Elektronické karty verz. klasické cestovné doklady
Zaujal ma príspevok MODRÁ KARTA, ktorý bol podnetom pre túto tému. V ankete som si všimol, že prevažná časť zúčastnených je za náhradu respektíve je používanie. Ja osobne som tiež za!!!
Zavedenie týchto kariet , tohto informačného systému ako celku nie je vec jednoduchá a samozrejme ani lacná záležitosť. Len potvrdím, že je to veľmi výborný, šikovný a pohodlný nosič dát. Jeho využitie a používanie je veľmi mnohostranné. Nebudem tu rozpisovať do podrobností aké informácie, dátové údaje a podobné 0a1 je možné zapisovať na kartu. Určite niektorý z vás ju už používate v práci alebo pri cestovaní v MHD. Nikomu nechcem rozdávať rozumy ani poučovať. Len som bol svedkom (trochu som okolo toho pracoval cca 6mes.) zavádzania bezkontaktných identifikačných kariet na jednej z univerzít na strednom Slovensku. Aj keď musím povedať, že s tým súvislel aj značný odpor a nesúhlas hlavne zo strany niektorí starší zamestnancov ale našli sa aj študenti. Samozrejme tomu predchádzali rôzne príčiny, kt. tu nechcem menovať. Skrátka odmietali tento systému ešte len sa začalo o ňom hovoriť. Prečo??? Môj osobný názor je, že ak niekto pracuje na vysokej škole (tým nechcem nikoho uraziť) 25-40r. určite si zvykol na systém ktorý tam fungoval dosť dlho, ako je evidencia príchodu do zamestnania a z, výdaj stravy, rezervácia kníh atď. Človek je tvor pohodlný. V skratke narušilo to akú si „harmóniu vzťahu“ zamestnanec = zamestnávateľ. Dôvodom a obavami bola prísnejšie sledovanie príchodu a odchodu do práce. Prerušenie práce atď. Zaujíma ma váš názor (zamestnancov ŽS a ŽS Cargo ale aj cestujúcich). Ako vnímate tento možný nástup informačného systému, kt. sa stane určite súčasťou vášho pohybu na pracovisku, pri cestovaní ale aj mimo neho???? Skomplikuje vám to život alebo vám to uľahčí niektoré úkony???
„Přenosná In-karta je jednou z možností, jak přesvědčit firmy, že se dá s námi hodně ušetřit na služebních cestách zaměstnanců. Platí v první i druhé třídě všech našich vlaků, jen v Pendolinech je třeba přikoupit povinnou rezervaci,“ upřesňuje Aleš Ondrůj, ředitel odboru produktů a obchodu ČD. „Základní výhodou In-karty s aplikací In-gold Business je její neomezená přenosnost. Je to vůbec poprvé, co není In-karta vedena na konkrétního člověka a může ji využívat víc lidí.“
Karta je v zásadě stejná jako běžné In-karty ostatních cestujících, jen místo fotografie je na ní logo konkrétní firmy. Zájemci z řad korporátní klientely mohou přenosnou In-kartu koupit prostřednictvím obchodního oddělení Českých drah, které lze kontaktovat nejlépe na e-mailové adrese obchod@gr.cd.cz. Podrobnosti o novém produktu a dalších službách pro firemní klientelu najdou zákazníci na webové stránce www.cdbusiness.cz.
Radek Joklík, tiskový mluvčí – produktová komunikace
České dráhy
Celá zpráva: http://www.financninoviny.cz/zpravodajstvi/doprava/zpravy/ceske-drahy-zlevni-zakaznickou-kartu-pro-deti/443179
(Železničář)
(Železničář)
Dalším cílem této kampaně je představit nový design In-karty, včetně loga a grafického provedení. Současně zákazníkovi děkujeme za využívání našich služeb a nákup In-karty a dáváme mu další informace týkající se i jiných produktů a akutálních nabídek. Nenásilným způsobem ho rovněž navigujeme k nákupu jízdenek přes eShop a k využívání nových webových stránek ĆD.
V současné době monitorujeme reakce zákazníků na In-karta balíček a chystáme průzkum i u našich zaměstnanců, především pokladních. V další fázi totiž zvažujeme prezentační balíček upravit, a to jak formátově, tak obsahově. Je třeba zdůraznit, že se nejedná o nárazovou akci, ale o nastavení standardů péče o naše zákazníky.
(Železničář)
Od počátku ledna 2010 jsou všechny nově vydávané In-karty na pokladnách zákazníkům předávány v tzv. Inkarta balíčku. V něm naši zákazníci najdou uvítací dopis, veškeré užitečné informace týkající se Inkarty a jako bonus údaje o aktuální nabídce Českých drah.
