Dnes začínají platit tarifní změny ČD

14.9.2018 7:00Zdroj: České dráhy - tisková zpráva

České dráhy dnes zahájily na základě dodatečných podkladů Ministerstva dopravy ČR ze dne 7. září 2018 také prodej akčních jízdenek se slevou 75 % pro žáky, studenty a seniory nad 65 let. Tyto skupiny osob tak od dneška cestují např. na relaci Praha - České Budějovice za 42 Kč, Praha - Hradec Králové a Praha - Plzeň za 26 Kč, Praha - Brno za 54 Kč, Praha - Olomouc za 55 Kč, do Ostravy za 73 Kč a do Zlína za 68 Kč. Cesta z Brna do Prostějova těmto osobám zlevní na 18 Kč, do Olomouce na 25 Kč a do Zlína na 27 Kč. V nabídce je množství dalších relací.

Zároveň dnes dochází k plošnému rozšíření nabídky SuperAkční jízdenka. Tato obchodní sleva byla dosud nabízena na dvou tratích, nově od dneška bude nabízena v relacích po celé České republice a plošně nahradí Včasnou jízdenku. Její prodej byl ukončen včera. SuperAkční jízdenka nabízí levné cestování dospělým i žákům, studentům a seniorům 65+, kteří na ní obdrží slevu 75 %. Tato nabídka využívá stejné principy, jako tarify soukromých dopravců, tedy je určena pro konkrétní vlak / spoj a jejich počet je limitován podle kapacity a poptávky po přepravě u daného vlaku. SuperAkční jízdenky je možné zakoupit kdekoliv prostřednictvím na e-shopu Českých drah, v mobilním e-shopu z telefonu nebo v mobilní aplikaci Můj vlak z mobilního telefonu.

SuperAkční jízdenka nabízí např. cestování na trase Praha - Cheb od 219 Kč pro dospělé a od 54 Kč pro žáky, studenty a seniory, na Trase Praha - Tanvald nabízí jízdné od 109 Kč, pro osoby s nárokem na státní slevu je to od 27 Kč atd.

Detaily a oficiální stanovisko k dnešním změnám najdete v přiložené tiskové zprávě.