Stavba parných lokomotív ČSD
Toto téma jsem si dovolil založit protože na českém a Slovenském trhu chybí značné množství parních lokomotiv které u nás jezdily. Proto jsem toto téma založil aby si zde modeláři mohli ukazovat své výtvory,dávat méně zkušeným rady atd... .
To NNN:
1, keď že nerobíš na kšeft, tak určite by si aspoň vedel niekoho poradiť kto by zvládol papagája v H0-lke, v tej kvalite ako je v predchadzajúcich príspevkoch písané, môžeš cez poštu, alebo mail.
Ďakujem
2, Ten zvukáč už máš hotový na zamračenú?
1, keď že nerobíš na kšeft, tak určite by si aspoň vedel niekoho poradiť kto by zvládol papagája v H0-lke, v tej kvalite ako je v predchadzajúcich príspevkoch písané, môžeš cez poštu, alebo mail.
Ďakujem
2, Ten zvukáč už máš hotový na zamračenú?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/156319/
kilometer - no najpodstatnejšie tam je. Fabrický pojazd Roco a vršok je zrejme kov, možno s využitím leptaných dielov. Spojnice sú zrejme delené, súdim podľa vykoľajenej 4. nápravy. Pokiaľ jazdí dobre, nemá viditeľnú chybu. Práca je patrne na zákazku.
Ad kvalita modelu je vysoká - príliž vágna požiadavka. 10 ľudí podá 10 výkladov. Modely na zákazku ani na kšeft nerobím. Je to moja záľuba.
Ad kvalita modelu je vysoká - príliž vágna požiadavka. 10 ľudí podá 10 výkladov. Modely na zákazku ani na kšeft nerobím. Je to moja záľuba.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/156298/
to NNN:
v sekcii H0 to je,tu je link,
http://www.modelshop.cz/sh/hled2.php?kateg=4005&jazyk=cz&li=extra
A kvalita modelu vysoká. kovový vršok, päťpól. motor, dcc, dvojkolia najlepšie bez tolerancie, leptané doplnky a tabulky, znaky a samozrejme popisy. Funkčné osvetlenie je iba plus. Pojazd je vecou dohody, pokial pasuje neaký sériovy tak môže byť.
Vieš to spraviť ?
v sekcii H0 to je,tu je link,
http://www.modelshop.cz/sh/hled2.php?kateg=4005&jazyk=cz&li=extra
A kvalita modelu vysoká. kovový vršok, päťpól. motor, dcc, dvojkolia najlepšie bez tolerancie, leptané doplnky a tabulky, znaky a samozrejme popisy. Funkčné osvetlenie je iba plus. Pojazd je vecou dohody, pokial pasuje neaký sériovy tak môže byť.
Vieš to spraviť ?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/156292/
kilometer - neviem, ale v extra na H0 sa 477.0 nevyskytuje ? Tá TT 477.045 je ****** na kolečkách BR56/86 s minibehúňmi snáď N. Na cca 7000 Kč to rozhodne nemá.
Ad stavba na zákazku - čo tak sa opýtať priamo s vymedzním kvality, napr. :
- celokovový vršok resp. tenkostenný výlisok s detailami
- kovový pojazd, resp. fy XXX/YYY
- požiadavka na prechodnosť
- požiadavka na motor (päťpólový, vhodný na DCC ovládanie, atď.)
- model podľa predlohy série - pôvodná 476.1, rekonštruovaná 477.0 (s malými "vaňami", plne kapotovaná 477.0 a pod.
- dvojkolia v tolerancii + /- Z% alebo bez tolerancie (priemer 18,6mm)
- popisy, tabuľky, znaky a pod.
Určite to za 7000 nebude, ba ani za dvonásobok ...
Ad stavba na zákazku - čo tak sa opýtať priamo s vymedzním kvality, napr. :
- celokovový vršok resp. tenkostenný výlisok s detailami
- kovový pojazd, resp. fy XXX/YYY
- požiadavka na prechodnosť
- požiadavka na motor (päťpólový, vhodný na DCC ovládanie, atď.)
- model podľa predlohy série - pôvodná 476.1, rekonštruovaná 477.0 (s malými "vaňami", plne kapotovaná 477.0 a pod.
- dvojkolia v tolerancii + /- Z% alebo bez tolerancie (priemer 18,6mm)
- popisy, tabuľky, znaky a pod.
Určite to za 7000 nebude, ba ani za dvonásobok ...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/156259/
kilometer - Papagáj v H0 ? Lept neexistuje, možno, možno bude v TT. Z kovu sa samozrejme postaviť dá. V TT sú aj nepodarené odliatky a predáva sa toto :
http://www.hobby-shop.cz/sh/hled2.php?jazyk=cz&kateg=4023&typ=2&category=1374&change=1
No je to zúfalstvo, kolečka z BR56/86 (malé aj na 556.0). Čiste veľkostne v H0 by šli z BR41 (tvarovo úplne mimo).
P.S.
Model 477.0/H0 vo výbornej kvalite, tak zopár 10 000 Kč ...
http://www.hobby-shop.cz/sh/hled2.php?jazyk=cz&kateg=4023&typ=2&category=1374&change=1
No je to zúfalstvo, kolečka z BR56/86 (malé aj na 556.0). Čiste veľkostne v H0 by šli z BR41 (tvarovo úplne mimo).
P.S.
Model 477.0/H0 vo výbornej kvalite, tak zopár 10 000 Kč ...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/156182/
Chcem sa informovať ohladne modelu 477.0 "papagáj" v mierke H0, že či sa dá postaviť aj s neakého leptu či kovu, že vraj niekde v Čechách to robia. A aký pojazd by tam najlepšie pasoval. Poprípade či sa tu niekto nájde kto by bol ochotný ho urobiť vo výbornej kvalite.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/156166/
Ad bulík a ostatný dík a ten pojazd je skladaný z viacero typov mašín od roco ale kolesá mi dodal 365 024 takže to neviem z čoho su a rám je z nejakej 1 C 1 pary od roca ale aka presne to ti neviem povedať už sa teším na stretnutie s 365 aj vypravcom
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/149016/







Ad zvukáč do Zamračenej - samotný dekodér problém nie je, tým sú zvuky, ich skladba. Nateraz nie som úplne spokojný, mám však ďalšie zvuky a zrejme sa v blízkej dobe doladia. Väčší problém je uloženie repráčiku do modelu TT, ktorý je takmer za hranicou umiestniteľnosti a pokusy s menšími dopadli žalostne.