Dopravné správy

Halu havířovského vlakového nádraží čeká demolice

O budoucnosti celého vlakového nádraží, které plní spíše jen úlohu zastávky, se začalo více hovořit koncem minulého roku. České dráhy projevily zájem nádraží modernizovat a kontaktovaly havířovskou radnici, se kterou začaly jednání o možnosti společného budování centrálního dopravního terminálu. Ten do jednoho místa soustředil vlakové a autobusové spoje.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Nádraží Praha střed bývalo přívětivé místo

V mé dětské paměti nádraží, tehdy se nazývalo Praha-Střed, ale lid pražský mu stejně říkal Masaryčka, bylo přívětivé místo. Byla tam velká vytápěná čekárna, místnost pro kojící matky s přebalovacím pultem, restaurace a okénka s občerstvením. Dodnes se mi sbíhají sliny, když si vzpomenu na výborné bramboráky a k tomu limonáda v pytlíku s brčkem. Ó, to byla pochoutka. Vchod byl z Hybernské, proti tramvajové zastávce. Protože v té době nebyli žádní bezdomovci, byly všude lavičky a teplo.

Celou stížnost najdete na této stránce.

Vláda dáva jednoznačne prednosť diaľniciam

Ministerstvo dopravy trvá na tom, aby niektoré rezorty presunuli zo štyroch operačných programov na čerpanie eurofondov voľné zdroje na výstavbu diaľnic. "Vychádzame z uznesenia vlády z 15. decembra a trváme na 400 mil. eur, ktoré by mali byť realokované do Operačného programu Doprava," povedal po stredajšom zasadnutí vlády štátny tajomník rezortu dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Hudacký (KDH).

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Železnice by mohla konkurovat letecké dopravě i na velké vzdálenosti

Železnice je oproti letecké dopravě levnější, pohodlnější a je na ni větší spolehnutí i za nepříznivých podmínek. Síť tratí je obvykle rozsáhlejší a hustší než pavučina leteckých spojů. Jedinou nevýhodou je nižší rychlost. Proto na mnoha tratích, hlavně ve Francii, Německu, Japonsku, Číně či Španělsku, nastupují rychlovlaky: expresy, které se pohybují rychleji než 200 km za hodinu, na nových koridorech dokonce rychleji než 250 km/h.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Pod Petrovem pokřtí pět nových šalin

V Brně se objeví pět nových tramvají Škoda 13T, které koupil dopravní podnik (DPMB) celkem za zhruba 300 milionů korun. Tramvaje už jsou v Brně a do provozu by měly vyrazit koncem týdne, informovala o tom mluvčí DPMB Linda Škrancová. Podle mluvčí budou nové přírůstky vozového parku nasazeny do provozu na všech linkách kromě čísla osm. Nová pětice vozů bude ve čtvrtek slavnostně pokřtěna.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Stroje řady 380 ČD spolehlivější než Taury ÖBB

Elektrická lokomotiva řady 380, která v současnosti jezdí ve zkušebním provozu, si podle svého výrobce – plzeňské Škody – vede nadmíru dobře. V pořádku dovezla všechny vlaky, které od poloviny prosince vodí mezi Prahou a Břeclaví, technikům se navíc daří odstraňovat nedostatky, kvůli kterým lokomotiva zatím může jezdit pouze v malé části české kolejové sítě.

Celou zprávu najdete na této stránce.

„Superstrategie“ jako důsledek kritického nedostatku financí

Návrh dopravní „superstrategie„ z dílny ministerstva dopravy zvažuje daňová zvýhodnění pro alternativní pohony, podporu veřejné dopravy a železniční dopravy a otevření trhu s železniční dopravou. Také je podle ní potřeba zkrátit povolovací proces pro dopravní stavby. Aktuální stav české dopravní infrastruktury, co se týče funkčnosti a kvality, je výrazně horší než v zemích EU15.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Ázerbájdžán má státní program rozvoje železniční dopravy

Dokument informuje o dopravě v Ázerbájdžánu, která se stala jednou z priorit vlády. V souladu se státním programem rozvoje železniční dopravy by do roku 2015 měly být investovány přibližně 3 miliardy dolarů. Investice bude směřovat primárně na rekonstrukci stávající železniční sítě.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Holdingové usporiadanie železníc nebude

Ministerstvo dopravy už neuvažuje o vytvorení štátnej holdingovej spoločnosti Slovenské železnice na základe troch štátnych železničných spoločností a pri zachovaní ich právnej subjektivity. Holdingové usporiadanie podľa rezortu nepodporujú ani orgány Európskej únie. "Súčasné oddelené usporiadanie má prednosť pre transparentné financovanie, lepšie podmienky pre otvorenú súťaž dopravcov, čím sa zvyšuje tlak na kvalitu a znižujú sa náklady," uviedol Ľubomír Tuchscher z MD.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

V pražské MHD roste oboustranná hrubost

Cestující v Praze si čím dál víc stěžují na řidiče městské hromadné dopravy. Někteří jsou podle nich hrubí a neomalení. Předloni přišlo na Dopravní podnik víc jak tři tisíce stížností, loni to bylo ještě o deset procent víc. Dopravce prý problematické chování řidičů řeší. Nevhodně se ale podle něj chovají i někteří cestující.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Ozdravný plán koľajových firiem do konca mesiaca

