ŽSR - všeobecne
Diskusia o správcovi slovenskej železničnej infraštruktúry.
Traťová rýchlosť od 2 januára DNV-MARCHEEG bude 120 km/h. Aktuálne info !!! Súhlasím že to nemá žiaden význam nakoľko na hraničnom moste musí majster zresetovať celý systém a nahodiť loko na Rakúsku šťavu a v opačnom smere to isté.
Úsek Kúty Lanžhot je už hotový avšak v dohľadnej dobe sa bude jazdit len 120 km/h, nakoľko ešte nie je zavedené ETCS L2 až od konca roka 2027 keď sa dokončí komplet celý úsek respektíve stanice Malacky a Zohor a úseky od Malaciek po Devínsku Novú Ves
Úsek Kúty Lanžhot je už hotový avšak v dohľadnej dobe sa bude jazdit len 120 km/h, nakoľko ešte nie je zavedené ETCS L2 až od konca roka 2027 keď sa dokončí komplet celý úsek respektíve stanice Malacky a Zohor a úseky od Malaciek po Devínsku Novú Ves
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/934838/
Môžem ubezpečiť vlakyneťákov, že Fiľakovo -Holiša sa jazdí 50 km/h. Asi nebola voľná podbíjačka.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/934823/
Súťažné podmienky:
https://josephine.proebiz.com/sk/tender/73447/summary
Strana 28:
3. UMIESTNENIE STAVBY:
Od štátnej hranice v Čiernej nad Tisou po ŽST Barca.
Trať č. 190 je dvojkoľajná, elektrifikovaná trať s jednosmernou sústavou 3 kV DC. Tvorí ju traťový úsek 3201. Trať začína na štátnej hranici SK/UA v km 0,000 (DÚ 02) a končí v ŽST Barca Stavadlo 1 v km 94,879 (DÚ 33).
https://josephine.proebiz.com/sk/tender/73447/summary
Strana 28:
3. UMIESTNENIE STAVBY:
Od štátnej hranice v Čiernej nad Tisou po ŽST Barca.
Trať č. 190 je dvojkoľajná, elektrifikovaná trať s jednosmernou sústavou 3 kV DC. Tvorí ju traťový úsek 3201. Trať začína na štátnej hranici SK/UA v km 0,000 (DÚ 02) a končí v ŽST Barca Stavadlo 1 v km 94,879 (DÚ 33).
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/934819/
Po viac ako roku som siel z Trečína vlakom a musim uznať ze na trati 143 v úseku Svinna - Lehota je to vcelku dobre opravené, Ostáva najhoršia časť Svinna - Chynorany
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/934813/
Veď to idú robiť úplne nové.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/934806/






na strane druhej ako pozitivum vidim, ze sa na ZSR obmenil mansaft a zacina byt normalne pri rekonstrukciach vytazit maximum v danej stope ''aj ked sa to takto doteraz nerobilo''......npr aj studia KE-CnT, kde sa pozaduje v usekoch na to vchodnych vrch aj spodok na 160.