Zákazníci chtějí benefity
In-karta balíček se skládá z modrobílých papírových desek ve formátu A5 s kapsou uvnitř a z modrého obalu na kartu. V současné době využíváme balíček pro rozdávání letáků 5 let Pendolina. Kromě standardního balíčku jsme začali používat i novou obálku pro zasílání In-karty poštou.
Nový způsob předávání In-karty odráží prozákaznický přístup Českých drah. Z dostupných výsledků průzkumu cestujících vlakem vyplývá, že většina z nich neví o možnosti vlastnit zákaznickou kartu ČD s aplikacemi, které nabízejí možnost získat slevu 25 procent při nákupu jízdenky. Nic nebo jen velmi málo také vědí o nabídce možných aplikací či dalších výhodách spojených s In-kartou. Současně však přiznávají, že o takovou kartu i podobné benefity mají zájem.
Rozdáváním In-karta balíčků chceme zvýšit povědomí o zákaznické kartě ČD, pochopení jejích výhod. Zejména je nutné vhodným způsobem vysvětlovat výhody spojené s elektronickou peněženkou. Na podporu prodeje jsme Inkarty s aplikacemi In-zákazník a In-senior prodávali od 13. prosince do 13. ledna za speciální akviziční cenu. Místo 990 korun zákazníci zaplatili jen 840 korun. V minulosti dostávali cestující spolu s In-kartou nepříliš atraktivní letáky a prakticky žádný podpůrný materiál. Tento nedostatek se snažíme pomocí In-karta balíčků odstranit.
(Železničář)
Možná jste již zaregistrovali, že od 13. prosince nejsou v provozu stránky www.inkarta.cz. Nacházely se tam informace o zákaznických i zaměstnaneckých In-kartách. V rámci modernizace webových stránek ČD došlo k tomu, že v současnosti jsou informace o zákaznických In-kartách nově začleněny do portálu osobní dopravy. Najdete je na www.cd.cz v rámci sekce Výhody pro cestující.
Už z názvu vyplývá, že se jedná o „prozákaznicky„ orientované materiály. Praktickým pomocníkem pro vás ale bude přehled partnerů v programu ČD Bonus, díky kterému držitelé In-karty získávají slevy při nákupu zboží či služeb.
Obecně platí, že pro zaměstnance ČD slouží stránky www.ceskedrahy.cz, kde v sekci Kariéra objevíte důležité informace právě o Inkartě. Ostře sledovanou oblastí je prolongace na letošní rok. V této části můžete sledovat postupný vývoj a přečíst si doporučení, jak dále reagovat na novinky. K užitečným částem patří informace o aplikacích na zaměstnaneckých In-kartách, tedy doplatku do 1. třídy, slevě Rail plus a elektronické peněžence.
Dále se dočtete, jak postupovat při ztrátě In-karty a jak zkontaktovat pracovníka vám příslušného Evidenčního centra jízdních výhod.
(Železničář)
Celá zpráva: http://www.blesk.cz/clanek/130338/soutezte-s-in-kartou-cd-o-vstupenky-na-film-sherlock-holmes
Pro všechny držitele In-karty České dráhy ve spolupráci s Vodafonem připravily exkluzivní nabídku.
Při nákupu tarifního balíčku s telefonem Nokia 6303 nebo Samsung Star S5230 dostanou naši pravidelní cestující slevu ve výši 500 korun. Tato nabídka se vztahuje k jakémukoli tarifu této telekomunikační společnosti. Další bonus spočívá v tom, že za vybranou službu zákazník zaplatí po dobu tří měsíců jen poloviční cenu s možností doplňkových služeb na zkoušku na jeden měsíc zdarma. Pokud se držitelé In-karty rozhodnou pro nákup předplaceného balíčku s telefonem Nokia 1661 se SIM kartou nabitou kreditem 200 korun, naúčtuje jim Vodafone pouze 977 korun jako celkovou cenu.
Kromě toho v pokladnách ČD si cestující mohou koupit předplacenou Vodafone kartu za 200 korun.
Po jejím zakoupení se rozhodnou, zda si ji aktivují jako Vodafone Divokou kartu nebo Vodafone Nabitou kartu. Výhodou Nabité karty je, že zaplatí stejnou cenu za volání a SMS jako tarifní zákazník u Nabitých tarifů, ale nemusí platit paušál. Čím vyšší kredit dobijí, tím levněji volají. Více info na www.cd.cz v sekci ČD Bonus, Výhody pro cestující.
(Železničář)
In-karta s aplikací In-zákazník garantuje cestujícím výrazné slevy na jízdném a v rámci programu ČD Bonus i další výhody včetně levnějších nákupů u smluvních partnerů. Její držitel má po tři roky nárok na slevu 50 % z ceny vnitrostátních místenek a 25 % z těchto druhů jízdného v 1. i 2. vozové třídě:
• obyčejné a zvláštní jízdné
• zpáteční sleva
• traťové jízdenky (vyjma žákovských)
• síťové jízdenky ČD Net
Držitelé In-karty/Rail plus mají mimo výše popsaných slev ve vnitrostátní přepravě ještě nárok na 25% slevu slevu v mezinárodní přepravě (více na www.cd.cz).
