GVD ŽSR aktuálny a pripravovaný
Diskusia o Grafikone vlakovej dopravy. Vaše postrehy, návrhy a pripomienky.
Podradené diskusné témy
rk-kn, v ZCP 118 budú asi ťažko - preťažko Trenč. Teplice.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/505777/
A "Maďarské" diaľkové na:
http://diesirae.atw.hu/menetrend/nemz_vonatok.htm
treba kliknúť 2011.
Sú tam aj "naše" vlaky, napr. IC Hornád, ktorý bude zložený z vozňov ČD.
http://diesirae.atw.hu/menetrend/nemz_vonatok.htm
treba kliknúť 2011.
Sú tam aj "naše" vlaky, napr. IC Hornád, ktorý bude zložený z vozňov ČD.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/505774/
das díky...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/505753/
zeleznica: no niesu zatial, aj ked slovenske dialkove vlaky uz su na Zelpage komplet zoradene asi tyzden, no niesu este vsetky ceske a chcu to dat vonku na verejnost iba ak budu oba komplet zoradene. Takze bud v priebehu tohto tyzdna alebo az v den noveho GVD
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/505752/
chlapci a radeie vlakov nie sú ešte niekde k nakuknutiu?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/505749/
Len v denníku SME nájdete v stredu zadarmo vložený cestovný poriadok železníc pre váš región na rok 2011.
Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5673410/cestovny-poriadok-zeleznic-na-rok-2011.html
.
Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5673410/cestovny-poriadok-zeleznic-na-rok-2011.html
.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/505647/
01058. Chyba lávky. Pri tom rokmi prepisovaní. Dotyčný tvorca nevie ani len odpisovať. 4 vozne pre cestujúcich sa (onedlho starý GVD) týkalo zast. Priekopa.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/505469/
ktoré zastavujú na zast. T.Teplice z a majú viac ako 12 vozňov
no to sotva,leda že by v T.Teplej menili podvozky na tú električkovú dráhu
také poznámky sa píšu do ZCP už roky,že sa niečo niekde nevmestí,to je taký miestny folklór na slovensku
no to sotva,leda že by v T.Teplej menili podvozky na tú električkovú dráhu
také poznámky sa píšu do ZCP už roky,že sa niečo niekde nevmestí,to je taký miestny folklór na slovensku
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/505465/
No a ako čerešnišku na torte pri tvorbe pomôcok GVD by som uviedol 6.zmenu TTP 118 platnú od 01.12.2010, kde sa znova objavila HL.D.Harmanec z, s krycími návestidlami. Na dôvažok detto s toľko kritizovaným pobytom z dopravných dôvodov na Hl.D. Harmanec z, pri Zr 1847/1849 v ZCP 118. Tvorcom pomôcok GVD nezostáva nič iné než sa:
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/505463/
GVD a aktuálne pomôcky GVD 2010/2011. ZCP 118 tabuľka 5. ... Pri všetkých vlakoch Ex a Zr , ktoré zastavujú na zast. T.Teplice z a majú viac ako 12 vozňov a pri Os vlakoch, ktoré majú viac ako 4 vozne pre cestujúcich, upozornia sprievodcovia vlakov cestujúcich, aby na tejto zástavke prešli k vystupovaniu do predných vozňov nakoľko posledné vozne nebudú stáť pri vyvýšenom nástupišti. Tieto Ex, R(R, sa v úvode nespomína), Zr, Os musia na uvedenej zastávke zastaviť tak aby prvý vozeň s cestujúcimi sa nachádzal bezprostredne pred návestidlom s návesťou "Koniec nástupišťa".
Podobné la... sú aj v ZCP 106 tabuľka 5, kde sa odporúča upozorniť cestujúcu verejnosť na prestúpenie do strednej časti vlaku, potom do prednej časti vlaku. P.S. Možno sa raz dožijeme aj odporúčania ŽSR pre cestujúcu verejnosť pri tvorbe pomôcok GVD - nenastupovať do vlaku.
Podobné la... sú aj v ZCP 106 tabuľka 5, kde sa odporúča upozorniť cestujúcu verejnosť na prestúpenie do strednej časti vlaku, potom do prednej časti vlaku. P.S. Možno sa raz dožijeme aj odporúčania ŽSR pre cestujúcu verejnosť pri tvorbe pomôcok GVD - nenastupovať do vlaku.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/505450/
Práveže nie, v Príbovciach je všade zo všetkých a všetkými smermi návestená rýchlosť s očakávaním, preto sa pýtam, prečo to "P".
1846ka je kreslená bodkami (proti správnemu smeru) od Diviak po Martin.
1846ka je kreslená bodkami (proti správnemu smeru) od Diviak po Martin.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/505371/
Ešte sa dosť vecí môže zmeniť aj v tomto GVD, ak nebude ďaľšia pôžička:
"Časovaných bômb“ v štátnych koľajových firmách je viac. Jedna z nich "tiká“ v osobnej Železničnej spoločnosti Slovensko. Tá si od ministra financií Ivana Mikloša pýtala pre budúci rok dotáciu 230 miliónov eur namiesto schválených 150. Fungovanie s nižšou sumou by totiž znamenalo masívne rušenie vlakov a zvyšovanie cestovného. Firma však s požiadavkou na zvýšenie dotácie zatiaľ neuspela. Jej šéf Pavel Kravec ešte dúfa, že sa to zmení pri hlasovaní
parlamentu o štátnom rozpočte.
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-48468030-kolajnice-sa-topia-v-problemoch
"Časovaných bômb“ v štátnych koľajových firmách je viac. Jedna z nich "tiká“ v osobnej Železničnej spoločnosti Slovensko. Tá si od ministra financií Ivana Mikloša pýtala pre budúci rok dotáciu 230 miliónov eur namiesto schválených 150. Fungovanie s nižšou sumou by totiž znamenalo masívne rušenie vlakov a zvyšovanie cestovného. Firma však s požiadavkou na zvýšenie dotácie zatiaľ neuspela. Jej šéf Pavel Kravec ešte dúfa, že sa to zmení pri hlasovaní
parlamentu o štátnom rozpočte.
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-48468030-kolajnice-sa-topia-v-problemoch
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/505359/












http://www.k-report.net/discus/messages/28/53773.html?1291814043