GVD ŽSR aktuálny a pripravovaný
Diskusia o Grafikone vlakovej dopravy. Vaše postrehy, návrhy a pripomienky.
Podradené diskusné témy
Ale našťastie máme sledovanie vlakov, tak sa dá zariadiť. Hádam v stredu ráno bude funkčný aspoň jeden.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/507182/
Mi hovor...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/507181/
Metropol je velmi nespolahlivý spoj na ranný nástup
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/507180/
Zámčan: Nájdi si ulicu J.Fučíka. Je to malá postranná ulička hneď prvá od stanice, na zastávku Jednota je to skutočne ďalej. Jedna zastávka je aj priamo na tej uličke, ale myslieť si, že autobus tam aj príde je utópia, zámocká SADka je horšia ako ZSSK, čo sa týka vzťahu k cestujúcim a to už je čo povedať.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/507178/
Hej, ale to už môžem ísť rovno z domu zo Šale na 4601. No nič, debatiť tu o tom nemá význam, nejak to musím vyriešiť. V rámci zápalu vlaku 4601, na ktorý musím ísť do Šale a mimoriadne z Bánova som celkom zabudol, že aj na ten Metropol môžem ísť.
Ale bude do 7:50 v Štúrove?
Ale bude do 7:50 v Štúrove?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/507174/
Miro no to by si musel byť v Bánove na nočnej u výpravkyni aby si to mal bližšie na stanicu čo samozrejme dosť pochybujem http://www.vlaky.net/_img/smile/17.gif
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/507172/
Miro keby išlo len o Bánov tak ide predsa ešte pred ním levický os o 5.52 v x.
no a do SO sa to nedá nakresliť tak aby dochádzal 2 min pred EN......nie že sa nechce a hladá sa dôvod prečo sa nedá....keď to nejde tak to nejde......a uvažovať o posune všetkých dotknutých vlakov je vzhladom na rannú dosť mizivú frekvenciu medzi NR a SO málo pravdepodobné pretože z nácestných staníc čo ja viem z Komjatíc do Pribety nikto cestovať nebude po celý deň
no a do SO sa to nedá nakresliť tak aby dochádzal 2 min pred EN......nie že sa nechce a hladá sa dôvod prečo sa nedá....keď to nejde tak to nejde......a uvažovať o posune všetkých dotknutých vlakov je vzhladom na rannú dosť mizivú frekvenciu medzi NR a SO málo pravdepodobné pretože z nácestných staníc čo ja viem z Komjatíc do Pribety nikto cestovať nebude po celý deň
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/507170/
1. Stanicu mám bližšie ako zastávku autobusu.
2. Autobus to robí za 12 minút, vlak za 8
3. Vlak mám zadara
4. Vlak mi zastaví na nástupišti a autobus od stanice 5 minút.
2. Autobus to robí za 12 minút, vlak za 8
3. Vlak mám zadara
4. Vlak mi zastaví na nástupišti a autobus od stanice 5 minút.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/507167/
Prečo autom, keď medzi Bánovom a NZ jazdia busy ako MHD v Bratislave? A prečo sa vlatne trepať do poľa za dedinou na vlak, ked busy majú x zastávok po Bánove?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/507162/
Zámčan: Keby mal príchod 2 min pred Metropolom do Štúrova, to je neskoro? Keby mal ešte normálne jazdné doby, tak to nemôže byť problém, ale ja viem, všetko má svoj dôvod. A ja môžem ísť o pol hodinu skôr, alebo najskôr do Zámkov autom a prepĺňať cesty. Inak ale pred mesiacom som išiel do Bánova, aj som Ti kýval, ale nevnímal si.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/507159/
Miro a ty čo robíš v Bánove??? inak vlak 4601 musí mať odchod z NZ o 6.24 aby ubehol pred EN 477,vlak 5042 nemôže ísť skôr lebo musí robiť prípoj v Šuranoch od vlaku R 820.....
tento neprípoj bol aj v minulom GVD ,no a nič s tým nejde robiť iba ak to aby sa osobný do Štúrova posunul za EN 477 niekde na 6.56 s prích do SO na 7.40 bolo by to ešte výhodné pre školákov?
tento neprípoj bol aj v minulom GVD ,no a nič s tým nejde robiť iba ak to aby sa osobný do Štúrova posunul za EN 477 niekde na 6.56 s prích do SO na 7.40 bolo by to ešte výhodné pre školákov?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/507158/
No prvý krát idem cestovať v novom GVD, potrebujem sa dostať z Bánova do Zámkov na osobák, čo odchádza 6:24. Áno správne osobák má príchod 6:28, milujem ZSSK...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/507156/
Tak to jo, možná jsem to taky slyšel, ale za ty roky zase zapomněl...
