Dopravné správy

Superrychlý Hayabusa poprvé vyjel, se zpožděním

V Japonsku v sobotu poprvé vyjel nový typ ultrarychlého šinkanzenu s názvem Hayabusa. Začátek jeho první cesty chtěly v Tokiu vidět stovky lidí, které se tlačily tak, až jeden ze zvědavců spadl na koleje. Start soupravy tak byl o sedm minut opožděn, což je na japonské poměry docela hodně. O události informoval Daily Mail.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Tratě Čadca - Makov a Čadca - Skalité jsou zachráněny

Omezení dopravy na regionálních železničních tratích Čadca - Makov a Čadca - Skalité bude menší než původně navrhovala Železniční společnost Slovensko (ZSSK), a.s. Po (...) jednání představitelů ZSSK a samosprávy o tom v Čadci informovaly generální ředitel ZSSK Pavel Kravec a starosta Čadce Milan Gura.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Němečtí strojvůdci hodlají stávkovat neomezeně

Členové německého odborového svazu strojvůdců GDL se v interním hlasování vyslovili pro časově neomezené stávky za dosažení jednotných podmínek u všech železničních dopravců v Německu. Kdy se nové protesty na dráze uskuteční, není ještě známo, možná ale už tento týden.

Celou zprávu najdete na této stránce.

S-Bahn-Berlin z nouze s „ostalgickými“ vlaky

Na berlínskou městskou železnici (S-Bahn) se vracejí soupravy řady 485 vyráběné už v někdejší Německé demokratické republice. Společnost S-Bahn-Berlin, která celý systém provozuje, se už od roku 2009 potýká s nedostatkem vozidel poté, co byly nařízeny zostřené kontroly novějších souprav řady 481.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Poznámka:  V titulku není překlep. V bývalém východním Německu se na přelomu století rozšířil stesk po „starých dobrých časech“ NDR, který se v němčině nazývá Ostalgie (od Ost-, východní). Projevuje se i ve filmu, v hudbě, v literatuře a podobně. (Wikipedie)

SŽDC naštvala nestátní dopravce i ČD

Železniční dopravci vytáhli do boje proti Správě železniční dopravní cesty (SŽDC). Kritizují, že jim správa odmítla přidělit požadovanou kapacitu na některých regionálních tratích. Některé firmy se proto obrátily na Drážní úřad (DÚ), který zatím ve dvou případech ze tří rozhodl, že SŽDC nepostupovala správně. U třetí stížnosti si úřad vyžádal doplnění podkladů.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Do osudu lokálky zasáhla ČD Cargo, a.s.

Jihočeská historická trať z Netolic do Dívčic zatím nezmizí. Vlaky po trati přestaly jezdit už minulý víkend, kdy se uskutečnila i poslední nostalgická jízda. Volné koleje ale chce dál využívat společnost ČD Cargo pro nákladní vlaky. O trať usilují také okolní obce pro výletní spoje.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Vláda ve skutečnosti žádnou dopravní strategii nemá

Název předloženého materiálu vyvolává dojem, že vláda předkládá návrh nové dopravní politiky koaliční vlády ODS, TOP 09 a VV. Bohužel se jedná pouze o proklamaci. Skutečným obsahem návrhu je jen řešení otázky budování dopravní infrastruktury České republiky v současných neutěšených podmínkách státního rozpočtu a tím i rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). Zjednodušeně lze říci, že stejná neschopnost vlády ČR naplnit příjmovou stránku státního rozpočtu rozvojem produktivních oborů národního hospodářství a aktivní politikou zaměstnanosti se přenáší i do příjmů SFDI. Proto nejsou vytvářeny ani předpoklady pro úspěšné kofinancování jednotlivých projektů z evropských peněz. Z pozice potřeb ČR, krajů a obcí se v žádném případě nejedná o koncepční materiál řešící problematiku budoucnosti dopravy, bohužel ani z hlediska budování potřebné infrastruktury.

Celou kritiku najdete na této stránce.

Osud žižkovského nádraží je stále otevřený

Nákladové nádraží Žižkov přestalo fungovat jako překladiště v roce 2002. Dnes revitalizace areálu pro developery představuje obrovský rozvojový potenciál - rozprostírá se na více než 30 hektarech a cesta do centra Prahy odsud trvá pár minut autem i MHD. Srovnatelných pozemků v blízkosti centra je v hlavním městě jen hrstka, mj. na Rohanském ostrově, tedy území, které chce stejně jako Nákladové nádraží Žižkov rozvíjet developer Sekyra Group. Plán rozvoje území žižkovského nádraží se zadrhl v prosinci loňského roku, kdy ministerstvo kultury prohlásilo část areálu - soubor funkcionalistických budov z 30. let minulého století - kulturní památkou.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Kauza havárie Maglevu dospěla k verdiktu

Dva němečtí dispečeři ve věku 61 a 52 let byli ve čtvrtek v Osnabrücku odsouzeni za nehodu magnetického vlaku, ke které došlo před čtyřmi lety. Dostali podmínečný trest, napsala DPA. Magnetický vlak u Lathenu narazil do dílenského vozu. Nehoda si vyžádala 23 obětí a 11 zraněných.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Další „nádražní“ petice, v Mladé Boleslavi

