Dopravné správy

Praha nad turnikety v metru váhá

Členové zastupitelského výboru pro dopravu se neshodli na podpoře zavedení turniketů v metru, které navrhuje pražský dopravní podnik. Ten nechal vypracovat nový projekt, podle kterého by systém turniketů stál 1,49 miliardy korun. Původně se náklady odhadovaly na 3,5 miliardy. Podle opozičních zastupitelů je ale výpočet nákladů i budoucích výnosů nereálný. Definitivní slovo bude mít dozorčí rada dopravního podniku.

Celou zprávu najdete na této stránce.

 

Zubačka na Štrbské Pleso si pripomenula výročie

„Ozubnicová železnica zo Štrby na Štrbské Pleso spojila jednu z tatranských osád s podtatranským regiónom. Železnica postavená v roku 1896 začala voziť materiál a návštevníkov k Štrbskému plesu,“ priblížil začiatky tatranskej ozubnicovej železnice Ján Sabaka z Veterán klubu železníc Poprad. Prvý, vtedy ešte parný, vlak zo Štrby na Štrbské Pleso bol vypravený 28. júla 1896.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Budova zastávky, jak má vypadat

Působí tak, jak si představujeme, že má železniční zastávka v horách vypadat. Vzbuzuje pocit bezpečí a přitom má v sobě cosi elegantního a malebného. Není to kulisa. Je to stavba, kvůli níž se vyplatí na trase mezi Valašským Meziříčím a Ostravou vystoupit v Čeladné.

Celý článek najdete na této stránce.

Olomoucké hlavní nádraží vstoupí do 21. století

Cestující na pražském hlavním nádraží už několik měsíců využívají moderní způsob odbavení. V krátké době se i cestující v Olomouci dočkají srovnatelných pokladen jako v hlavním městě. Při opravách se myslí i na občany se sníženou pohyblivostí. Zároveň se také dokončí rekonstrukce vestibulu, sjednotí se dlažba a obklady, vzniknou nové komerční prostory a vymění se všechny vstupní dveře. Koncem roku tak bude olomoucké nádraží důstojnou vstupní bránou do krajské metropole, odpovídající požadavkům cestování v 21. století.

Podrobnější informace naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Praha přtvrzuje proti černým jízdám

Od září se v pražské MHD zvýší pokuty za jízdu načerno. Cestující bez platné jízdenky si připlatí 50 až 100 korun. Pokud černý pasažér zaplatí pokutu na místě nebo do 15 dnů, dosáhne pokuta 800 korun. Pokud uhradí pokutu později, bude muset zaplatit 1000 Kč. Dosavadní pokuty činily 700, respektive 950 korun.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Do pražského metra se vrátí turnikety

Pražský dopravní podnik přepracoval projekt na zavedení turniketů v metru. Podle studie, kterou chce podnik ve čtvrtek předložit dopravnímu výboru pražského zastupitelstva, bude projekt stát 1,49 miliardy korun. Původně se přitom náklady odhadovaly na 3,5 miliardy korun. 

Celou zprávu najdete na této stránce.

Jednotné podmínky pro staré i nové pracovníky SŽDC

Pracovní podmínky nových i stávajících zaměstnanců Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) se od příštího roku sjednotí. Odboráři se na nich dohodli se zástupci správy. V oblasti odměňování tak budou mít rovné podmínky původní zaměstnanci s pracovníky řízení provozu, kteří od dnešního dne přešli z Českých drah do SŽDC.

Celou zprávu najdete na této stránce.

RegioJet vyjede 26. září

Železniční dopravce RegioJet patřící do skupiny Student Agency podnikatele Radima Jančury zahájí ostrý provoz s cestujícími v pondělí 26. září na trase z Havířova přes Ostravu a Olomouc do Prahy. Informoval o tom mluvčí společnosti Aleš Ondrůj s tím, že 7. září zahájí RegioJet prodej jízdenek.

Celou zprávu najdete na této stránce.

UIC znovu získává důvěru

Mezinárodní železniční unie UIC je zpátky ve hře. Toto poselství přináší nejnovější výroční zpráva o činnosti svazu, který hájí zájmy celého železničního sektoru. Po finančních problémech organizace v roce 2009 ukazuje řada nedávno uzavřených dohod s nadnárodními institucemi, že UIC znovu získává důvěru jako respektovaný zástupce železnice.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Za prázdniny na přejezdech šest mrtvých

Během dvou prázdninových měsíců zemřelo na železničních přejezdech v České republice šest lidí, což je o dva více než v minulém roce. Celkový počet usmrcených na železničních přejezdech za celý letošní rok však není ani poloviční při srovnaní se stejným obdobím roku 2010. Celkově již na železnici v letošním roce zahynulo 155 lidí.