Plán ozdravenia koľajových firiem, ktoré má priniesť prepúšťanie, sa zdrží. Ministerstvo dopravy ho chcelo pôvodne predložiť vláde do dnešného dňa, napokon to však urobí neskôr. Majú ho ešte totiž prebrať odborári, či zástupcovia samospráv. „Plán bude hotový tento týždeň, kedy ho chceme prerokovať aj so všetkými dotknutými subjektmi,“ povedal hovorca ministerstva dopravy Martin Krajčovič. Nakoniec sa podľa zdroja blízkeho vláde môže pôvodný plán prepustiť 4-tisíc ľudí či zvýšiť cestovné o 5 percent, ešte zmierniť.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Mladá Boleslav nechce nové nádraží

České dráhy mají v plánu zcela přestavět železniční stanici v Mladé Boleslavi. Údajně nevyhovující komplex budov s různými přístavbami a přístřešky by měla nahradit moderní prosklená budova. To se ale místním lidem nelíbí. Sepsali proto petici na záchranu nádraží původního. Souhlasí s nimi i vedení města.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Oprava peticí zachráněné staniční budovy začne letos

Politici se už na podzim domluvili, že místo demolice a stavby moderního nádraží v Ústí nad Orlicí zrekonstruují to stávající. Přispěla k tomu i aktivita sdružení Nádraží nedáme v čele s Olgou Sommerovou a Martinem Kadrmanem. Ministři kultury a dopravy přijedou o podobě nádraží diskutovat v březnu.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Jemnice by ráda vzkřísila železniční dopravu do Moravských Budějovic

Speciální vlak, který v sobotu na den vrátil život na zrušenou trať mezi Jemnicí a Moravskými Budějovicemi, vypravila společnost Jindřichohradecké místní dráhy. Spolu s radnicí spekulují, jak železnici v regionu udržet. Podle dopravce by návrat vlaku uživilo třicet cestujících v jednom spoji.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Internet v Pendolinech se neustále zpožďuje

O internetu pro cestující sedmi pendolin Českých drah se mluví už od roku 2008. Zatím je veřejná zakázka za dvacet milionů korun ve druhém kole, kam postoupily čtyři z pěti firem. Dráhy se jim chystají rozeslat technickou zadávací dokumentaci a následně vyhodnotí nabídky. Je tedy možné, že se internet letos konečně spustí.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Dráhy opravily zastávku, aby byla zavřená

Přestože České dráhy investovaly v roce 2008 více než čtyři miliony korun do opravy budovy železniční zastávky v Chotěbuzi u Českého Těšína, od Nového roku ji pro veřejnost uzavřely. Rekonstruovaná budova s podchodem a dvěma nástupišti tak funguje pouze jako takzvaná neobsazená zastávka. A cestující, kterých se na nádraží podle místních vystřídají v sezoně desetitisíce, se nemohou před rozmary počasí ukrýt do zbrusu nové a údajně i stále vytápěné čekárny.

Celou zprávu najdete na této stránce.

70 let od smrti průkopníka elektrizace železnic

Jedním ze symbolů průmyslové revoluce a především elektrifikace českých zemí je průmyslník a vynálezce František Křižík. S jeho jménem jsou spojeny nejen mnohé objevy, ale i první elektrárny, tramvaje či elektrifikovaná železniční trať. Když Křižík 22. ledna 1941 zemřel, byl jednou z nejpopulárnějších osobností české společnosti a jeho pohřeb na vyšehradském Slavíně vyzněl jako tichá manifestace proti tehdejší německé okupaci. Křižík přitom neměl pro budoucí dráhu průkopníka elektrifikace příliš dobré podmínky. Narodil se 8. července 1847 v Plánici na Klatovsku v rodině ševce a jako student si nemohl dovolit zaplatit ani poplatek za maturitní zkoušku.

 Celý článek najdete na této stránce.

Dopravní ''superkoncepce'' Jihomoravany nepotěšila

Rychlostní silnice R43 na Svitavy, R52 na Vídeň, silnice vedoucí ze Znojma do Pohořelic společně se železničním uzlem v Brně – to jsou aktuální investiční priority jižní Moravy. Ministerstvo dopravy však počítá pouze s R52. Vyplývá to z návrhu strategie ministerstva pro období 2011 až 2025. Na více projektů v kraji nemá a ani výhledově nebude mít ministerstvo peníze. Zástupci ministerstva dopravy byli začátkem ledna na jižní Moravě, aby zkonzultovali návrh superkoncepce. Už tehdy naznačovali, že nebudou peníze na opravu problematické silnice z Pohořelic do Znojma.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Exminister odporúča železničný holding

Exminister dopravy Ľubomír Vážny (Smer-SD) si naďalej myslí, že vytvorenie holdingu na základe troch štátnych železničných spoločností pri zachovaní ich právnej subjektivity má svoje opodstatnenie. Súčasné vedenie ministerstva dopravy zatiaľ neplánuje pokračovať v projekte svojich predchodcov

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Českotřebovská radnice požaduje víc rychlíků

Vedení České Třebové požaduje, aby ve městě zastavovalo více rychlíků. Chce proto oslovit i ministerstvo dopravy. Radnice má vytipovaných pět spojů, které by měly v Třebové stavět, řekl (...) novinářům starosta Jaroslav Zedník.

Celou zprávu najdete na této stránce.