Burza VLAKY.NET - skúsenosti a postrehy
V poslednej dobe sa množia negatívne skúsenosti predávajúcich, ale i kupujúcich v burze VLAKYNET. Táto diskusná téma má jednak slúžiť na zlepšenie burzy VLAKYNET ako aj na prezentáciu Vašich poznatkov a skúseností, s cieľom vystríhať pred neserióznymi praktikami niektorých jednotlivcov. Samotnú burzu preto prenechajme predaju, kúpe, výmenám a službám.
V poriadku. Len dodrž pravidlá a nebude žiadny problém. Vyhneme sa vysvetľovaniu pravidiel, koré sú myslím zrozumiteľné a nám ušetríš robotu. To samozrejme platí aj pre ostatných, čo tu inzerujú.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937336/
V poriadku, dám si na počet inzeratov pozor. Ospravedlňujem sa, ale ja som za počet inzeratov nebojovalm to si ma asi s niekym myliš, ale beriem na vedomie. Takže, len prd upozornenie, inzeratom teraz budem mať viacej, lebo ako sme sa osobne rozprävali s modelmi pomsly, ale usto končím. Aby nedošlo k nejakým špekuláciám, nemám na predaj modelov už dlho, predlho žiadnu živnosť a sú to len modely, ktoré už nebudem potrebovať. Za množstvo sa ospravedlňujem.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937335/
Samba: Čudujem sa, že si to bol práve ty, čo si porušil jedno z pravidiel, za ktoré si tak bojoval.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937334/
Môžete mi admini vysvetliť prečo si nemôžem predať moje prebytočné modely ako iní inzerenti? Prečo mi boli moje inzeráty vymazané? Veď som všetko dodržal presne podľa pravidiel.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937333/
Ale no tak páni, ukľudnite sa. Samba, skôr než niečo napíšeš, tak si poriadne zisti okrem ceny aj prevedenie modelu.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936558/
Findra preco tu kydas na slusnych ludi ? Ja vidim spominany model na stranke MZ za 219€ .Staraj sa ty radsej o svoj kindertojáš íšop .
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936552/
V poslednej dobe sa neprestávam čudovať nad niektirými predraženými modelmi čo tu ''stálice'' (stale tí istí predajcovia) ponukajú. Dnes ma dostal ''Julto'', ktorý ponuka Bardotku v H0 za 200€, ale pritom v e-shope Modelovaželeznica (p.Antal) je stale skladom za 149€. Neskutočné !!! Ako by povedal klasik '' velebnoti jdu blejt''. Myslím, že by bolo načase niektorych upozorniť aby si z Vlaky.net nerobili vlastný e-shop. Lebo e-shopy so svojej činnosti odvádzajú odvody.
Tak a kľudne do mňa. Nejakú dobu sa tu asi aj tak neukažem, lebo si nechcem kaziť chut k modelom. Navyše je tu jar a ja mám celkom iné záujmy ako niekorí tu. To musí mať niekto riadne hrubé črevo aby takto kupčil.
Tak a kľudne do mňa. Nejakú dobu sa tu asi aj tak neukažem, lebo si nechcem kaziť chut k modelom. Navyše je tu jar a ja mám celkom iné záujmy ako niekorí tu. To musí mať niekto riadne hrubé črevo aby takto kupčil.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936541/
Vladoo: ... nie každý kto tu predáva je modelár. Dotyčný moźno model niekedy niekde kúpil a po čase sa rozhodol predať. To je normalne, veď sme na burze. Kúpa modelu na internetovej burze vždy nesie nejaké ryziko. Kúpm alebo nekúp. Niekedy je ťažko rozoznať print od dekalu. Hlavne keď je dobre nalepený. Na mojich.modeloch by si presne vedel či je to print, alebo dekal. Ja som tak trochu ''gizdoš'', ale aj tak ma to baví stavať model.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/933545/
Nemusí to každý vedieť.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/933515/
Dnes niektori idioti na burze ani nevedia, ci ich model ma tampoprint alebo vodolepku. Resp.ani nevedia co to je, a aky je v tom rozdiel. Ale cenu maju ako tampoprint . Ze on sa do toho nevyzna vraj.... To sa na ten model v zivote nepozrel? Oramovanie bije do oci. Nedavno tu bol Falls od Bramosu ŽSR napr. No ja neviem coho sme sa to dozili?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/933514/
Rád by som upozornil inzerentov na neseriózneho pána :
Jozef Kaniansky, Handlová, email : gerard31@azet.sk
Po vzájomnej dohode o stave a cene modelov som modely zabalil a ooslal cez Zasielkovňu. O tejto skutočnosti som ho informoval ako v prvom telefonickom hovore tak aj v emaile - že budem zasielať cez zásielkovňu.
Zásielka nebola vyzdvihnutá, dotyčný pán ma počas doby od zaslania po vrátenie (vrátane 3 dní uloženia) vôbec nekontaktoval ... jednoducho nechal zásielku nevyzdvihnutú (však načo by sa unúval).
