterou najdete na této stránce.

Modernizácia trate Zlatovce – Tr.Teplá mieri do Bruselu

Spoločnosť TSS Grade podala podnet do Bruselu. Dôvodom je megatender na modernizáciu železničnej trate Zlatovce – Trenčianska Teplá. V ňom predložila najlacnejšiu ponuku firma Skanska, a to zhruba 200 miliónov eur. „Ak je v spoločnosti dlhodobo prítomný jav, ktorý bráni vymožiteľnosti práva v situácii, kde je právo prispôsobované iným ako verejným záujmom, nezostáva iné riešenie, ako požiadať inštitúty únie o ich prešetrenie,“ píše TSS Grade.

Celú správu nájdete na tejto stránke.