Infraštruktúra - všeobecne
Na slovensku sme na tom dosť zle.Hlavné elektrifikované trate sú preťažené a na ostatné nikto ani nepomyslí.To spôsobuje že fabriky ktoré nie sú napojené na hlavnú infraštruktúru používajú kamionovú dopravu, ktorá potom upcháva naše cesty a je nákladnejšia a aj NEBESPEČNEJŠIA ako vlaková.Mali by stým niečo robiť.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/855556/
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/855555/
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/855554/
ale dívaj podvaly
Šak polomer väčší ako 600 m, tak prečo nie?
A pri tom Bodrogu sa to tak kľukatí...
Šak polomer väčší ako 600 m, tak prečo nie?
A pri tom Bodrogu sa to tak kľukatí...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/855447/
ŽSR z dôvodu zvýšenia bezpečnosti na priecestí nahradí PZS bez závor novým PZS bez závor
congratulation
https://www.zsr.sk/pre-media/vyjadrenie-media/2018/september/vyluka-useku-risnovce-hlohovec.html
congratulation https://www.zsr.sk/pre-media/vyjadrenie-media/2018/september/vyluka-useku-risnovce-hlohovec.html
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/855440/
Díky za upresnenie :)
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/855431/
Podla opisu prác som usúdil že zabezpečovačka sa bude robiť komplet nová
Iba voliaca skupina. Vykonávacia bude síce nová, ale podľa terajšieho stavu reléová. Voliaca skupina bude nahradená počítačom.
výpravcovi pribudnú namiesto panelov dva monitory
Nie. Iba jeden monitor, kde budú obe výhybne a v strede "diera", keďže ŽST R.Seč ostane bez zásahu do zabezpečovačky.
Iba voliaca skupina. Vykonávacia bude síce nová, ale podľa terajšieho stavu reléová. Voliaca skupina bude nahradená počítačom.
výpravcovi pribudnú namiesto panelov dva monitory
Nie. Iba jeden monitor, kde budú obe výhybne a v strede "diera", keďže ŽST R.Seč ostane bez zásahu do zabezpečovačky.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/855410/
ale hlúposť vo veľkom ... ale dívaj podvaly
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/855383/
Tie Lužianky, to je taký "žltý FIDIC" v malom...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/855329/
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/855324/
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/855322/
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/855321/
Už to nepreháňaj dobre. Iné blbosti sa píšu tam ale logické veci ani bohovi...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/855310/
Nedávno keď som mal šichtu pri spúšťaní zabzar v Lužianky TIP som sa pýtal chlapov z AŽD čo majú ďalšie na práci a hovorili, že v ŽST Rimavská Seč idú robiť obe dialkovo ovládané výhybne. Nesúvisí to skôr s tým? Podla opisu prác som usúdil že zabezpečovačka sa bude robiť komplet nová tj výpravcovi pribudnú namiesto panelov dva monitory
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/855308/
ide o to že v Plešivci dostane rozkaz kde je napísané že v žst Rimavska Seč zastavte pred dopr. kanc pre rozkaz V. ked ta jedna veta sa da napísať tak namiesto nej napíšem že sa výhybňa neobsluhuje a nemusia tam vlaky stáť... aj také 2000 tonové...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/855300/
zeleznica : Áno išiel som aj naspäť ale z Plešivca ako cestujúci rýchlikom 800 Poľana a vlak zastavil pre rozkaz v Rimavskej Seči. Ide ma rozhodiť keď ŽSR hovorí v médiách , že sú v zisku a údržba tratí je žalostná. Hlavne že idú státisíce eur do koridoru a na tomto úseku sa nevykonáva havarijná oprava zabezpečovacích zariadení diaľkovo ovládaných výhybní aj ďalej za Plešivcom. Od Výh. Holiša po Filakovo na vzdialenosť 8 km je rýchlosť 50 km h, cez Vinohrady je max 40 km /h v Jesenskom 30 km /h obmedzenie cez stanicu. Za Rimavskou Secou je ďalšia výhybňa , myslím že Lúčna cez ňu je 50 km /h no otras skrátka.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/855297/
Railis: a išiel si aj opačne? aký rozkaz si dostal?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/855294/








Nemyslím si, že keď už Jaguar nalial do toho kusa zeme toľké