Následne som ho kontaktoval s otázkou, prečo zásielku nevyzdvihol. Na to som dostal odpoveď, že nech mu to pošlem ešte raz ale kuriérom alebo Slovenskou poštou. Že on nemá žiadne aplikácie (to sa samozrejme dozvedel až potom, čo zásielku nevyzdvihol, nie v momente, keď som ho informoval, že modely budú zaslané cez Zásielkovňu).
Samozrejme, po tejto negatívnej skúsenosti som bol ochotný modely poslať opätovne, ale len po úhrade vopred. Na túto správu aj ďalšiu, či teda má ešte o modely záujem už nereagoval.
Okrem finančnej straty mi tento pán spôsobil svojím neserióznym konaním aj komplikácie, nakoľko zásielku som musel odoslať a ešte ju musím ísť spätne vyzdvihnúť.
Dávajte si preto na tohto pána pozor.
Pre mňa skúsenosť, že od tohto momentu už inzerované modely posielam výhradne po pripísaní platby na účet.
Jozef Kaniansky, Handlová, email : gerard31@azet.sk
Po vzájomnej dohode o stave a cene modelov som modely zabalil a ooslal cez Zasielkovňu. O tejto skutočnosti som ho informoval ako v prvom telefonickom hovore tak aj v emaile - že budem zasielať cez zásielkovňu.
Zásielka nebola vyzdvihnutá, dotyčný pán ma počas doby od zaslania po vrátenie (vrátane 3 dní uloženia) vôbec nekontaktoval ... jednoducho nechal zásielku nevyzdvihnutú (však načo by sa unúval).
Následne som ho kontaktoval s otázkou, prečo zásielku nevyzdvihol. Na to som dostal odpoveď, že nech mu to pošlem ešte raz ale kuriérom alebo Slovenskou poštou. Že on nemá žiadne aplikácie (to sa samozrejme dozvedel až potom, čo zásielku nevyzdvihol, nie v momente, keď som ho informoval, že modely budú zaslané cez Zásielkovňu).
Samozrejme, po tejto negatívnej skúsenosti som bol ochotný modely poslať opätovne, ale len po úhrade vopred. Na túto správu aj ďalšiu, či teda má ešte o modely záujem už nereagoval.
Okrem finančnej straty mi tento pán spôsobil svojím neserióznym konaním aj komplikácie, nakoľko zásielku som musel odoslať a ešte ju musím ísť spätne vyzdvihnúť.
Dávajte si preto na tohto pána pozor.
Pre mňa skúsenosť, že od tohto momentu už inzerované modely posielam výhradne po pripísaní platby na účet.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/927072/
Dávajte si pozor na podvodníkov ! Prišiel som o 226 €. Nuž, moja chyba. Dal som sa oklamať. Škoda do 700 € je iba priestupok proti majetku ! Banka, orgánom (OČTK - polícia, prokuratúra,...) poskytne údaje o podvodníkovi-majiteľovi účtu, iba pri trestnom čine, čiže ak by škoda presiahla tých 700 € ! Muselo by nás byť viac poškodených, v spoločnom konaní, aby sme dosiahli sumu nad 700 €. Zaplatil som mojej banke 20 € za výzvu banke podvodníka (v Litve), aby ho vyzvali k vráteniu peňazí, ktoré získal podvodom. Jeho banka ani neodpovedala. Ešte raz, POZOR na podvodníkov !!!
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/925803/
oliver2, drahý priateľu, ja som narážal na tú skutočnosť, teda ak si čítal aj môj predošlý príspevok, že mne sa osobne nepáči, že na zaslanie peňazí inému na jeho účet, ON-teda príjemca si okrem čísla účtu môže svojvoľne vymyslieť svoje osobné údaje, dokonca tieto údaje ani nie sú potrebné na vykonanie prevodu peňazí ! Ak by to tak nebolo, čiže ak by okrem čísla účtu boli pri zadávaní prevodu povinné aj osobné údaje majiteľa účtu, tak by sa takéto podvody nediali, resp. by ich bolo určite minimum ! Želám Ti aj všetkým priaznivcom tu na našom vlaky.net v Novom roku 2025 všetko len to najlepšie, ale hlavne veľa pevného zdravíčka.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/925417/
Bonaparte, drahý priateľu, treba si uvedomiť, že niekto môže iného obviňovať z podvodu aj falošne, preto je správne, že banka chráni identitu svojich klientov. Polícii ale všetky údaje musí vydať k prešetreniu, takže žiadna ''hruuúza'', je to len všetko v poriadku a tak ako má byť. Na túto prácu - pátranie, máme políciu. ;)
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/925392/
Ďakujem za spoluprácu. Pátram po tom podvodníkovi. Smutné na tom je, že banka nemôže podľa zákona o bankovníctve oznámiť poškodenému údaje o majiteľovi účtu (podvodníka). Môže IBA vyzvať majiteľa účtu (podvodníka), aby láskavo vrátil peniaze späť na účet poškodeného. Je to iba na jeho dobrej vôli, či to vráti. Takže niektoré zákony doslovne chránia podvodníkov a zlodejov. Hruuúza...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/925361/
Dobrý večer, ten podvodník použiva cudzie fotky.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/925314/
Ahojte, uvidíme, či sa tu objaví pod ďalšími nickami. Nateraz má prístup do burzy zablokovaný.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/925297/









