ČD Cargo má nového obchodního ředitele

8.10.2010 14:30Zdroj: ČD Cargo, a.s. - tiskové sdělení

Představenstvo ČD Cargo na svém zasedání dne 6. 10. 2010 jmenovalo do funkce obchodního ředitele Ing. Jana Procházku, Ph.D., který přichází do ČD Cargo ze společnosti Škoda Auto, kde pracoval na pozici vedoucího tuzemského prodeje automobilů.
Ing. Jan Procházka, Ph. D. je absolventem strojní fakulty ČVUT v Praze a studium zakončil v roce 2000. Titul Ph.D. získal v roce 2005 na téže fakultě. Je mu 33 let. Ve Škodě Auto působil od roku 1997 a pracoval nejdříve na pozici referenta, později jako vedoucí prodeje pro Rusko. Hlavním úkolem obchodního ředitele je nastavení nových pravidel obchodní politiky s klíčovými zákazníky. Zkušenosti z předešlých funkcí, které nový obchodní ředitel přináší do naší společnosti, jsou dobrým příslibem pro ještě větší zkvalitnění služeb v železniční nákladní dopravě, které ČD Cargo stávajícím i novým zákazníkům v současné době nabízí.
Společnost ČD Cargo vznikla 1. 12. 2007 vyčleněním železniční nákladní dopravy z Českých drah a patří k pěti největším železničním dopravcům v rámci Evropské unie.

Roman Jandík, ziskový mluvčí ČD Cargo