Bratislava - Železná Studienka - Zastávka

  • Základné informácie
  • Dokumenty

Historické názvy

Bratislava - Červený most

Otvorenie objektu:

20.8.1848

Koľaje v objekte

Dopravné: 2   

Rozchody koľají

1 435 mm   

Elektrifikácia

25 kV 50 Hz   

Poskytované služby

Mestská hromadná doprava, Vizuálne info o odchodoch a príchodoch vlakov,

Ďalšie informácie

Železničný uzol Bratislava pozostáva zo staníc - Devínska Nová Ves, Hlavná stanica, Nové Mesto, Petržalka, Rača, Vajnory a Podunajské Biskupice, zastávok - Lamač, Žel. studienka, Vinohrady, ÚNS, Východné 1 a Východné 2. Nachádzajú sa tu 2 odbočky Močiar a Vinohrady a rušňové depá Východné - nové a staré depo a hlavné, ktoré sa nachádza asi 800 metrov za Hlavnou stanicou. Väčšina tratí železničného uzlu je elektrifikovaná striedavým elektrickým prúdom 25 kV 50 Hz. Uzlom prechádzajú hlavné železničné ťahy Bratislava - Kúty (č. 110), Bratislava - Žilina (č. 120) a Bratislava - Štúrovo (č. 130), Bratislava - Komárno (č. 131) a Bratislava - Rajka (Maďarsko) s odbočkou za stanicou Bratislava Petržalka do Viedne (č. 132).

Železničná zastávka Bratislava -Železná studienka leží v km 51,179 trate ŽSR č. 110 Bratislava - Kúty - Břeclav ( ČD ), medzi stanicami Bratislava hl.st. - Bratislava Lamač. Má dve čakárne, vyvýšené nekryté nástupištia v dĺžke 149 m a šírke 3 m pri kočaji číslo 1, pri koľaji č. 2 dlhé 160m a široké 3,6m, povrch panely, elektricky osvetlené. Zastávka je pridelená žel. stanici Bratislava hl.st.

Dostupnosť
Nachádza sa cca. 5 minút od hlavnej rekreačnej zóny - partizanskej lúky. Zastávka sa nachádza pri červenom moste, vyvysena oproti hlavnej ceste na Železnú studienku. Pri ceste od patronky treba ísť ďalej smerom na Lamač a na ďalších semaforoch odbočiť popri trolejbusovom vedení doprava, na kruhovom objazde doľava nahor a vľavo je kamenista cesta na nastupiste smer hlavná stanica. Pri ceste smer Kúty treba pokračovať popod most ku razcestniku a od neho po červenej vľavo a za chvíľu ešte raz vľavo na nastupiste. Nastupiste MHD 43 smer lesopark je pri parkovisku pri spomínanom smerovniku. Pre cestu do mesta je lepšie použiť konečnú trolejbusov za spomínanym kruhovym objazdom, a síce 207 smer horský park - hrad - centrum - zimný stadion, 211 na kramare k noú a 212 smer kramare - centrum - prievoz - cintorín Vrakuňa. Významný prestupny uzol Patronka je z tejto železničnej zastávky vzdialený asi 10 - 15 minút alebo 1-2 zastávky. červená značka od lamačského nástupišťa pokračuje ponad Lamač cez Kačín na Košariská. Na smerovníku pri parkovisku žltá pokračuje cez Partizánsku lúku na červenoznačenú Cestu hrdinov SNP.
 

K tomuto traťovému objektu sa nenašli žiadne prílohy.

Galéria objektu