Krátke dopravné správy

Počet: 11 325     Stránky: /1133    
Publikované: 2.9.2014 21:00       Zdroj: » Topky.sk

Žijú podobným životom ako my, cestujú MHD, ale nie sú ako my. Možno by chceli zapadnúť, ale nedarí sa im to. Indivíduá v bratislavskej MHD majú svoje najtajnejšiu základňu na Facebooku!

FOTO najvýstrednejších čudákov, akí v bratislavskej MHD kedy boli nájdete na tejto stránke.

Publikované: 2.9.2014 19:00       Zdroj: » iDNES.cz

Hala pardubického nádraží se na začátku týdne stala dějištěm tragické události. Dusící se sedmasedmdesátiletý muž čekal dlouhé minuty na pomoc. Když konečně dorazila, bylo už pozdě. Senior zemřel v nemocnici.
Zatímco starý muž na lavičce pomalu ztrácel vědomí, na nádraží panoval ruch.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 2.9.2014 17:00       Zdroj: » Pravda.sk

DPMŽ núka cestujúcim možnosť vyjadriť súhlasné alebo nesúhlasné stanovisko k 39 návrhom zmien cestovných poriadkov. Využiť ju môžete do 9. septembra 2014 prostredníctvom elektronického formulára. Pre čo najväčšiu objektivitu je dôležité vyjadriť sa nielen k zmenám, ku ktorým máte záporný postoj, ale aj k tým, ku ktorým máte postoj kladný.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 2.9.2014 15:00       Zdroj: » iDNES.cz

Dopravní podnik v Ústí nad Labem připravuje radikální změnu ve způsobu placení jízdného. Společně s radnicí hodlá pro cestující zřídit elektronický odbavovací systém, který postupně nahradí klasické papírové jízdenky a časové kupony.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 2.9.2014 13:00       Zdroj: » Webnoviny.sk

Český súkromný vlakový dopravca Leo Express, a. s. potvrdil, že spojenie z Prahy do Košíc začne prevádzkovať 14. decembra tohto roku. Pôjde o jeden pár spojov namiesto pôvodne plánovaných dvoch párov denne, pričom vlak z Košíc bude nočný s ranným príchodom do Prahy.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

 

Publikované: 2.9.2014 11:00       Zdroj: » iDNES.cz

Figuríny horníků ozvláštnily expozici ve štole Prokop v hornickém skanzenu ve Stříbře na Tachovsku. K vidění je zde také důlní technika, kterou v minulosti horníci používali při dobývání stříbrné rudy. Zájemci mohou navštívit i průzkumnou štolu, která dříve sloužila jako sklad trhavin. 

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 2.9.2014 9:00       Zdroj: » Webnoviny.sk

S búraním pilierov bratislavského Starého mosta začne zhotoviteľ 17. septembra. Najprv začnú búrať pilier číslo 3 a potom budú práce pokračovať podľa schváleného harmonogramu prác. Zhotoviteľ môže v prácach na Starom moste pokračovať po dvojmesačnej prestávke, ktorú spôsobilo podozrenie na možné nevybuchnuté bomby z druhej svetovej vojny pod hladinou Dunaja.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 2.9.2014 7:00       Zdroj: » ČT24 - Česká televize

Ve čtyřech obcích u Prahy přibyly železniční zastávky. Se začátkem školního roku je možné cestovat na smíchovské nádraží z centra Rudné a Jinočan a s přestupem na hostivickém nádraží až do centra metropole také z Chýně a dvou nových zastávek v samotné Hostivici. S výjimkou Podbaby, kde se otevřela nová zastávka již v pátek, jsou to první nové železniční zastávky v systému pražské příměstské dopravy po čtyřech letech.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Redakce VLAKY.NET chystá z otevření nových zastávek vlastní reportáž, která vyjde ve čtvrtek.

Publikované: 1.9.2014 21:00       Zdroj: ŽSR - vyjadrenie pre média

Prepáčte chcem sa len spýtať na takú mierne nezvyčajnú záležitosť. Počul som, že v niektorých prípadoch prác napríklad na železničnom moste v Trenčíne sa pracovníci stretávajú častým výskytom vtáctva. Zdržiavajú sa na žeriavoch alebo pracovných plochách mosta a podobne, rovnako aj na iných pracovných úsekoch.

Celú otázku aj odpoveď nájdete na tejto stránke.

Publikované: 1.9.2014 19:00       Zdroj: České dráhy - tisková zpráva

Zásadní meziroční zlepšení vykázala za prvních šest měsíců letošního roku Skupina České dráhy. Podle mezinárodních účetních standardů (IFRS) vylepšila svůj hospodářský výsledek o 668 milionů korun a dosáhla čistého zisku ve výši 158 milionů korun. Lépe si vedly všechny společnosti Skupiny ČD. „V prvních šesti měsících jsme hodně šetřili,“ vysvětluje jeden z důvodů pozitivního trendu předseda Představenstva ČD, a. s., Daniel Kurucz. „Řádově jde o stovky milionů korun, kterými jsme dokázali částečně kompenzovat růst vstupů. Pomáhají nám efektivnější nákupy energií a materiálů, stejně jako snižování režijních či osobních nákladů. Naopak jsme dali více peněz do údržby vozidel.“

O 304 milionů korun lepší výsledek hospodaření vykázal v pololetí segment nákladní dopravy. Čistý zisk společnosti ČD Cargo tak dosáhl podle mezinárodních účetních standardů hodnoty 540 milionů korun. Pozitivně se na hospodářském výsledku projevují především v loňském roce realizovaná restrukturalizační a další úsporná opatření, která přinesla významné úspory provozních nákladů v řádech stovek milionů Kč.

Více informací najdete v tiskových zprávách skupiny České dráhy a společnosti ČD CargoKniha Desaťročie VLAKY.NET


TOPlist