Dopravné správy

Práva přecházejících zaměstnanců nesmějí být krácena

Mimořádné zasedání Podnikového výboru (PV) OSŽ při ČD, a. s., bylo svoláno na 28. února k jedinému bodu: vznik živé dopravní cesty a dopady tohoto kroku na přecházející zaměstnance. Jednání, které řídil tajemník PV Antonín Leitgeb, se zúčastnil předseda OSŽ Bc. Jaroslav Pejša, tajemník PV OSŽ SŽDC Petr Štěpánek a tajemnice PV OSŽ ČD Cargo Marta Urbancová.

Celou zprávu najdete na této stránce. A text usnesení, o němž je v ní řeč, pak přímo tady.

Šéf ZSSK sa štrajku nebojí

Generálny riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), a.s. Pavel Kravec predpokladá, že odborári by nemali štrajkovať pre plánované prepúšťanie pracovníkov na železniciach. A to napriek tomu, že s týmto nepopulárnym opatrením prirodzene nesúhlasia.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

O vzniku živé dopravní cesty se hovoří již od roku 2003

V prohlášení, které vydala SŽDC minulý týden (viz Obzor č. 9), je objasněn postoj SŽDC k chystanému převodu zaměstnanců ČD, řídících provoz, ke státní organizaci SŽDC. Obavy pracovníků ani obavy OSŽ nejsou podle tohoto Prohlášení opodstatněné a převod by měl proběhnout v rámci naprosté korektnosti, přičemž bude o všech otázkách s tím souvisejících jednáno se zástupci odborů na železnici. Ze strany OSŽ zazněly největší obavy z toho, že chystaný převod je unáhlený, nesystémový a ukvapený. Jaký je tedy postoj vedení SŽDC k této námitce?

Krátký rohovor s mluvčím SŽDC najdete na této stránce.

Železničné spoločnosti ohrozuje bankrot

Revitalizačný program železničných spoločností nie je podľa ministra dopravy Jána Figeľa o prepúšťaní ľudí, ale o zachraňovaní pracovných miest a zvýšení ich efektívnosti, aby v priebehu dvoch až troch rokov hospodárili bez straty.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

ČD: železniční ochranka, příprava holdingu a jiné novinky

Další z pravidelných zasedání Dozorčí rady (DR) Českých drah, a. s., proběhlo 23. února. Pro zástupce zaměstnanců bylo překvapením, že se na jejím programu neobjevil žádný bod související s převodem 9,5 tisíce pracovníků řízení provozu Českých drah pod Správu železniční dopravní cesty, o němž 9. února rozhodla vláda. Na žádost zástupce zaměstnanců Vladislava Vokouna byl tento bod zařazen na jednání.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Podpíšte petíciu a zachráňte TREŽku!

My podpísaní občania, uvedení na petičných hárkoch, sme za zachovanie osobnej dopravy na regionálnej železničnej trati Trenčianska Teplá – Trenčianske Teplice. Do prevádzky bola trať uvedená 27. júna 1909 po menej ako roku výstavby. Trať spočiatku vlastnila spoločnosť Miestna úzkorozchodná elektrická železnica Trenčianska Teplá - Trenčianske Teplice, ktorá však nemala prostriedky na zakúpenie vozňov. Preto prevádzku zaisťovali štátne železnice na účet vlastníka, najprv uhorské a potom česko-slovenské.

Petíciu nájdete na tejto stránke.

Za tři roky vyjede legionářský vlak

Češi jsou národ Švejků, říká lidové moudro s odkazem na hrdinu známého románu. V brzké době se to má změnit velkou osvětovou kampaní o československých legiích. Začne v létě 2014, kdy od vzniku vojska, které v Rusku, Ukrajině či na italské frontě bojovalo za samostatnou zemi, uplyne přesně sto let.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Byla jsem mluvčí Českých drah

Viděno dnešní optikou to už je prehistorie. Generální ředitel státní železnice Dalibor Zelený jezdil do práce a z práce vlakem a po Praze šestsettřináctkou a měl plat 150 tisíc brutto (sic!). Pendolina se teprve rodila v italském Saviglianu a odborářský boss Dušek tepal do všech hlava nehlava. Dráhy měly smradlavé záchodky a obrovská zpoždění kvůli stavbě koridorů. A taky měly nepřející vládu. Politici ze všech stran si porcovali zájmy a dělili sféru vlivu v obrovské státní společnosti. Jedno pozitivum jsem našla: v době povodní 2002 skutečně vlaky jezdily tam, kde auta stála. A nebyl o tom jediný billboard. Nebylo ani na tužky, natož na propagaci.

Celé blogování najdete na této stránce.

O jednom nadbytečné překladišti

Pozůstatkem megalomanské totalitní stavby překladového nádraží v Jindřichově Hradci je v bujné vegetaci téměř ukrytá a totálně zdevastovaná budova, dnes by se moderně řeklo zázemí logistického centra se sklady. Prohání se zde průvan a bezdomovci zde již ukradli vše, co mělo něco společného s kovem. Občas se zde schází i mládež, která ukryta před zraky mentorů nerušeně holduje nějaké povznášející látce. Na začátku 80. let musela kontejnerovému překladišti ustoupit řeka Nežárka, jejíž oblouk byl narovnán a zmizelo i několik budov.

