Dopravné správy

Bývalý minister dopravy zanechal po sebe veľa neporiadku

Hlavný radca ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Marián Kolník, ktorý je v tejto funkcii od júla minulého roka, tvrdí, že bývalý minister dopravy Ľubomír Vážny (Smer-SD) zanechal po sebe veľa neporiadku a súčasný minister dopravy Ján Figeľ (KDH) priniesol novú kultúru slúžiaceho lídra.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Kalousek nakonec krajům zaplatí. Snad...

Ministr financí Miroslav Kalousek dotace na regionální vlakovou dopravu letos nakonec neomezí. Částečně tak ustoupil železničním odborům, které kvůli snížení dotací zvažují v rámci tří týdnů demonstraci. Příspěvek se má podle ministra Kalouska snižovat až příští rok, a to o 600 milionů na dvě miliardy. Zbytek peněz pak musí kraje najít samy.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Také železnice dávají vydělat anonymním firmám

Šestnáct firem získalo v posledních třech letech veřejné zakázky za víc než 18 miliard korun. Všechny spojuje jedna věc – neprůhledná vlastnická struktura. Takzvané akcie na majitele společnostem umožňují nezveřejňovat jména svých vlastníků. Existují po celém světě. Česká republika je však mezi vyspělými státy zřejmě jediná, kde firmy s akciemi na majitele fungují bez regulace.

Celou zprávu najdete na této stránce.

V dopravě hrozí stávka, jaká u nás ještě nebyla

Stávka v dopravě, která dosud nebyla. Jaroslav Pejša jako slabý vůdce železničních odborů, ustupující vládě. A k tomu možná ještě zemědělci na magistrále. Bývalý šéf OS železnic Jaromír Dušek ParlamentnímListům.cz nastínil, co by se v Česku mohlo udát začátkem léta. Bude prý pěkně horké.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Bombardier ke stroji Škoda 109E nemůže

Německo-kanadská skupina Bombardier nemá žádnou možnost přístupu k lokomotivě plzeňské Škody Transportation, kterou ve středu zabavili v rakouské Vídni soudní exekutoři, řekl v pátek Heiner Spannuth z Bombardier Transportation. Škodovka se obává, aby se know-how jejího nejnovějšího produktu, který je v Rakousku na homologačních testech, nedostalo do rukou konkurence.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Také Olomouckému kraji hrozí redukce vlaků

Olomoucký kraj neobdržel v květnu státní dotaci na financování železniční dopravy, kterou předává Českým drahám. Pokud se přístup státu nezmění, znamenalo by to v budoucnu omezení regionální železniční dopravy až o 40 procent, tvrdí kraj.

Celou zprávu najdete na této stránce.

ČR musí budovat vysokorychlostní tratě

České republice hrozí, že ji obejde evropská síť vysokorychlostních železnic. To by v důsledku znamenalo celkové zaostávání železniční dopravy v zemi. Na konferenci o uvažované výstavbě vysokorychlostních železnic to uvedl generální ředitel Českých drah Petr Žaluda. ČR by se proto měla nejpozději do dvou let přihlásit ke spolupráci na výstavbě vysokorychlostních tratí a jejich napojení na síť v sousedních zemích.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Na trať do Netolic se krátkodobě vrátí vlaky ČD

Na základě objednávky soukomé společnosti JIP – Papírny Větřní, a.s., zajistí České dráhy jako osobní železniční dopravce vlakové spoje na trati České Budějovice – Netolice. Vlaky pojedou od pondělí 23. května do pátku 3. června v pracovní dny. Na všech spojích bude jezdit jednotka Regionova. Více informací a jízdní řád najdete v přiložené tiskové zprávě.

Nádraží rozestavěné a odkládané - Vídeň a Brno

Už za tři roky se Vídeň dočká moderního vlakového nádraží, které denně odbaví přes tisíc vlaků. Co má Vídeň téměř na dosah, je pro její partnerské město Brno stále hudbou budoucnosti. Obě metropole hodlají v okolí nových nádraží vybudovat moderní čtvrti.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Dozvuky Bártova ministrování jsou neradostné

Na ministerstvu dopravy mohlo docházet k ovlivňování veřejných zakázek, jak si vytyčil etický kodex Věcí veřejných. Myslí si to bývalý poslanec VV Stanislav Huml. Podle něj lidé dosazení exšéfem resortu Vítem Bártou stáli za drahými zakázkami, na které dnes ministerstvo nemá peníze.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Mnichovské hlavní nádraží projde rekonstrukcí

Hlavní nádraží v Mnichově, kterým projede takřka každý, kdo cestuje vlakem napříč Evropou, dostane novou podobu. Městské radě ji představily Německé dráhy (DB). Pokud radní návrh nezamítnou, rekonstrukce začne v roce 2015, potrvá do roku 2021. Větší část prací ale má být hotova v roce 2017.