Zachování historické budovy hlavního nádraží v Mladé Boleslavi si přeje 1 776 lidí, kteří podepsali petici určenou Českým drahám. Společnost chce budovu z roku 1863 zbourat a nahradit ji moderní prosklenou stavbou. Podle svého mluvčího Petra Šťáhlavského ale dráhy navzdory odporu veřejnosti o změně projektu neuvažují.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Viníci neštěstí ve Studénce budou souzeni v Ostravě

Ostře sledované hlavní líčení s deseti obžalovanými v souvislosti s železniční tragédií ve Studénce se uskuteční pravděpodobně už na začátku června v největší jednací síni Krajského soudu v Ostravě. Tedy ve stejné místnosti, ve které si loni vyslechli rozsudek žháři z Vítkova. Rozhodl o tom novojičínský okresní soud, kterému je případ přidělen, ale který nedisponuje jednací síní, kam by se účastníci řízení a další zájemci vešli.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Rychlostní železnice Praha - Mnichov na obzoru

Česko a Bavorsko chtějí posílit přeshraniční železniční spojení. Prioritou, na které se obě strany shodují, je vybudování rychlostního koridoru Praha - Mnichov. Po čtvrtečním setkání ministra dopravy Víta Bárty s bavorským vicepremiérem Martinem Zeilem to řekl náměstek ministra Jakub Hodinář. Koridor by představoval první úsek evropského železničního koridoru spojujícího jihozápad a severovýchod Evropy.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Odepsané tratě zřejmě přežijí

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) a ministerstvo dopravy plánovaly zrušit celkem dvacet osm tratí, z toho na jedenáct již podaly návrh. Místní samospráva ale proti rozhodnutí protestovala a lokální dopravci vyjádřili ochotu převzít tratě do svého vlastnictví. O přerušení řízení na zrušení železnice nakonec požádala samotná SŽDC.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Zelení radí Bártovi, jak (super)koncipovat dopravu

Řečeno velmi mírně, Zelená kniha dopravní superstrategie Víta Bárty se opravdu nepovedla – není ani zelená, ani super. Jelikož si však česká veřejnost kvalitní dopravu zaslouží, připravili jsme ve Straně zelených pro pana ministra jednoduchý návod pro její zlepšení. Bude-li se pan ministr Bárta naším „Desaterem přikázání pro efektivní dopravní politiku“ řídit, je zde stále šance, že se z jeho dopravní superstrategie nestane úplný propadák.

Celé blogování najdete na této stránce.

Jak se tuneluje pražské metro

Metro A z Dejvic do Motola budou razit dva štíty, které byly pojmenovány Adéla a Tonda. Jména pro ně vybrali malí pacienti z kliniky dětské chirurgie Fakultní nemocnice Motol, informoval za stavitelskou firmu Metrostav Přemysl Houda.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Cestovné ZSSK sa zvýši

Figeľ chystá pre prepustených železničiarov sociálny program, časť pôjde do dôchodku. Ľudia si za vlaky priplatia. Aj takto chce ministerstvo dopravy priviesť osobnú železničnú dopravu k vyrovnanému alebo plusovému hospodáreniu.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Eurotunnel ve ztrátě

Přepravní společnost Eurotunnel, která provozuje železniční spojení pod Lamanšským průlivem, se v loňském roce kvůli zvýšeným nákladům na obsluhu dluhu a odkládání pojistné náhrady za požár v tunelu ze září 2008 propadla podle očekávání do ztráty. Čistá ztráta dosáhla 57 milionů eur (1,38 miliard Kč) proti zisku sedm milionů eur v roce 2009.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Revitalizačný plán na železniciach je antisociálny nezmysel

Predseda Smeru Robert Fico v súvislosti s revitalizačným plánom v železniciach a avizovaným prepúšťaním päť tisíc zamestnancov ostro zaútočil na Radičovej kabinet.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Rušňovodiči sa chystajú štrajkovať

Federácia strojvodcov chce vyhlásiť štrajk, nesúhlasí totiž s plánom ozdravenia železničných spoločností. "Dôvodom je nesúhlas s predloženým návrhom revitalizačného programu železníc a nedodržanie záverov z predchádzajúcich rokovaní na Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja (MDVRR) SR," vysvetlil prezident federácie Milan Hošták.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Práva přecházejících zaměstnanců nesmějí být krácena

Mimořádné zasedání Podnikového výboru (PV) OSŽ při ČD, a. s., bylo svoláno na 28. února k jedinému bodu: vznik živé dopravní cesty a dopady tohoto kroku na přecházející zaměstnance. Jednání, které řídil tajemník PV Antonín Leitgeb, se zúčastnil předseda OSŽ Bc. Jaroslav Pejša, tajemník PV OSŽ SŽDC Petr Štěpánek a tajemnice PV OSŽ ČD Cargo Marta Urbancová.

Celou zprávu najdete na této stránce. A text usnesení, o němž je v ní řeč, pak přímo tady.