EDK 10/300/500/750/1000
Diuskusia o zeriavoch nasich a ceskych zelezníc.Boli vyrobené firmou Leipzig Takraf VEB. Schwermaschienbau S.M. Kirow.Z typu EDK 500 na Ceskoslovensku je len jedna a ni tá sa nepouzíva v galerie sú nájdete.Táto téma mi tu dost chybala pretoze bez tychto vozidiel nase zeleznice neboli.
V marci 2025 bol Albatros klub v Teplej pre žeriav. Na foto zo spiatočnej jazdy ich vlaku bolo vidno len rameno zo žeriava, takže súdim, že možno bude rameno ako náhrada pre žeriav rovnakého typu v Bratislave. Zvyšok žeriava ostal v Teplej a podľa jeho stavu súdim, že bol zošrotovaný. V odkaze foto z cesty tam: https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=4708048 Foto z cesty späť som nenašiel. (EDK 10/2 - 253, 29.4.2025, Trenč. Teplá)
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/930068/
Přátelé, mají jeřáby EDK 750 297 a 304 taky označení TSI jako má 294 (99 56 945 0294)? Díky
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/787720/
A kam by teda na ten koridor mal ísť ?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/668443/
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/668436/
Fotky toho KRC 1200 sú napr. aj tu: http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/003292-Taka-normalna-vyluka-alebo-Steteny-2009/
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/668434/
Tak to ale neni EDK ale Kirow 1200. To je už iná liga!
A kam tam?
A kam tam?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/668433/
EDK 1200 vyzerá tak, ako si ho predstavíš
V skutočnosti neexistuje.
V skutočnosti neexistuje.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/668430/
JuRa736:
Na SŽDC už toto vidieť nemožno. Skús, ak by sa dalo, pofotiť hlavne EDK 300W, zrejme je to už posledný mohykán
Na SŽDC už toto vidieť nemožno. Skús, ak by sa dalo, pofotiť hlavne EDK 300W, zrejme je to už posledný mohykán
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/443297/











