Dopravné správy

Teplické nádraží chátrá, musí stačit oprava WC

Metaři uklízející chodníky u teplického nádraží nakládají po dešti nebo větrném dni mezi odpadky i několik lopat opadané krémově béžové omítky. Monumentální vlakové nádraží chátrá, zvenčí i zevnitř. České dráhy na renovaci rozsáhlého areálu s prázdnými byty a kancelářemi nemají letos peníze. Do roku 2012 naplánovali úředníci z drážní majetkové správy jen opravy záchodků. 

Celou zprávu najdete na této stránce.

ZSSK bude pokračovať v rušení spojov

Prepúšťanie železničiarov či škrtanie vlakov sa práve v týchto dňoch naplno spúšťa do praxe vo všetkých troch železničných firmách. Osobný dopravca začal od mája jazdiť podľa upraveného cestovného poriadku. Pôvodné plány na redukciu dopravy sa skresali na polovicu, napriek tomu sa obmedzilo od mája 339 vlakových spojov. Podľa Pavla Kravca (nominant KDH), generálneho riaditeľa Železničnej spoločnosti Slovensko, sa preto spoje obmedzia aj od decembra pri pravidelnej zmene grafikonu. A s tým bude súvisieť aj prepustenie ďalších železničiarov.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Ústecké hlavní nádraží čeká velká přestavba

Hlavně, aby tam bylo bezpečno a přibyly pokladny, komentují Ústečané plány Českých drah. Ty se chystají na důkladnou přestavbu hlavního vlakového nádraží v Ústí. Řemeslníci přitom opustili budovu před pěti lety, když v roce 2007 dokončili opravy škod po povodních v roce 2002. Dvě miliardy si tehdy vyžádala přestavba celého kolejiště a perónů.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Vlak má místo WC divadelní scénu!

Čekala mě cesta domů vlakem z nedalekého města. Za sebou jsem měla příjemné posezení s přáteli, v sobě několik sklenic vody – pitný režim, je pitný režim, a před sebou ještě čtvrt hodiny do odjezdu. Můj věkem opotřebovaný močový měchýř se odmítal ztotožnit s tvrzením, že ve stanici nelze, ale vydržel! Vystartovala jsem ze sedadla sotva jsme se rozjeli, rozhodnuta, donést jeho obsah bez pohromy až k vytčenému cíli!

Celé úsměvné blogování najdete na této stránce.

Regionova má ovládání dveří WC vskutku kapku přesofistikované. A možná by na nich měl být nápis UŽÍVEJTE I VE STANICI.

Stát železnici dotovat nemusí?

Ministr financí Miroslav Kalousek nechá prověřit memorandum o dotacích pro regionální železnice, které uzavřela Fischerova vláda s kraji. Pokud se ukáže, že je neplatné, stát dotace výrazně omezí nebo zruší, vzkázal Kalousek. Podle něj memorandum není právně závazné.  

Celou zprávu najdete na této stránce.

První běloruský „čmelák“ Made in CZ LOKO předán

Česká strojírenská firma CZ Loko předala ve středu Běloruským státním železnicím první zmodernizovanou lokomotivu ze série objednaných 49 kusů. Postupná dodávka všech strojů potrvá až do roku 2014, hodnota celého kontraktu je 46 milionů eur (přes 1,1 miliardy korun). Jde o první průnik firmy na běloruský trh.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Čína staví VRT do Laosu

Čína zahajuje výstavbu vysokorychlostní železnice do jihovýchodní Asie. První část spojí nejlidnatější zemi světa s Laosem, v budoucnu povede až do Singapuru. Po dokončení dosáhne trať délky 3.900 kilometrů a jednotlivé země si od ní slibují velký ekonomický přínos, zejména co se týče rozvoje turismu.

Celou zprávu najdete na této stránce.

I Opava měla pionýrskou železnici

Sedm let křižovala městské sady v Opavě kilometr dlouhá úzkorozchodná dráha. Po drážním unikátu ale nezbylo vůbec nic. Dva mosty, tunel ale i vlastní nádražní budovu měla takzvaná Pionýrská dráha, která ležela v místech dnešní víceúčelové haly. Poslední pasažér se na úzkokolejce svezl před více než padesáti lety, stopy po ní ale nezbyly žádné.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Havířovské nádraží připomíná socialismus

Malou exkurzi do období, kdy Karel Gott sbíral první úspěchy, rodil se Socialistický svaz mládeže a Jaromír Jágr snad ještě ani nebyl v plánu, čeká návštěvníka nádražní haly v Havířově. Budova vystavěná v roce 1969 se prakticky nezměnila a její stav je více než žalostný.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Cisterny s plynem děsí Hradečáky

Středeční výbuch v pardubické chemičce Explosia zesílil obavy obyvatel královéhradeckého Slezského Předměstí. Podle nich se podobná tragédie může stát v místní přečerpávací stanici propan-butanu. Proti ní už delší dobu protestují a ve čtvrtek večer měli mimořádnou schůzi i s primátorem.

Celou zprávu ze 23.4.2011 najdete na této stránce.