„Pro nás je držitel In-karty perspektivní zákazník, protože si ji pořizuje s tím, že bude často jezdit našimi vlaky a využívat naše služby minimálně po dobu platnosti karty, což jsou tři roky,“ vysvětluje ředitel Odboru produktů a prodeje ČD Aleš Ondrůj. „Navíc postupně rozšiřujeme možnosti použití našich In-karet. Už dnes může zákazník použít kartu jako elektronickou peněženku, dokážeme na ni nahrát pololetní žákovskou jízdenku a od prosince na ni začneme nahrávat i všechny traťové jízdenky. Zákazník tak nebude dostávat papírový doklad, ale jízdenku bude mít přímo v In-kartě.“
Právě proto se dopravce rozhodnul nákup In-karty/Rail plus podpořit. Celý první měsíc platnosti nového jízdního řádu ji bude s aplikací In-zákazník, která stojí na 3 roky 990 korun, prodávat novým zákazníkům o 150 korun levněji. Akce potrvá od 13. prosince do 13. ledna příštího roku. Se stejnou slevou nabídnou České dráhy i roční síťovou jízdenku pro seniory nad 70 let: In-kartu s aplikací In-senior na první rok.
„Akce, ve které mohou zákazníci zakoupit In-kartu/Rail plus za speciální cenu, probíhá u příležitosti změny vzhledu karty,“ komentuje zimní nadílku Andrea Hofmanová, vedoucí oddělení produktové strategie Českých drah. „Zároveň budeme zákazníkům ke každé nové In-kartě rozdávat brožurku, ve které bude přesně popsáno, na co má její držitel nárok, jaké slevy může uplatnit a podobně. Chceme, aby se cestující nemusel nikde pídit po informacích, ale měl je hned v ruce.“ Současně s tím České dráhy spustí od 13. prosince i nové webové stránky, které budou výrazně přehlednější a lidé se na nich rychle zorientují. Kromě jiného jim například cenový asistent pomůže najít nejvýhodnější jízdné.
Radek Joklík
tiskový mluvčí ČD – produktová komunikace
Celá zpráva: http://www.ct24.cz/doprava/71012-drahy-zrejme-opet-zmeni-zakaznicke-karty/
Celá zpráva: http://www.mesec.cz/tiskove-zpravy/in-karturail-plus-pro-mlade-za-330-korun/
Bezhotovostní prodej jízdenek Českých drah vzrostl v Ústeckém kraji o neuvěřitelných 78 procent. „Cestující stále více využívají bezhotovostní způsob nákupu jízdních dokladů pomocí elektronické peněženky na Inkartě nebo platebních karet. Za prvních sedm měsíců letošního roku uskutečnili zákazníci buď prostřednictvím platebních karet nebo elektronické peněženky více než 840 tisíc nákupů jízdních dokladů. Zatímco od ledna do července minulého roku šlo zhruba o 100 tisíc nákupů jízdenek a místenek, za prvních sedm měsíců letošního roku to bylo už téměř 360 tisíc transakcí, tedy 3,6krát více,„ informovala Radka Pistoriusová, tisková mluvčí Českých drah pro jihozápadní Čechy.
Důvodem je mimo jiné rozšíření sítě automatů nové generace a také jednotlivých typů jízdních dokladů, které tyto automaty umožňují vydat. Rostoucí trend je patrný také v případě použití platebních karet. V meziročním srovnání vzrostl nákup jízdenek zaplacených platebními kartami ze 440 tisíc na 480 tisíc jízdenek.
Popularita elektronické peněženky na In-kartě, jako platebního prostředku při nákupu jízdních dokladů, neustále roste. „Od ledna do července jsme takto v loňském roce prodali v Ústeckém kraji 4 264 jízdenek, letos to bylo za stejné období 12 264, tedy téměř trojnásobek,„ říká Petr Hinterholzinger, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých Drah v Ústí nad Labem.
Možnost platby pomocí elektronické peněženky vzrostla na přelomu června a července, kdy se zvýšil počet stanic vybavených čtečkami In-karet. „Do června bylo čtečkami vybaveno zhruba dvě stě stanic. Od července mohou cestující zaplatit elektronickými penězi na Inkartě prakticky v každé stanici s elektronickým výdejem jízdenek. Těch je kolem devíti set,„ upřesňuje Dagmar Holadová, ředitelka Odboru informatiky Českých drah. Čtečkami jsou samozřejmě vybavena mimo jiné nádraží v Mostě, Chomutově, Teplicích, Ústí nad Labem a v mnoha dalších městech.