Více v přiložené tiskové zprávě.

Nová motorová jednotka ZSSK začne slúžiť v októbri

Dieselový vlak Mária, vyrobený v spoločnosti ŽOS Vrútky vyrazil zo stanice Vrútky na prvú jazdu po slovenských koľajniciach. Verejnosti začne slúžiť v októbri. Výroba vlaku bola spolufinancovaná z fondov EÚ. Celkovo pribudne 12 týchto dieselových vlakových jednotiek, ktoré budú premávať na tratiach v okolí Nitry, Humenného, Prešova, Košíc a Prievidze.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Živá dopravní cesta realitou

31. 8. 2011 - Převodu zhruba 9 500 zaměstnanců Českých drah pod Správu železniční dopravní cesty (SŽDC) už nestojí nic v cestě. Smlouvu o převodu takzvané živé dopravní cesty dnes podepsali ministr dopravy Pavel Dobeš, generální ředitel ČD Petr Žaluda a Pavel Habarta, pověřený řízením Správy železniční dopravní cesty (SŽDC).

Celou zprávu najdete na této stránce.

Vlakušky ZSSK skončili

Šesť stewardiek, ktoré sa tri mesiace venovali cestujúcim vo vlakoch InterCity, skončilo. Individuálne služby cestujúcim bude Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) postupne zabezpečovať vo vlastnej réžií. 

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Na nejdelší železniční tunel ČR zatím chybí peníze

Nejspornější úsek stavby železničního koridoru ze Ševětína k českobudějovické čtvrti Nemanice po dlouhém rozhodování posvětilo ministerstvo životního prostředí. Součástí chystané dvacetikilometrové trati mají být dva tunely o celkové délce osm kilometrů.

Celou zprávu najdete na této stránce.

V Bratislave pribudne trolejbusová trať

V okolí Horského parku pribudne nová trolejbusová trať za viac ako dva milióny eur. Výstavbu slávnostne spustili primátor Milan Ftáčnik a generálny riaditeľ Dopravného podniku Bratislava Ľubomír Belfi. Trať povedie po trase Stromová - Pražská - Brnianska - Prokopa Veľkého - Hroboňova. Celkový náklad projektu je podľa Ftáčnika 2 361 000 eur, pričom päť percent zaplatí mesto, ostatné je príspevok Európskej únie a vlády. Podľa zmluvy má byť stavba dokončená do konca januára.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

EU: Je třeba striktně oddělit správu drah od provozu?

Evropská komise vyzvala Evropský parlament, aby do návrhu reformy prvního železničního balíčku (tzv. recast) nebyl zapracován striktní požadavek na oddělení provozu a správy infrastruktury. Čím rychleji bude reforma schválena, tím rychleji bude moci Evropská komise připravit detailní předpisy pro způsob rozdělení integrovaných železničních podniků...

Celou zprávu najdete na této stránce.

Figeľ rokoval vo Švajčiarsku o doprave

Minister Ján Figeľ rokoval v pondelok a utorok vo Švajčiarsku o spolupráci a podpore investícií smerujúcich na Slovensko. Na pracovnom stretnutí so švajčiarskou ministerkou dopravy Doris Leuthard porovnali najmä výstavbu cestnej a diaľničnej siete v oboch krajinách a skúsenosti Švajčiarska z integrovaného dopravného systému. Dlhšiu diskusiu viedli o prenesení dopravnej záťaže z cestnej na železničnú dopravu.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Hamburk zakázal konzumáciu alkoholu v MHD

Cestujúci v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy v severonemeckom Hamburgu budú musieť od 1. septembra zabudnúť na konzumáciu alkoholu počas presunov, dokonca nebudú môcť nastupovať ani s otvorenými fľašami.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

ZSSK nahradí pod Tatrami nové vlaky starými

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) chce vlakové súpravy typu 840 vymeniť kvôli ich nízkemu využitiu. Na tratiach Poprad – Plaveč a Poprad – Tatranská Lomnica tak už čoskoro môžu jazdiť výlučne staršie typy vozňov. Niektorí cestujúci sú preto nespokojní. „Nie je to pre mňa nič osobné, ale som z toho sklamaný. My na tejto trati si nezaslúžime pohodlné cestovanie?“ zamyslel sa mladý učiteľ Lukáš Maček.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Regionální vlaky mají platit všechny subjekty

Stínová Asociace hejtmanů ODS navrhla, aby se na financování regionální železniční dopravy podílely všechny subjekty - tedy vláda, kraje, České dráhy i Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Mělo by se tak prý zabránit případným negativním dopadům, pokud by prošel návrh ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) omezit financování železnice v regionech o 600 milionů korun.

Celou zprávu najdete na této stránce.