Chliev na koľajniciach...
Aj tak by sa dal nazvať stav mnohých HDV a vozňov na našich koľajniciach. Mašiny zasvinené až po strechu, vagóny z ktorých ani nie je pre špinu vidieť von oknom. Vaše postrehy a fotografie na túto tému prosím sústreďte sem.
Neuveriteľné, jak sa to obrátilo...
Zhruba pred 10-15 rokmi, keď som chodil na strednú, to bolo presne naopak.. Košice mali výborné vozy, vozili všetky naše IC-čka, na 600kových rýchlikoch chodili už vtedy poväčšine Bmee-čka a dopĺňali ich solídne červenokoženkové B-čka.
Bratislava mala najväčšie šroty.. na Spišane či Dargove, teda rýchlikoch, ktoré vozila bratislava, jazdili toho času staré smradľavé maďarské alebo východonemecké zelenokoženkové B-čka s odporovým kúrením, červenokoženkové B-čko bolo sviatok, Bmee-čko maximálny luxus. Hoc teda aj tie Bratislavské Bmee-čka boli oproti košickým v tých časoch o poznanie rozbitejšie.. škoda, že vtedy neboli mobily a digifoťáky. Často na rýchliky dávala Bratislava v tých časoch aj osobákové Bte-čka, u Žiliny na 700-kových rýchlikoch boli osobákové vozy pravidlo, B-čka boli skôr luxus.
Zhruba pred 10-15 rokmi, keď som chodil na strednú, to bolo presne naopak.. Košice mali výborné vozy, vozili všetky naše IC-čka, na 600kových rýchlikoch chodili už vtedy poväčšine Bmee-čka a dopĺňali ich solídne červenokoženkové B-čka.
Bratislava mala najväčšie šroty.. na Spišane či Dargove, teda rýchlikoch, ktoré vozila bratislava, jazdili toho času staré smradľavé maďarské alebo východonemecké zelenokoženkové B-čka s odporovým kúrením, červenokoženkové B-čko bolo sviatok, Bmee-čko maximálny luxus. Hoc teda aj tie Bratislavské Bmee-čka boli oproti košickým v tých časoch o poznanie rozbitejšie.. škoda, že vtedy neboli mobily a digifoťáky. Často na rýchliky dávala Bratislava v tých časoch aj osobákové Bte-čka, u Žiliny na 700-kových rýchlikoch boli osobákové vozy pravidlo, B-čka boli skôr luxus.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/670356/
No ja ked obcas dojdem domov do Ke, tak mam pocit, ze prichadzam na zeleznicne pohrebisko a nie na stanicu, tie vozne co tam su poodstavovane vyzeraju fakt hrozne
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/670353/
No veď chvalabohu že Košice už nezostavujú južné rýchliky, radili tam najväčšie kovošroty aké sa dali.
A radenie podľa VOD-ky dodržané asi 15 krát sa 3 roky.... Ak som to aj náhodou neprehnal s tým číslom.
narážam hlavne na 930/935 kto v tých vozňoch šiel ten vie....
A radenie podľa VOD-ky dodržané asi 15 krát sa 3 roky.... Ak som to aj náhodou neprehnal s tým číslom.
narážam hlavne na 930/935 kto v tých vozňoch šiel ten vie....
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/670328/
veď to je vidno už len podľa celkového počtu MOV/NOV a funkčnosti vozňa v súprave z akej dom. st. to je ... teda minimálne rozdiel Košice / ostatné normálne dom. st. V prípade Košíc nefunguje všetko čo môže (hlavne nestíhajúca klíma v Beer - nevyčistené filtre a nedoplnená chladiace zmes, zaujímavé že ostatné dom. st. s tým nemajú problém) + v súprave sú B, v ostatných prípadoch sú vozne zväčša funkčné a bez B.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/670325/
Igor ďakujem za info, v tomto moc veľký prehľad nemám...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/670324/
na 610 jazdia Bmeer d.s. Bratislava Nové Mesto
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/670323/
onaj495: Bmeer-y do Prievidze už jazdili (myslím, že dva GVD naspäť, no len na jednom páre rýchlikov), ale boli sťažnosti kvôli klimatizácii. Hoci sa aj mne teraz zdajú tieto vozne pohodlnejšie (hlavne ex Amee), v sparnom lete by som ich s Bdteer-mi nemenil...
Teraz nedávno som mal možnosť cestovať R 610 z Košíc do Vrútok vo vozni Bmeer (zrovna ex Amee) a nemôžem sa sťažovať, veľmi príjemné zvezenie, WC funkčné, voda tiekla, mydlo bolo, utierky s papierom tiež... Akurát neviem, či bolo košické, či bratislavské. Nenapadlo ma pozrieť na dom. st.
