Dopravné správy

Rušení vlaků negativně dopadne na celou společnost

S trnutím v zádech jsem si v dnešním vydání MF DNES přečetl o záměru pana Kalouska výrazně omezit železniční dopravu placenou prostřednictvím krajů. Hned ze začátku musím podotknout, že se nejedná pouze o “lokálky”, nýbrž i o regionální a příměstskou dopravu na hlavních tratích v okolí velkých měst.

Celé blogování najdete na této stránce.

Pardubický kraj chce rušit spoje, obce se brání

Rušení vlakové dopravy na lokálních železničních tratích a zabrzděná výstavba rychlostních silnic. Lidé ve svitavském okrese se brání. Peticemi. Několik železnic v okrese je v ohrožení. Kraj chce šetřit. “Pardubický kraj platí u autobusové dopravy prokazatelnou ztrátu osmnáct korun za kilometr a u železnice devadesát dva korun na kilometr. Už nechceme platit tuto částku tam, kde jezdí jen několik cestujících,” uvedl krajský radní Jan Tichý.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Konkurence ČD konec dotací vlaků mezi Ostravou a Prahou vítá

Ministerstvo dopravy přestane v prosinci dotovat vlaky mezi Ostravou a Prahou. České dráhy tak přijdou o stovky miliónů korun ročně. Podle ministerstva to je ale nezbytné. Na této trase totiž začnou už brzy jezdit i další dopravci a stát by neměl nikoho zvýhodňovat. I když České dráhy státní příspěvek nedostanou, žádné vlaky rušit nebudou.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Vlaky nejsou rozpočtová položka, ale každodenní život

Nejneuvěřitelnější zpráva dne: Mf DNES referuje, že ministr financí potichu prosadil, aby vláda přestala všem krajům vyplácet peníze, ze kterých financují regionální vlaky. “Kraje si mají peníze najít samy, nebo razantně omezit počty spojů...Podle informací MF DNES může jít o mstu ministra financí Miroslava Kalouska sociálnědemokratickým krajským vládám za to, že jejich strana podala k Ústavnímu soudu stížnost na snížení státní podpory stavebního spoření a Kalousek teď musí hledat další úspory.” 

Celé blogování najdete na této stránce.

ČD Cargo zruší kusové zásilky

Zástupci odborů opustili čtvrteční (21. dubna) jednání tripartity na téma reformy. Nelíbilo se jim, že vláda nemíní připravovat reformy na základě širšího konsensu a bez řádného projednání, tak zní oficiální zpráva z tisku. Jak tento dialog vnímá OSŽ a konkrétně vy?

Odpověď na tuto i další otázky najdete na této stránce.

Malá vlaková loupež

Smůlu měl zloděj, který se v pátek odpoledne v jednom z vlaků na Svitavsku vydával za policistu. Okradl jednoho cestujícího, ale ten na léčku přišel a donutil zloděje lup vrátit. Falešný policista nakonec vyskočil za jízdy z vlaku a zranil se.

Celou kuriózní zprávu najdete na této stránce.

AWT Čechofracht spojí všechny druhy dopravy

Všechny spediční a logistické služby skupiny AWT bude nadále poskytovat jen společnost AWT Čechofracht. Tradiční značka na českém dopravním trhu by se podle strategického plánu skupiny měla stát synonymem moderních a komplexních spedičních služeb. Dceřiné společnosti AWT BlueTrucks a AWT Spedi-Trans se se svou mateřskou společností sloučí v následujících měsících, uvedla na konci března skupina AWT.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Připravuje Kalousek potajmu prodej ČD?

Za zrušením nebo výrazným omezením dotací pro regionální železniční dopravu, které plánuje ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), může být snaha zprivatizovat České dráhy (ČD). Novinářům to dnes [tj. 2.5.] řekl hejtman David Rath (ČSSD). Opatření totiž podle něj negativně dopadne na hospodaření ČD, které se propadnou do dluhů, a stát jim bude muset za rok buď ekonomicky vypomoci, nebo je prodat.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Služby ČD na vzestupu, SŽDC zaostává

Společnost ROPID, která objednává a platí regionální dopravu v Praze a okolí, je spokojena se zlepšování služeb Českých drah. ROPID představil výsledky kontroly tzv. standardů kvality v železniční dopravě v letošním prvním čtvrtletí. Oproti loňskému roku, kdy ROPID kontroloval dodržování stanovených standardů poprvé, se zlepšilo například informování cestujících ve vlacích nebo dochvilnost spojů. Pasivně však k problémům přistupuje Správa železniční dopravní cesty, které patří například nástupiště zastávek, která by měla být čistá a přístupná. Přes dřívější kritiku ze strany ROPIDu se mnoho nezlepšilo.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Zítra pojede hokejový vlak z Prahy do Bratislavy

Zítra od 20:15 hod. se v Bratislavě odehraje důležité utkání českého týmu v rámci hokejového Mistrovství světa. České dráhy rozšíří na zápas s Finskem nabídku spojení mezi Prahou a Bratislavou. Odpolední vlak IC 571 Zdeněk Fibich, který obvykle jezdí jen z Prahy do Břeclavi, pojede zítra až do Bratislavy-Nového Mesta. Po skončení zápasu pojede ze slovenské do české metropole mimořádný vlak. Z Bratislavy-Nového Města bude odjíždět těsně před půlnocí a do Prahy přijede zhruba v 5 hodin ráno. V těchto vlacích bude platit běžné mezinárodní jízdné na Slovensko.

