Infraštruktúra - všeobecne
Na slovensku sme na tom dosť zle.Hlavné elektrifikované trate sú preťažené a na ostatné nikto ani nepomyslí.To spôsobuje že fabriky ktoré nie sú napojené na hlavnú infraštruktúru používajú kamionovú dopravu, ktorá potom upcháva naše cesty a je nákladnejšia a aj NEBESPEČNEJŠIA ako vlaková.Mali by stým niečo robiť.
Vedel by niekto vysvetlit, preco je od poslednej zmeny TTP 117a (trat 162) zakazane uzavretie vlaku v Kalinove? Predpokladam, ze sa to vztahuje na vlecku. Nehovorim, ze je to problem, okno na obsluhu sa najst urcite da, ale podla mna je to aj pre pripad mimoriadnosti pohodlnejsie ako nemoznost uzavretia, pretoze tratovy usek Lucenec - Breznicka zostava obsadeny pocas celej doby obsluhy vlecky
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/857991/
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/857964/
Z diskusie na webe: Vie niekto, čo tí ľudia robili doteraz... celé ich stránky sú blabla...
..Uhr Ist das ein Aprilscherz??? Wir haben heute den 10. Oktober 2018!! Weiß jemand, was die Bankset-Leute bisher so gemacht haben? Auf deren Webseite steht nur blabla…
..Uhr Ist das ein Aprilscherz??? Wir haben heute den 10. Oktober 2018!! Weiß jemand, was die Bankset-Leute bisher so gemacht haben? Auf deren Webseite steht nur blabla…
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/857585/
K čištění panelů postačuje většinou déšť. Zároveň má firma k dispozici „čistící“ vlak řízený na dálku, který je vybavený kamerou a čistícím zařízením. Kamera je schopna nasmínat a vyhodnotit znečištění článků. K čištění slouží tlaková vodní pistole za pomoci ekologického čistícího prostředku.
Ten článok na mňa posobí ako fejkňjús, ale možno je to iba pocit z biedneho prekladu...
Možno niekto iba potrebuje vylákať z investorov prachy (ktoré sa im potom nevrátia)...
A možno nás čakajú svetlé zajtrajšky vďaka svetlu z tohoto tu...
Ten článok na mňa posobí ako fejkňjús, ale možno je to iba pocit z biedneho prekladu...
Možno niekto iba potrebuje vylákať z investorov prachy (ktoré sa im potom nevrátia)...
A možno nás čakajú svetlé zajtrajšky vďaka svetlu z tohoto tu...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/857583/
tratovak: a kto a cim ich bude pravidelne umyvat od spiny, aby si zachovavali svoju fciu?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/857566/
Madari tahaju elektriku do Satorayuheli. Uz su za Sarospatakom. Menia aj zvrsok (mozno aj spodok, ale dnes uz davali podvaly). Neviete niekto, ci to potiahnu az do Sovenskeho noveho Mesta? Popripade, ci ku nam konecne zavita aj nejaky vlak?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/857549/
http://www.obnovitelne.cz/cz/clanek/595/rosa-na-kolejich-a-solary-startuje-unikatni-projekt-zeleznicni-fotovoltaiky/
Ani som netušil, že Plasser & Theurer vyrába podvaly...
Ani som netušil, že Plasser & Theurer vyrába podvaly...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/857546/
» KuroSV
vlastnou silou
Nebyť toho jedného slovka, povedal by som, že už sa stalo:
https://www.vlaky.net/upload/galeria/000595/006193.jpg
vlastnou silou
Nebyť toho jedného slovka, povedal by som, že už sa stalo:
https://www.vlaky.net/upload/galeria/000595/006193.jpg
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/857499/
Na to, že sa už robí realizačná dokumentácia sa s tou štúdiou "poponáhľali"...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/857414/
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/857411/
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/857410/
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/857409/
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/857400/
Hater - evidentne nie si dostatočne mediálne vymasírovaný:
https://www.stream.cz/adost/10020204-smrt-ciha-na-nadrazich
https://www.stream.cz/adost/10020204-smrt-ciha-na-nadrazich
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/857227/
Ďalšie nešťastie pod trolejom https://www.cas.sk/clanok/752930/nestastie-na-zeleznici-vo-zvolene-tinedzerku-zasiahol-elektricky-prud/?AT=wgt.hp_hp-spravy-najnovsie.c.x...B .
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/857224/
Hater: otázočka k tomu snímaču rýchlosti...aký to má význam?
aby sa vedelo, akou realnou rychlostou presiel vlacik napr. okolo navestidla . Dnes to zistit na ZSR asi nevedia , iba ze by si niekto sadol s meracou pistolou, a meral kazdy jeden vlak.
za dalsie, dnes nie kazdy vlak co mu ukazuje rychlomer 120 realne 120 ide . V pripade masinky s ETCS ta realna rychlost vlaku je velmi blizka skutocnosti,
Add 10 na Hlavnej. To je radost ,aspon sa o cosi dlhsie cez tu motanicu prechadza s krasnym vyhladom na vynovenu cakacku pre vyvolenych
aby sa vedelo, akou realnou rychlostou presiel vlacik napr. okolo navestidla . Dnes to zistit na ZSR asi nevedia , iba ze by si niekto sadol s meracou pistolou, a meral kazdy jeden vlak.
za dalsie, dnes nie kazdy vlak co mu ukazuje rychlomer 120 realne 120 ide . V pripade masinky s ETCS ta realna rychlost vlaku je velmi blizka skutocnosti,
Add 10 na Hlavnej. To je radost ,aspon sa o cosi dlhsie cez tu motanicu prechadza s krasnym vyhladom na vynovenu cakacku pre vyvolenych
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/857028/









