ŽSR - všeobecne
Diskusia o správcovi slovenskej železničnej infraštruktúry.
haldo11: ja si nic nemylim oni to tak povedali....
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/419265/
matus7532: Tak si myslis pojmy s dojmami ... nezlucia sa 3 firmy do jednej
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/419257/
Pre upresnenie má vzniknúť holdingová štruktúra 3 firiem
Slovenské železnice a.s. bude holding a materská spoločnosť a ZSR ZSSK Cargo a ZSSK budú ako dcérske spoločnosti pričom budú vykonávať iba core biznis - ostatok prejde do holdindu
Celé by sa to malo diať od 1.1.2010 do 1.1.2013
A je to v súlade zo smernicami EU - v podstate sa prejde na nemecko-rakúsky model.
Slovenské železnice a.s. bude holding a materská spoločnosť a ZSR ZSSK Cargo a ZSSK budú ako dcérske spoločnosti pričom budú vykonávať iba core biznis - ostatok prejde do holdindu
Celé by sa to malo diať od 1.1.2010 do 1.1.2013
A je to v súlade zo smernicami EU - v podstate sa prejde na nemecko-rakúsky model.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/419251/
haldo11 tu to mas http://spravy.pravda.sk/rozdelene-zeleznice-chce-stat-opat-spojit-fin-/sk_ekonomika.asp?c=A091227_154842_sk_ekonomika_p01 ak som to spravne pochopil tak sa pouzije rakusky model
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/419250/
matus7532: Taka sprostost jak voda v kosi
Estelen potom by nas EU slusne povedane dosulozila na plnej ciare.
Estelen potom by nas EU slusne povedane dosulozila na plnej ciare.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/419240/
zeleznica: "Nula celých žádna nič" jak hovoril jeden ľudový rozprávač. Celé to patrí (aj s nami železničiarmi) do Čiernej kroniky...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/417505/
A čo by nás napotešili aj pred vianocami poniektorých
Vzhľadom že prémiový nárast alebo čo to je bol 102% tak sa môžme tešiť na prémie čo budeme mať v januári vo výške 0 % slovom... dostaneme veľkú
zato čo robíme pre svoju firmu.... ĎAKUJEME
Vzhľadom že prémiový nárast alebo čo to je bol 102% tak sa môžme tešiť na prémie čo budeme mať v januári vo výške 0 % slovom... dostaneme veľkú
zato čo robíme pre svoju firmu.... ĎAKUJEME
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/417433/
No veru, ja som v páske žiadny socfond nemal.... a na štreke som vyše 12 rokov a základ som mal v čistom iba raz - keď som bol po tatranskej kalamite v práci v kuse od piatka do pondelka... a jeden jediný krát mi vtedy preplatili nadčasy.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/416224/
Maťko: na páske o 15 % menej ako zvyčajne aj s tými 30 eu so soc. fondu inak by si mal 20 %...
aspoň keby základ bol čo je v tabuľke...
aspoň keby základ bol čo je v tabuľke...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/416222/
No... v predvianočnom čase by človek čakal aspoň nič, ak nie nejaký malý bonus. Ale ak mám na páske o 15 % menej ako zvyčajne, pre mňa to tak trochu tragické je...
Ale s tou druhou vetou súhlasím... Ak si môže firma v čase krízy dovoliť nakupovať vo verejnom obstarávaní veci za niekoľkonásobok bežnej trhovej ceny....
Ale s tou druhou vetou súhlasím... Ak si môže firma v čase krízy dovoliť nakupovať vo verejnom obstarávaní veci za niekoľkonásobok bežnej trhovej ceny....
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/416219/
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-39483120-zeleznice-uz-minuli-dvojrocnu-dotaciu
http://hnonline.sk/nazory/c1-39483350-slovensky-vlak-ujde-aj-ficovi
http://hnonline.sk/nazory/c1-39483350-slovensky-vlak-ujde-aj-ficovi
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/415872/
v NR sa vymenilo pár zodraných výhybiek a priľahlých koľaj.polí, to túžobne očakávané nové koľajisko a nástupištia + prebudovaná budova dôstojna takému veľkému, krajskému a historickému mestu zostáva len snom.....nikoho to od vlády, cez VUC, miestnych samospráv atď ....neštve, veď je to len Nitra.....
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/413344/
ahojte, neviem, kde to dám, dám sem: čo sa robí v NR s koľajami na lužianskom zhlaví? všimol som si z vlaku....iba výmena koľajových polí, alebo, nedajbože, reorganizácia koľajiska kvôli výstavbe novej stanice, hodnej krajskeho mesta, s podchodmi a slušnými nástupišťami?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/413272/