V Třinci konečně postaví podjezd pod tratí

Třinec bude mít podjezd pod železniční tratí. Bojoval o něj dvanáct let. Regionální rada soudržnosti už na stavbu schválila peníze z evropských fondů. Bez ní by po dokončení železnice zůstala část města odtržená od centra. Silnice pod železniční tratí se má začít stavět v srpnu a hotová by měla být na jaře příštího roku.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Strojvedoucí za dávnou nehodu platit nebude

U okresního soudu Brno-venkov skončil jeden z nejdelších a nejabsurdnějších soudních sporů u nás. Společnost ČD Cargo v něm žádala po strojvůdci Pavlu Tešném ze Šlapanic náhradu škody za nehodu, která se stala před 21 lety. Třináct let dlouhý spor o 12 tisíc korun nakonec vyřešil smír. Náklady na vypracování posudku i další soudní výlohy se zavázal uhradit žalobce.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Dopravní infrastruktura jihočeskou prioritou

Kvalita dopravní infrastruktury je významným prvkem života v regionu a spoluvytváří podmínky pro udržitelný rozvoj území. Ovlivňuje stav a možnosti rozvoje dopravní obslužnosti pro obyvatele, návštěvníky, podnikání i kvalitu veřejných služeb. To jsou důvody, proč tato oblast patří mezi hlavní programové priority našeho kraje. Velikou pozornost věnuje vedení kraje jednání s ministerstvem dopravy o přípravě a postupu výstavby páteřních dopravních sítí, jimž jsou zejména rychlostní silnice D3/R3, D4 a IV. tranzitní železniční koridor ČR.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Někdejší manažer ABL zakotvil v ČD Cargo

Někdejší manažer agentury ABL a propuštěný náměstek ministra školství Kryštof Hajn našel další místo místo ve státních službách. Nastoupil na vlivné místo ve státem vlastněném podniku ČD Cargo. Oficiální nástup připadl právě na den, kdy se naplno rozjela vládní krize a kdy byl přinucen k rezignaci na post ve vládě ministr dopravy Vít Bárta.

Celou zprávu najdete na této stránce.

ČD Cargo chce oslovovat i menší firmy

ČD Cargo založilo na počátku dubna skupinu regionálního obchodu, jejímž prostřednictvím chce být národní železniční dopravce blíže menším a středním firmám i mimo hlavní průmyslová centra České republiky. Cílem nově vzniklé skupiny je nabídnout klientům lepší servis a získat zpět přepravy, které ČD Cargo v minulých letech ztrácelo.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Z Dívčic do Netolic vlaky snad zase pojedou

Na jihočeskou místní trať z Dívčic do Netolic se nejspíš vrátí vlaky. Od května se na lokálku místními důvěrně označovanou jako Netolička vrátí motorák Českých drah, provoz však už nebude platit kraj, nýbrž soukromé firmy. Dráhy donedávna na trati jezdily na objednávku kraje, který ztrátový provoz také dotoval. Provoz však krajský úřad považoval za drahý vzhledem k malé obsazenosti vlaků a nakonec spoje zrušil. Teď tvrdí, že soukromé vlaky vydrží chvíli a že jde jen o marketingový tah.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Jazda súkromným vlakom ľuďom vyhovuje

Počet ľudí vo vlaku českého dopravcu RegioJet z Dunajskej Stredy do Bratislavy síce narazil na svoje kapacity, no cestujúci sa netlačili a vo vlaku bolo vďaka klimatizácii príjemne. Také boli naše pocity z včerajšej jazdy kanadským vlakom Bombardier Talent, ktorý dopravca na túto linku nasadí od marca 2012.

Celú správu z 29.4.2011 nájdete na tejto stránke.

Konec „bardotek“ ČD na obzoru

Nejstarší československé skříňové dieselové lokomotivy v příštím roce už nebudou pravidelně k vidění v čele osobních vlaků. České dráhy nepočítají s tím, že by nadále nasazovaly stroje známé pod přezdívkami "bardotka" a také starší verze jejich nástupců "brejlovců".

Celou zprávu najdete na této stránce.

ZSSK dostane dotáciu vo výške 205 mil. eur

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK), a.s. začína od nedele 1. mája prevádzkovať osobnú prepravu podľa mimoriadne zmeneného cestovného poriadku. Dôvodom zmeny je realizácia revitalizačného programu a s ňou súvisiace znižovanie dopravných výkonov vo verejnom záujme. Osobný železničný dopravca dostal zo štátneho rozpočtu menej peňazí na dopravné výkony vo verejnom záujme ako vlani a tomu musel prispôsobiť rozsah dopravy. Redukciu vlakov prerokoval aj so samosprávnymi krajmi, mestami a obcami, väčšinou s negatívnym ohlasom.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

ACRI odmítá přesun peněz na silnice

Tržby českých podniků železničního průmyslu se loni meziročně zvýšily zhruba o sedm miliard na 71 miliard Kč. Vyplývá to z údajů Asociace podniků českého železničního průmyslu (ACRI). Podle prezidenta asociace Tomáše Ignačáka tak železniční průmysl po velkém propadu v roce 2009 opět registruje oživení trhu.

Celou zprávu najdete na této stránce.