Celou zprávu najdete na této stránce.

RegioJet nabírá další zpoždění

Rakouské státní dráhy ÖBB našly nové odbytiště pro své ojeté vagony: české železnice. Po Českých drahách, které od ÖBB nedávno koupily 32 čtvrt století starých vozů, nakoupil v Rakousku i Radim Jančura, majitel Student Agency a RegioJetu, který chce letos vstoupit na trať mezi Prahou a Ostravou.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Do Chebu se sjedou 4 parní vlaky

Výjimečná podívaná čeká příznivce parních lokomotiv i návštěvníky Chebu v sobotu 21. května. Do tohoto západočeského města totiž při příležitosti 950 let od první zmínky o Chebu přijedou čtyři parní vlaky. Parní lokomotiva 475.179, zvaná „Šlechtična“, poveze z Karlových Varů zvláštní vlak, který vypravuje Karlovarský kraj ve spolupráci s Českými drahami.

Podrobnosti naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Londýnská podzemka stávkovat nebude

Pohrůžkou šestidenní stávky se podle zaměstnanců londýnské dráhy podařilo dosáhnout přezkoumání případů, v nichž měli být dva pracovníci propuštěni za svou aktivitu v odborech. Londýnská podzemní dráha se vyhne sérii stávek, kterými hrozili řidiči metra kvůli propuštění dvou svých kolegů. Londýnský dopravní podnik přijal jednoho z nich zpět a odbory RMT zrušily sérii celkem šesti stávek, které hrozily ochromit provoz v podzemní dráze.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Lokomotiva Škoda 109E zabavena v Rakousku

Nová lokomotiva Škoda 109E, která v těchto dnech prochází homologací v Rakousku, byla na žádost konkurenčního Bombardieru rakouskými úřady zabavena. Bombardier, ačkoli srovnatelnou lokomotivu nedodává, napadá Škodovku z neoprávněného užití know-how.

Podrobnosti naleznete v přiložené tiskové zprávě.


Lokomotiva 380.004-2 při zkouškách v Hohenau (foto výrobce)

Na Olomoucku přibudou kamery na přejezdech

Správa železniční dopravní cesty hodlá na střední Moravě rozšířit počet přejezdů, které budou sledovat kamery. Zatím jsou umístěny v Olomouci v Novosadské ulici a v nedalekém Grygově. Třetí přístroj má střežit trať mezi Červenkou a Královou na Litovelsku. Kamerový systém tam byl umístěn už před časem, ale stal se terčem zlodějů.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Další důvod stávky na železnici: režijky

Odborové sdružení železničářů bude jednat o případné stávce kvůli návrhu ministerstva financí na zdanění režijních jízdenek. Osvobození zaměstnaneckých benefitů od daně navrhl zrušit ministr financí Miroslav Kalousek. Odbory kvůli zdanění režijních jízdenek hrozily stávkou už loni v únoru a v březnu. Odboráři se budou dále zabývat plánovanými škrty státních dotací pro regionální dopravu a převodem živé dopravní cesty na Správu železniční dopravní cesty.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Modernizovaná „patra“ dostanou i jižní Čechy

Pohodlnější budou patrové vagony, které patří k tradičnímu koloritu jihočeské železnice. Krajský úřad si vyžádal nasazení čtyř upravených vozů už v nadcházející letní sezoně, cestující se jimi svezou především na trati z Českých Budějovic přes Český Krumlov do Černého Kříže a také na trati z Rybníku do Lipna nad Vltavou.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Liberecký kraj jednal s ČD na kolejích

Na pozvání generálního ředitele Českých drah, a.s. Petra Žaludy se včera (tj. 17.5.) hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler, statutární náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová, náměstek hejtmana Martin Sepp a radní Zdeněk Bursa a Pavel Petráček setkali s představiteli Generálního ředitelství akciové společnosti České dráhy. Setkání se uskutečnilo na nádraží ČD v Liberci v konferenčním voze jízdní soupravy, se kterou generální ředitel ČD Petr Žaluda a jeho náměstci přijeli z Prahy.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Štát a ŽSR si započítajú vzájomné pohľadávky

Železnice SR majú voči štátu pohľadávky za časť nekrytých strát zo zmlúv o prevádzkovaní dráh za uplynulé štyri roky. Nesplatená časť tejto pôžičky po zohľadnení úrokov a ďalších faktorov predstavuje k 31. máju tohto roka 75,55 mil. eur.

Celú správu nájdete na tejto stránke.