Podrobnosti včetně jízdního řádu těchto spojů a jízdného naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Vstoupí České dráhy na burzu?

Na ministerstvu dopravy, které dohlíží na České dráhy, se začal rodit ambiciózní plán. Podle investičních bankéřů lidé z rezortu začali s trhem diskutovat o přípravě na budoucí úpis akcií podniku na burze.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Hlavní trať je zabezpečena hůř než lokálka

Několik "generačních střetů" je k vidění v pražském železničním uzlu. Na moderní Nové spojení navazují tratě, z nichž některé mají velmi zastaralou infrastrukturu včetně zabezpečovacího zařízení. Potřebu urychlené modernizace alespoň hlavních tratí ukázala mimořádná událost, která se stala nedaleko vysočanského nádraží – na jedné koleji se ocitly dva vlaky, které jely proti sobě. Tragédii zabránil tzv. generální stop, kterým dispečeři na dálku zastavili všechny vlaky na trati. Soupravy, kterým hrozila srážka, se zastavily na dohled od sebe.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Kauza prenájmu priestorov ministerstvom dopravy

Takmer milión korún mesačne platí ministerstvo dopravy za priestory, ktoré si prenajíma od súkromnej firmy v absolútnom centre Bratislavy. Zmluvu podpísalo bývalé vedenie a tvrdí, že prenájom je výhodný. Súčasné vedenie hovorí opak a zmluvu chce vypovedať.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

ZSSK analyzuje možnosť zvýšiť cestovné

Štátny osobný dopravca ušetrí na škrtaní spojov menej, ako pôvodne plánoval. Uvažuje o zvýšení cestovného. (...) Štátny dopravca, ktorého vlaňajšia strata je 68 miliónov eur, sa touto zmenou snaží znížiť náklady na prevádzku vlakov, ktoré boli málo vyťažené. Argumentuje aj tým, že od štátu dostal menej peňazí na dopravu vo verejnom záujme.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Evropské peníze z kolejí na silnice nepůjdou

Připravovaný převod devíti miliard v rámci evropských dotací ze železnice na silnice se konat nebude. S plánem přišel předchozí ministr dopravy Vít Bárta s tím, že na silnicích je momentálně potřeba peněz akutnější. Převod by ale musela schválit Evropská komise.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Peníze na dopravní stavby nejsou, ale...

U úředníka Radka Šmerdy si lze jen těžko představit, jak bouchá rukou do stolu tak, jak to udělal nedávno na hospodářském výboru sněmovny politik a manažer Vít Bárta. Změna stylu však není to nejdůležitější, co se na dopravě událo. Šmerda chce jednat s ministrem financí o zvýšení peněz na dopravní stavby, což Bárta zásadně odmítal. Ale nejprve bude muset vyřešit problém 20 miliard, které stát nemá, ale jsou na ně podepsány smlouvy se stavebními firmami. Opakovaně proto Šmerda použil termín jednání. “Budu preferovat jednání a budu informovat média o jejich výsledcích, a nikoli průběhu,” říká ministr.

Celý rozhovor najdete na této stránce.

V Liberci se pustili do novostaveb tramvají

Vlastními silami začali zaměstnanci libereckého dopravního podniku sestavovat prototyp nové tramvaje, jehož součásti dodal výrobce Pragoimex. Podle mluvčího dopravního podniku Jiřího Veselky bude díky tomu výsledná cena nových tramvají o dvacet až třicet procent levnější, než kdyby Pragoimex dodával tramvaje už smontované. Prototyp má být dokončen letos na podzim, potom chce dopravní podnik každý rok vyrobit čtyři až pět nových tramvají.

Celou zprávu najdete na této stránce.

DB Schenker v ČR stále úspěšnější

Tuzemská spediční a logistická společnost Schenker, která patří do skupiny Deutsche Bahn, vykázala za loňský rok tržby 3,03 miliardy korun. Jde vůbec o nejlepší výsledek firmy za dvacetileté působení na českém trhu, meziročně tržby vzrostly o 53 procent. Hrubý zisk se zvýšil o 57 procent na 927 milionů korun.

Celou zprávu najdete na této stránce.

ČD vybraly výhodnější pojištění

České dráhy uzavřely nové pojištění odpovědnosti za škodu a pojištění motorových vozidel s vítězem veřejné soutěže, kterým je Kooperativa Pojišťovna, a.s. Díky dlouhodobému kontraktu dosáhly České dráhy oproti minulému období o 11 % nižší cenu při širší pojistné ochraně a dalších bonusech. Do výběrového řízení na nové pojištění, vyhlášeného loni v říjnu, se kvalifikovaly celkem 3 velké pojišťovací ústavy.

Více informací najdete v tiskové zprávě.

Teplické nádraží chátrá, musí stačit oprava WC

Metaři uklízející chodníky u teplického nádraží nakládají po dešti nebo větrném dni mezi odpadky i několik lopat opadané krémově béžové omítky. Monumentální vlakové nádraží chátrá, zvenčí i zevnitř. České dráhy na renovaci rozsáhlého areálu s prázdnými byty a kancelářemi nemají letos peníze. Do roku 2012 naplánovali úředníci z drážní majetkové správy jen opravy záchodků. 

Celou zprávu najdete na této stránce.