Dopravné správy

Japonci hodlají postavit VRT v USA

Společnost East Japan Railway plánuje dohodu s Kawasaki Heavy Industries a Sumitomo Corp, společně se chtějí ucházet o projekt vysokorychlostní železnice v Kalifornii. V neděli o tom informovala agentura Reuters.

Celou zprávu najdete na této stránce.

 

Mení sa cestovný poriadok ZSSK

Od nedele 6. marca budú jazdiť vlaky podľa nového cestovného poriadku. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) už nebude vypravovať priame vlaky do Grécka. Urobí tak po tom, čo grécke železnice zrušili všetky medzištátne vlaky.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Modernizace řady 560 ČD zatím dokončena nebude

České dráhy zrušily tendr na modernizaci čtyř elektrických pantografů řady 560, které jezdí v Brně a okolí. „Nabídková cena byla vyšší, než jsme očekávali,“ řekl k tomu mluvčí ČD Petr Šťáhlavský. Při vypsání soutěže v září dráhy odhadovaly náklady na modernizaci na 240 milionů korun bez DPH. I tak to bylo zhruba o 20 milionů na jednotku více, než kolik platily za podobné předchozí rekonstrukce.

Celou zprávu najdete na této stránce.

SŽDC bojuje se sběrnými surovci

Objem škod, které způsobili zloději barevných kovů na dráze, se loni zvýšil o více než čtvrtinu na téměř 28 milionů korun. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) proto chystá posílení ostrahy železnice.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Jihočeský kraj přidá na veřejnou dopravu

V Jihočeském kraji jsou čtyři malé obce, do jejichž blízkosti nejezdí autobus ani vlak, naopak obyvatelé ostatních více než 600 obcí mají dopravu dotovanou krajem zajištěnu. Docházková vzdálenost na zastávku se pohybuje v průměru kolem 1,5 kilometru...

Celou zprávu najdete na této stránce.

Přejezdy nejsou bezpečné

Na železničních přejezdech přibývá nehod, zraněných i mrtvých. Loni na nich zemřelo rekordních 47 lidí. Ne vždy je ale na vině nepozornost řidiče. Samo ministerstvo dopravy přiznává, že v zemi je asi stovka přejezdů, jejichž bezpečnost je na hraně. Přitom ročně do oprav takto rizikových křížení tratí a silnic jde přes 350 milionů korun.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Českým drahám radí bývalý šéf Deutsche Bahn

České dráhy (ČD) získaly jako poradce bývalého šéfa Deutsche Bahn (DB) Hartmuta Mehdorna. Kontroverzní postava evropských železnic drahám radí například v cenové politice, přístupu k zákazníkům, pomáhá ale také vytvořit model budoucího fungování české železnice ve formě holdingu.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Ministr dopravy se rozzlobil na šéfa ČD

V Českých drahách budou v příštích dnech úřadovat auditoři, kteří budou hledat, zda tato společnost v poslední době uzavřela nějaké smlouvy s firmami podnikatele Romana Janouška, šedé eminence pražské politiky. Auditory na dráhy vyslal ministr dopravy Vít Bárta (VV) v reakci na odhalení Aktuálně.cz, že šéf státních drah strávil minulý týden dovolenu ve Spojených arabských emirátech ve společnosti zmiňovaného Janouška, šéfa ČEZu Martina Romana, předsedy rozpočtového výboru Pavla Suchánka (ODS) a Tomáše Krska, šéfa plzeňské škodovky, s níž České dráhy uzavírají miliardové obchody.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Nedrážní železniční odboráři mají stejné problémy

Samé stesky a nářky, i tak by se (pochopitelně s notnou dávkou nadsázky) dalo popsat první letošní jednání Nedrážního republikového výboru OSŽ (NeRV), které se konalo v úterý 22. února v Domě Bohemika (sídlo OSŽ) v pražských Vysočanech. Podniků, kde nemají existenční problémy (a ve kterých zároveň má OSŽ své členy), je jako pověstného šafránu.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Plzeňská Škodovka hostila v Dubaji své zákazníky?

Ředitelé Českých drah a pražského Dopravního podniku Petr Žaluda a Martin Dvořák pobývali v Dubaji se spolumajitelem firmy Škoda Transportation Tomášem Krskem. Jeho firma od těchto státních společností dostává miliardové zakázky. Účastníci cesty nechtěli uvést, kdo ji zaplatil.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Prepojenie Bratislavy s Parížom sa pripravuje

Prvá časová etapa plánovaného prepojenia Bratislavy so železničnou magistrálou z Paríža do Viedne v rámci projektu TEN-T je po štyroch rokoch projektovo pripravená. Potrebné stavebné povolenia by mohli byť vydané na jeseň, najneskôr do konca tohto roka. Následne by mal začať tender na výber dodávateľa prác. Podľa generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva projektovo-inžinierskej spoločnosti Dopravoprojekt, a.s. Gabriela Koczkáša podmienkou toho však je, aby bola potvrdená právoplatnosť jedného zo štyroch územných rozhodnutí a Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) ako investor aktívne pristúpili k majetkovo-právnemu vysporiadaniu pozemkov.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Železniční muzeum v Praze otevře do pěti let