A hele, s IC Košice - Vídeň měli (překvapivě
) problém i na druhé straně hranice. Ale už se to vyřešilo, tyto IC už nejezdí.
Musíme však ohodnotit snahu rakušáků. Ne jak v Budapešti, kde hlásí EC do Parkány, Ersekújvár, Pozsony, ...
A hele, s IC Košice - Vídeň měli (překvapivě
) problém i na druhé straně hranice. Ale už se to vyřešilo, tyto IC už nejezdí.Musíme však ohodnotit snahu rakušáků. Ne jak v Budapešti, kde hlásí EC do Parkány, Ersekújvár, Pozsony, ...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/507121/
Jirka_p:
Bratislavu hlavní nádraží jsem teda nikde neslyšel, to čtu až tady. - ja vsak ano, a nie raz. Hlasenie bolo zo zaznamu napr. Na Wilsonaku a Holesoviciach, mozno i inde, ale uz su to roky ...
Vo Viedni sa este nedavno dalo pocut:
... (IC) nach Pratyslafa, Trencyn, Cylyna, Poprat, Kyzak und Kozyce.
Bratislavu hlavní nádraží jsem teda nikde neslyšel, to čtu až tady. - ja vsak ano, a nie raz. Hlasenie bolo zo zaznamu napr. Na Wilsonaku a Holesoviciach, mozno i inde, ale uz su to roky ...
Vo Viedni sa este nedavno dalo pocut:
... (IC) nach Pratyslafa, Trencyn, Cylyna, Poprat, Kyzak und Kozyce.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/507117/
Zbyněk: ups, to velké "P" mi jaksi uteklo
Bratislavu hlavní nádraží jsem teda nikde neslyšel, to čtu až tady.
V Žilině byli mistři vždy. Za časů IC Košice - Wien mě vždy dokázalo dostat, když hlásili anglicky (mimochodem úroveň hrozná až strašná) a i v anglickém hlášení řekli "Vjéďeň". Co z toho musel mít nějaký cizinec, pro nějž bylo hlášení určeno?
V Popradě zase letos u 606-ky hlásili, že vozy druhé třídy pokračují z Bratislavy do stanice Pšéclaff...
Bratislavu hlavní nádraží jsem teda nikde neslyšel, to čtu až tady.
V Žilině byli mistři vždy. Za časů IC Košice - Wien mě vždy dokázalo dostat, když hlásili anglicky (mimochodem úroveň hrozná až strašná) a i v anglickém hlášení řekli "Vjéďeň". Co z toho musel mít nějaký cizinec, pro nějž bylo hlášení určeno?
V Popradě zase letos u 606-ky hlásili, že vozy druhé třídy pokračují z Bratislavy do stanice Pšéclaff...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/507028/
Garin: s ohľadom na to, kde to používajú, je správne "v prednej časti vlaku"
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/507014/
V Žiline pravidelne hlásia na železničnej stanici "v čele vlaku" namiesto gramaticky správneho "na čele vlaku" a to je tradične bašta slovenských národovcov...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/507007/
Kde hlásí Bratislava "hlavní nádraží"??? Nepamatuju za poslední roky, že bych to kde slyšel.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/507005/
Jak už nakousl Addams tady: http://www.vlaky.net/online/diskusia/tema.asp?id=230432&kat=1&najdi=506756&n#506756, je ten KCP letos teda pěkně zfušovaný. V Chvatimech je přípojná trať 900 a ona nikde (ČHŽ). Resp. tam je, ale úplně jinde - na pomezí Oravy a Kysuc a rozdělená na 900a a 900b (zřejmě mělo být 910a a 910b). Tady zase evidentně chybí jeden list - HLÚŽ je tam celá, OLŽ z poloviny a úplně chybí průvodní text. Jsem zvědavý, jestli se i zde dočkáme v rámci první změny přelepky. Můj tip je, že
A další věc na tvůrce KCP - naučte se správně opsat název stanice "Vlárský Průsmyk". Ten "Vlársky prusmyk" v poznámkách na straně 23 dole, to je teda něco... Aby to nevypadalo, že za každou cenu hledám chybičky, nehledám, ale toto mě prostě při letmém listování praštilo do očí.
Se zelenou částí si taky asi moc práce nedali... (chybějící a chybné kilometrické údaje, grafická úprava proti klasickým tabulkám KCP taky pokulhává).
A další věc na tvůrce KCP - naučte se správně opsat název stanice "Vlárský Průsmyk". Ten "Vlársky prusmyk" v poznámkách na straně 23 dole, to je teda něco... Aby to nevypadalo, že za každou cenu hledám chybičky, nehledám, ale toto mě prostě při letmém listování praštilo do očí.
Se zelenou částí si taky asi moc práce nedali... (chybějící a chybné kilometrické údaje, grafická úprava proti klasickým tabulkám KCP taky pokulhává).
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/507003/