Celou zprávu najdete na této stránce.

A zatím čile vznikají megalomanské demokratické stavby...

Strojvedoucí nadýchal 2,5 promile

Strojvedoucí z Rakovníka řídil vlak s více než dvěma a půl promile alkoholu v krvi. Policisté na to přišli minulou středu při cílené kontrole. Chvíli předtím jim totiž někdo dal anonymní tip. Sedmačtyřicetiletý muž už dostal výpověď.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Potvrdí Nákladové nádraží Žižkov jako kulturní památku?

Občanské sdružení Tady není developerovo plánuje upořádat do konce března výstavu vybraných ideových návrhů, které byly v průběhu let 1990 až 2010 zpracovány na využití pozemků o rozloze 32 hektarů a budov bývalého Nákladového nádraží Žižkov.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Kysuce bojují za železniční dopravu

Petici za zachování dopravní obslužnosti Kysuc podepsalo od ledna přibližně 20.000 lidí. Po dnešním jednání zástupců Železniční společnosti Slovensko (ZSSK), as, Žilinského samosprávného kraje (ZSK) a starostů a primátorů Žilinského kraje o redukci dopravních výkonů v osobní železniční dopravě o tom na půdě Úřadu ZSK informoval starosta Turzovky Miroslav Rejdy.

Zprávu z 1.3. najdete na této stránce.

(Ne)tekoucí voda ve vlacích - zímní problém ČD

Návštěva toalety ve vlaku se v zimních měsících podobá loterii. Místo s penězi ale odchází šťastný vítěz s umytýma rukama. Voda totiž neteče zhruba ve třetině osobních vozů Českých drah. Dopravce tvrdí, že s tímto problémem nemůže nic dělat – jde o problém starých vagonů, kde voda zamrzá. Aby předešli problémům, které zmrzlá voda v trubkách působí, železničáři ji v zimě do starých vozů často ani nedoplňují. Jistotu, že si v zimě umyjí ruce, tak budou mít cestující teprve poté, co se dopravce vozů ze 70. až 80. let zbaví.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Jak ministr Bárta ušetřil na železničních stavbách

S velkým povykem ministr dopravy Vít Bárta loni v srpnu zastavil všechny stavby na železnici. Nyní v tichosti tyto projekty znovu spustil. Zástupci ministerstva tvrdí, že hlavním důvodem byla ochota stavebních firem poskytnout slevy. Stavbaři ale oponují. Dle nich Bárta náklady uspořil díky tomu, že se vyškrtaly položky v projektové dokumentaci. O nich rozhoduje zadavatel stavby, nikoliv zhotovitel.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Hayabusa - nový japonský rychlovlak

Japonci chystají do provozu nový vlak Hayabusa. Po čtrnácti letech tak modernizují svou vysokorychlostní železnici přezdívanou Šinkansen. S provozní rychlostí 300 kilometrů v hodině bude Hayabusa nejrychlejší v Japonsku. Trasu z Tokia do 700 kilometrů vzdáleného města Aomori zvládne Hayabusa za zhruba dvě a půl hodiny.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výpravcovia a rušňovodiči sú práci verní

Animátor voľného času, telemarketingový pracovník či telefonický operátor nevydržia pracovať na svojej pozícii ani jeden rok. Výpravca a rušňovodič naopak zotrvajú na svojej pozícii aj 11 rokov.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Plně automatizované metro v Praze?

Nejmodernější vlaky na všech trasách a plně automatizované metro bez řidiče na lince D? To může být budoucnost pražského metra. Siemens je světovou špičkou v oblasti povrchových a podpovrchových kolejových systémů. Své zkušenosti z realizovaných projektů může nabídnout i pro budoucí modernizaci a rozvoj pražského metra. V minulosti Siemens dodal Praze například zabezpečovací zařízení a moderní vlaky pro linku C. Stará se také o jejich bezpečný provoz a údržbu.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Elektrizace zatím jen v úseku Brno - Zastávka u Brna

Vlaková zastávka u Malého Beranova na Jihlavsku je málo využívaná. Ač stojí na trati mezi Jihlavou a Třebíčí, zastavuje tam jen minimum vlaků. Navíc leží daleko od obce a vedou k ní špatné cesty. To by se ale mohlo brzy změnit - České dráhy chtějí zastávku přesunout blíž.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Program revitalizácie železničných spoločností na svete

Zadlžené železničné spoločnosti majú byť ozdravené v priebehu troch rokov, ak sa budú dôsledne uplatňovať navrhované opatrenia. Po tomto období by pri zákazníckej orientácii mali byť schopné dosahovať vyrovnané hospodárenie. Počíta s tým program revitalizácie železničných spoločností, ktorý ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja predložilo vo štvrtok do medzirezortného pripomienkového konania.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

ŽSR vyberajú poisťovňu

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vyhlásili verejnú súťaž na trojročné poistenie za predpokladanú cenu 4,14 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Zmluva by mala byť na poistenie majetku, strojov, zariadení, elektroniky a zodpovednosti za škodu. Ide o verejnú súťaž a záujemcovia môžu získať súťažné podmienky a iné dokumenty 15. marca tohto roka, pričom ponuky je potrebné predložiť do 11. apríla, kedy sa otvoria aj obálky.

Celú správu nájdete na tejto stránke.