GVD ŽSR aktuálny a pripravovaný
Diskusia o Grafikone vlakovej dopravy. Vaše postrehy, návrhy a pripomienky.
Podradené diskusné témy
Nepoznám síce miestne pomery, ale z toho, čo sa dá odčítať z mapy, to vyzerá, že potenciál má asi iba zastávka Gyňov. Zastávky Seňa a Kechnec sú ďaleko od obcí a naopak Milhosť a Tornyosnémeti, ktoré trať líže, vlastné zastávky nemajú
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936477/
A kto chce ušetriť ako dôchodca alebo mladý človek, pôjde autobusom do Hidasnémeti a až tam nastúpi do vlaku EC, pretože až odtiaľ môže cestovať zadarmo, zatiaľ čo z Košíc by musel platiť medzinárodný cestovný lístok.
http://portal.cp.sk/Down.aspx?f=pdf/L802818_251214_111654.pdf
Osobné vlaky z Košíc do Hidasnémeti už mimochodom existovali: https://www.vlaky.net/upload/trate/trate/prilohy/003498-GVD-1988-1989.pdf
http://portal.cp.sk/Down.aspx?f=pdf/L802818_251214_111654.pdf
Osobné vlaky z Košíc do Hidasnémeti už mimochodom existovali: https://www.vlaky.net/upload/trate/trate/prilohy/003498-GVD-1988-1989.pdf
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936472/
Významná jedine z počutia a propagácie v staničnom hlásení, ale nie z hľadiska nejakého významnejšieho uzla ako napr. Kysak, Margecany či Jesenské, kde sa prestupuje do väčších miest, alebo širšieho regiónu.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936471/
Ak to nebolo zrejmé z toho čo som písal, ide o regionálnu prímestskú dopravu okolia KE. A keďže Hidasnemeti je významná konečná vlakov v H, prečo nezačať odtiaľ. Kto chce ísť do Budapešti, má EC, ale dediny po hranicu nič. A už zase to ''točiť'' k čiare, tak nech to má väčší potenciál.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936468/
Ako dobročinosť určite nejazdia, ale na základe zmluvy a za peniažky. Čo sa týka Volva, určite zo širokého okolia bude fabrika zvážať prevádzkových zamestnancov s autobusmi ''Zmluvná doprava'' ako to robia aj iné veľké firmy. Tie spomínané vlakové spoje sú zrejme pre adminstratívnych pracovníkov ....aspoň si myslím, ale pokiaľ začne Volvo šľapať, ešte dolu Hornádom potečie veľa kubíkov vody a počítam že aj CP sa zmení - prispôsobí.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936270/
„Súčasťou zámeru je aj vybudovanie prestupného Terminálu integrovanej osobnej prepravy Valaliky, ktorý umožní prepravu vlakom na spojnici Košice – TIOP Valaliky a prepravu autobusom na spojnici TIOP Valaliky – priemyselný areál. Takáto doprava by mala postupne pribudnúť s rozbehom výroby, ktorá je naplánovaná na koniec roka 2025,“ vysvetlila Poláčiková.
Čítajte viac: https://korzar.sme.sk/kosice/c/zeleznica-pojde-k-volvu-ludi-chcu-naucit-aj-na-zdielanu-dopravu-a-bicykle
Čítajte viac: https://korzar.sme.sk/kosice/c/zeleznica-pojde-k-volvu-ludi-chcu-naucit-aj-na-zdielanu-dopravu-a-bicykle
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936248/
Tie dva páry vyzerajú byť určené primárne na návoz na zmenu do Volva, resp. odvoz zo zmeny.
Inak ak by to nevychádzalo na osobáky, nebolo by možné aspoň nechať zastavovať EC Hornád vo Valalikoch a v Čani? Keď si z nich Maďari môžu robiť od Miškovca po hranicu REX-y, prečo by sme nemohli aj my?
Inak ak by to nevychádzalo na osobáky, nebolo by možné aspoň nechať zastavovať EC Hornád vo Valalikoch a v Čani? Keď si z nich Maďari môžu robiť od Miškovca po hranicu REX-y, prečo by sme nemohli aj my?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936243/