(Homér)
http://www.slovakrail.sk/sk/tratove-predplatne-cestovne-list
Na přepážkách ČD budou mít studenti a žáci možnost prodloužit si své žákovské průkazy. Ty podle Šťáhlavského opravňují žáky do 15 let cestovat do školy vlakem za pouhých 35 procent obyčejného jízdného. Studenti od 15 do 26 let pak na jízdenky dostanou slevu ve výši 45 procent. Ověřený průkaz mohou cestující také využít na slevu v linkových autobusech na území České republiky.
Každý student či žák v České republice, který si u drah vyřídí žákovský průkaz, bude mít možnost také zdarma získat In-kartu s elektronickou peněženkou Českých drah za zvýhodněných podmínek. Ta umožňuje získat slevy z ceny jízdného.
Ve středních Čechách nebudou studenti za jízdenky platit vůbec. Žáci totiž mají možnost jezdit za jízdné hrazené krajem. „České dráhy tak nebudou těmto žákům, kteří splní příslušné tarifní podmínky, účtovat žádné jízdné a ze svého pohledu tak budou do a ze školy přepraveni zdarma,„ prohlásil Šťáhlavský.
Dráhy také ve spolupráci se Středočeským krajem uvedou na trh první digitální žákovskou jízdenku, pololetní žákovskou jízdenku Středočeského kraje pro žáky a středoškoláky mladší 19 let. Cílem této jízdenky je podle drah motivovat mladé cestující k využívání železniční přepravy nejen při cestě do školy, ale i ve volném čase. „Získají k ní zdarma slevu 50 procent na místenky, 25 procent na mezinárodní jízdenky i možnost šetřit při soukromých cestách s elektronickou peněženkou,„ uvedl Tomáš Čech, vedoucí oddělení cenotvorby a prodeje Českých drah.
(Mediafax)
Nepříjemné překvapení čekalo na partu mladých lidí. Chtěli cestovat vlakem po republice. V momentě, kdy chtěli zakoupit jízdenku na pelhřimovském nádraží, narazili.
„Platby kartou nepřijímáme. Pouze hotovost,„ dozvěděli se. Nejbližší bankomat je ale až v centru, nejméně třicet minut chůze. Okolo vlakového nádraží nic.
„To byl pro nás docela velký problém. U sebe jsme totiž měli sotva pár korun. Přijeli jsme totiž autobusem a šli jsme rovnou na vlakové nádraží. Jízdné naproti tomu vycházelo pro šest lidí na několik set,„ řekl dvaadvacetiletý Tomáš Vávra.
Nezbylo jim tak než spoj oželet a jít nejprve vybrat.
Narušená cesta
Další vlak jel až za dvě a půl hodiny. „Měli jsme tak čas na prohlídku města,„ pousmál se Tomáš s tím, že neplánované zdržení jim narušilo plán celé cesty. Nemožnost platby často přináší komplikace i pracovníkům drah. Jak potvrdil jeden z nich, který si nepřál být jmenován, občas se stane, že někomu nemohou vyhovět právě proto, že nemá u sebe hotovost.
„Jednou přicestovali Holanďané a nad tím, že nemohou zaplatit kartou, se dost podivovali. Naštěstí měli s sebou kola, takže jeden z nich dojel k nejbližšímu bankomatu a vlak nakonec stihli,„ vyprávěl.
Kartou nezaplatíte ani do budoucna
Pelhřimovské nádraží se ovšem podle tiskové mluvčí Českých drah Radky Pistoriusové možnosti platit kartou jen tak nedočká.
„Bezhotovostně zakoupit jízdenku je možné na vybraných stanicích. V kraji Vysočina je to Žďár nad Sázavou a Havlíčkův Brod. V nejbližších týdnech se možnost platit kartou rozšíří o Jihlavu, Třebíč, Náměšť nad Oslavou a Světlou nad Sázavou,„ popsala Pistoriusová.
Jak vysvětlila, za použití terminálů účtují bankovní domy nezanedbatelné poplatky. Rozhodujícím aspektem pro umožnění bezhotovostní platby jsou tržby v dané železniční stanici. Tedy to, kolik lidí a za kolik si jízdenky kupuje. Pelhřimov se k potřebné hranici nepřibližuje.
„Zatím nemáme ani žádné signály o tom, že by mezi cestujícími v Pelhřimově byl o tento typ služby zájem,„ dodala s tím, že při cestě z Pelhřimova musejí mít lidé u sebe dostatečnou hotovost.
(Pelhřimovský deník)
Přijeli jsme totiž autobusem... - a tam platili kartou?
Celá zpráva: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/opozice-kritizuje-planovane-propojeni-opencard-s-ceskymi-drahami/516348