Krátke dopravné správy

Počet: 10 366     Stránky: /1037    
Publikované: 24.4.2014 17:00       Zdroj: » iMHD.sk

Počas konania podujatia Bratislava pre všetkých bude v sobotu 26. apríla a v nedeľu 27. apríla 2014 zabezpečená posilová doprava do lokalít s najvyšším záujmom návštevníkov. Aj vzhľadom na každoročné problémy s parkovaním odporúčame uprednostniť hromadnú dopravu pred cestou osobným automobilom. Na všetkých linkách, okrem liniek historickej dopravy, bude počas víkendu platiť štandardná tarifa.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 24.4.2014 15:00       Zdroj: » CZ LOKO, a.s.

Co je nového v provozovnách CZ LOKO, a.s., se můžete dočíst ve čtyřiadvacátém čísle informačního zpravodaje společnosti přímo na naší stránce.

Publikované: 24.4.2014 13:00       Zdroj: » iMHD.sk

Mestské zastupiteľstvo v Košiciach dňa 14. apríla 2014 schválilo predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok (NFP) na realizáciu projektu „Obnova vozového parku električiek v Košiciach“ (28 električiek) v celkovej hodnote 40,572 milióna €.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 24.4.2014 11:00       Zdroj: » iMHD.sk

Automobil a bicykl jsou dva nejrychlejší dopravní prostředky pro cestu napříč Plzní. Alespoň podle výsledku testu redaktorů MF DNES, kteří v dopravní špičce jeli autem, na kole a MHD z Lochotína k dopravnímu inspektorátu na Koterovské třídě na Slovanech. Automobil předstihl bicykl jen o minutu.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 24.4.2014 9:00       Zdroj: » Noviny.sk

Zdravšie a zelenšie mesto, aj to je jedna z volebných priorít súčasného bratislavského primátora Milana Ftáčnika (nezávislý s podporou Smer-SD). O primátorské kreslo chce totiž opäť zabojovať v jesenných komunálnych voľbách. V nadchádzajúcom volebnom období plánuje budovať parky i miesta pre rekreáciu. Medzi víziami má aj podporu verejnej dopravy či sociálnej oblasti.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 24.4.2014 7:00       Zdroj: » iDNES.cz

Strážní domky z Pernerovy doby patří k nejhezčím místům podél tratě z Olomouce do Prahy. Většinou už neexistují, ale jeden z nejhezčích a výraznými starými železničářskými symboly vyzdobený je kousek za Brandýsem nad Orlicí. Řada cestujících po železnici na tomto místě při jízdě na Ústí nad Orlicí zbystří pozornost, sledují-li pravou stranu tratě. 

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 23.4.2014 21:00       Zdroj: » SME.sk

Súkromný dopravca RegioJet vyhlasuje štátnym železniciam vojnu. Od stredy si za jazdu medzi Žilinou a Prahou účtuje po 9 eur. Predtým to bolo okolo 15 eur. Chce tak ostrejšie konkurovať Železničnej spoločnosti Slovensko, v ktorej za túto trasu zaplatíte plné cestovné vo výške od 29,8 do 32,3 eur v závislosti od toho, kadiaľ presne chcete zo Žiliny do Prahy cestovať.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

 

Publikované: 23.4.2014 19:00       Zdroj: České dráhy - tisková zpráva

V sobotu 26. dubna vyjede tradiční parní vlak na jízdu „Pálavský okruh“ z Brna do Mikulova, Valtic a Lednice. Parní jízda slavnostně otevře turistickou a cykloturistickou sezonu na jižní Moravě. Souprava bude tažena parní lokomotivou 475.101 „Šlechtična“ vyrobenou v roce 1947 v Plzni. Za lokomotivou bude zařazen služební vůz pro přepravu kol zdarma, zelené vozy s dřevěnými sedačkami ze 40. a 50. let, tzv. „Rybáky“, a bufetový vůz s občerstvením a upomínkovými předměty. Na konci vlaku, z Bořího lesa pak v čele vlaku, pojede historická dieselelektrická lokomotiva T 478.1001 „Bardotka“. Ta také doveze odpolední vlak z Lednice do Břeclavi, kde se spojí s druhou částí soupravy přivezenou „Šlechtičnou“ z Mikulova.

Podrobnosti včetně jízdního řádu a cen jízdného naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Publikované: 23.4.2014 17:00       Zdroj: » eTREND

Biopalivo vyrobené z kukuričných zvyškov je pre globálne otepľovanie v krátkodobom horizonte horšie ako benzín. Vyplýva to zo štúdie pre americkú vládu. Správa tak podľa agentúry AP spochybňuje závery vlády prezidenta Baracka Obamu, ktorá tvrdí, že biopalivo je čistejšia alternatíva ropy a pomôže v boji proti klimatickým zmenám.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 23.4.2014 15:00       Zdroj: » Lidovky.cz

Novým úsekem metra A do Motola se první cestující svezou 6. dubna příštího roku. Oznámil to radní pro dopravu Jiří Pařízek (TOP 09). Jedná se však o pracovní termín, který se ještě může měnit. Stavba nového úseku metra A začala v roce 2009 a plánované náklady činí 22,5 miliardy korun. Podle dopravního podniku by se ale konečný účet mohl pohybovat kolem 21 miliard korun. 

Celou zprávu najdete na této stránce.Rušnoparáda 2014, Košice


TOPlist