Teraz nedávno som mal možnosť cestovať R 610 z Košíc do Vrútok vo vozni Bmeer (zrovna ex Amee) a nemôžem sa sťažovať, veľmi príjemné zvezenie, WC funkčné, voda tiekla, mydlo bolo, utierky s papierom tiež... Akurát neviem, či bolo košické, či bratislavské. Nenapadlo ma pozrieť na dom. st.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/670321/
Milloss to bude zrejme tým že nq 813 jazdia žilinské Bmeer pričom na 6xx r "kvalitné" košické
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/670310/
Bmeer-y, čo chodia na R725 sú čisté, udržiavané, mydlo, voda, utierky,,
čo nechápem, tak v obehu sú
4*Bdteer-y NZ-5001-PD-722-BA-725-PD-5004-NZ = 542km a
2*Bmeer-y, čož kvalitatívne ďaleko-ďaleko... NZ-876-BA-725-PD-5004-NZ = biednych 362km,
tak prečo nejaké 2 sprosté Bdteery na 5001-722 nenahradia Bmeer-mi
čo nechápem, tak v obehu sú
4*Bdteer-y NZ-5001-PD-722-BA-725-PD-5004-NZ = 542km a
2*Bmeer-y, čož kvalitatívne ďaleko-ďaleko... NZ-876-BA-725-PD-5004-NZ = biednych 362km,
tak prečo nejaké 2 sprosté Bdteery na 5001-722 nenahradia Bmeer-mi
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/670309/
na 600vkovych netecie, to uz ani neskusam. edavno som to skusil len tak zo srandy na Bmeer v R 813 BA - ZV - KE, skoro som dostal sok. Zachod fungoval, voda tiekla
dokonca tekute mydlo so zabudovanej mydlenicky vychadzalo
. Velka kuriozita az na reportaz do dajakej TV
.
dokonca tekute mydlo so zabudovanej mydlenicky vychadzalo
. Velka kuriozita az na reportaz do dajakej TV
.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/670260/
myslím že dobrým chlievom na koľajniciach (a o tom sa presviedčam zakaždým keď cestujem) je stav Bmeer-ov.... už ani nepamätám kedy naposledy napríklad tiekla voda do umývadiel na WC.... existujú také umývadlá kde voda tečie ešte v týchto vozňoch?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/670250/
Chcel by som vedieť ktorý baran dal ranný vlak na trati 125 o 20minut skôr je to uplne trápne nech sa nad sebou zamyslia ludia ktorý to navrhli????????????
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/647124/
362.001: priznam sa aj ja, ze by mi to bolo trapne. Ale existuju iste medze. Ja som mierumilovny clovek, ale odtial potial. Je mi jasne, ze v tej situacii by som si zrejme tiez nieco vypocul. Tych jeho smradlavych topanok by som sa ale nedotkol a po jeho navrate zo zachodu by som mu to vysvetlil, su taki, ktori su od prirody arogantne a blbe hovada, vobec to nesuvisi s vekom, je to v nich. A ak sme taki, ze radsej sa budeme tvarit na mrtveho chrobaka s tym, ze pretrpime par desiatok minut... Nevyvolavam konflikty, ale na hrube vrece patri hruba zaplata.
Uz som to tu kdesi pisal, ale zopakujem, pretoze je to k veci: cestujem takto vo vlaku do D, v Prahe som si nachvilku vybehol na peron. Napriek tomu, ze som mal oblozene miesto, hore bola vidna rezervacia a pred sedadlom som mal nedopity plech pifsona, tak sa nasla dederonka co sa napriek tomu vsetkemu posadila na moje miesto a este ten plech vyniesla na peron (kos tak 10-15m, keby uz tak), to bolo IQ. Zrusil som ju SLUSNE, ale RAZNE a bolo vymalovane
. Este aj ten plech mi doniesla spat, truba...
Nuz, obcas si clovek musi aj vo vlaku poradit sam, bohuzial
&
...
Uz som to tu kdesi pisal, ale zopakujem, pretoze je to k veci: cestujem takto vo vlaku do D, v Prahe som si nachvilku vybehol na peron. Napriek tomu, ze som mal oblozene miesto, hore bola vidna rezervacia a pred sedadlom som mal nedopity plech pifsona, tak sa nasla dederonka co sa napriek tomu vsetkemu posadila na moje miesto a este ten plech vyniesla na peron (kos tak 10-15m, keby uz tak), to bolo IQ. Zrusil som ju SLUSNE, ale RAZNE a bolo vymalovane
. Este aj ten plech mi doniesla spat, truba...Nuz, obcas si clovek musi aj vo vlaku poradit sam, bohuzial
&
...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/628645/
» 362.001: si ukázal kyslý výraz tváre a dôchodca možno myslel, že máš nádchu
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/628642/













Zaroven v tom case boli este aj dve firmy ma WL vozne, v BA a v KE , a mali podelene vozne zvlastnej stavby tj restauraky a lozka/lezadla podla smeru vykonu....