Vzniku železničního muzea v bývalém depu u pražského Masarykova nádraží snad už nikdo nezabrání. Půjde o jednu z expozic Národního technického muzea, dostat by se do ní měly především některé lokomotivy a vagony ukryté dnes před zraky veřejnosti v chomutovském depozitáři. Budova bývalého depa Praha-Masarykovo je místem pro železniční muzeum jako stvořené – vznikla pouhé tři roky po příjezdu prvního vlaku do Prahy a na tratě vypravovalo mnoho lokomotiv, které tvořily historii českých a československých železnic.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Živá dopravní cesta: OSŽ nesouhlasí, vláda neslyší

OSŽ kategoricky nesouhlasí s převedením tzv. živé dopravní cesty (obsluha dráhy) od ČD k SŽDC. Z dvacítky připomínek, které v této souvislosti začátkem ledna zaslalo OSŽ orgánům vlády a poslanecké sněmovny, mimo jiné vyplývá, že tento ukvapený, nesystémový a unáhlený převod může mít negativní dopad na celou strukturu Českých drah, konkrétně na ztrátu zaměstnání a skončení pracovního poměru velkého počtu zaměstnanců při neexistenci sociálního programu. OSŽ rovněž vyjadřuje obavy z protekcionismu, klientelismu a korupce, které může převod provázet. Toto nesouhlasné stanovisko OSŽ podpořilo dalších pět odborových centrál, působících na české železnici.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Vznikne nová čtvrť Žižkov City čili nic?

Areál bývalého Nákladového nádraží Žižkov v Praze 3 je se svou rozlohou přes 33 ha jedním z největších potenciálních rozvojových území v Praze. V prosinci 2010 bylo ministerstvem kultury jádro areálu, tedy bývalé nákladové nádraží, spolu s objekty oplocení a vrátnice, prohlášeno za kulturní památku. Společnost České dráhy, a.s., tedy vlastník pozemků, zastoupená developerem, společností Žižkov Station Development, a.s., podala proti tomuto rozhodnutí rozklad. Svůj nesouhlas vyjádřila i městská část Praha 3. Památková ochrana v tomto případě totiž zásadně komplikuje plány na další využití a revitalizaci areálu a znemožňuje plánovanou výstavbu nové dopravní infrastruktury celoměstského významu.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Rekonstrukce žst. Přerov ve faktech

Dne 24. února 2011 byla slavnostně zahájena první část rekonstrukce železniční stanice Přerov. Jedná se o další velkou železniční stavbu, která je spolufinancována z evropských peněz v rámci Operačního programu Doprava, konkrétně z Fondu soudržnosti EU, a to částkou 2,915 miliardy korun.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Fejka ''krmit'' rozhodně!

Nechte těch žertíků, že ombudsmana Fejka nekrmit! Mít na dráze ombudsmana je veledůležitá záležitost. Proto je skandální, že za celých 170 let co na území Česka železnice existuje, jsme se ho dočkali až teď! Pravda - později lépe, než pozdě.

Celé blogování najdete na této stránce.

Proč by ČD nemohly využívat práce nezaměstnaných?

Zase jednou jsem jel vlakem. Z Prahy-Vysočany do Mladé Boleslavi. Ačkoli ČD zmodernizovaly hlavní koridor z Prahy do Bohumína a pokračují v programu revitalizace mnoha nádraží, zdá se, že takové akce se této postranní tratě na sever netýkají.

Celé blogování najdete na této stránce.

Místní tratě se rušit nebudou

Rušení nevyužívaných železničních tratí se nekoná. Plány Správy železniční dopravní cesty a ministerstva dopravy narušily obce, kraje, zájmové spolky i soukromé firmy. Na jejich popud muselo ministerstvo přerušit devět z 11 správních řízení na zrušení železnice. Fakticky je v řízení už jen trať Kralovice–Mladotice na Plzeňsku.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Developer variantu záměru s žižkovským nádražím nemá

Developerská společnost Sekyra Group nemá alternativní řešení revitalizace a zástavby prostoru žižkovského nákladového nádraží pro případ, že neuspěje se svým rozkladem a zůstane v platnosti rozhodnutí ministerstva kultury z loňského prosince o vyhlášení nádraží kulturní památkou. Uvedli to její představitelé na tiskové konferenci, která byla zřejmou reakcí na ustavení občanského sdružení „Tady není developerovo„ a jeho prezentaci 8. února.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Lidé padají do kolejiště pražského metra skoro každý den

Pády lidí, ať už úmyslné nebo ne, do kolejiště v pražském metru jsou takřka na denním pořádku. Ročně jich pražský dopravní podnik (DP) napočítá přes sto, vloni to bylo 108.

Celou zprávu najdete na této stránce.