Krátke dopravné správy

Počet: 11 448     Stránky: /1145    
Publikované: 20.9.2014 11:00       Zdroj: » iDNES.cz

Česká železnice zažila ve středu zatím nejhorší den z celého roku, následky chyb zaměstnanců na dráze kvůli tomu pociťují cestující ještě nyní. Během jednoho dne projely vlaky čtyřikrát červenou nebo měly špatně postavenou kolej, dvakrát se srazily s autem na přejezdu. 

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 20.9.2014 9:00       Zdroj: » SME.sk

Rýchle prepojenie dvoch susediacich miest a vyšší komfort dopravy by mohlo priniesť zdvojkoľajnenie železničnej trate medzi Banskou Bystricou a Zvolenom. Hoci Banskobystrický samosprávny kraj zaradil dvojkoľajku medzi priority aj v rámci programu hospodárskeho, sociálneho a kultúrneho rozvoja kraja na obdobie 2007 – 2013, rýchlejšej dopravy sa tak skoro nedočkáme.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 20.9.2014 7:00       Zdroj: » iDNES.cz

Pod Antonínem Prachařem, Svatoplukem Němečkem, Janem Mládkem nebo Jiřím Dienstbierem se začínají třást ministerská křesla. Za tři týdny se konají volby, po kterých by o své resorty mohli přijít. Podle zpráv z kuloárů totiž koalice chystá vládní „škatulata“.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 19.9.2014 21:00       Zdroj: » iMHD.sk

V stredu 17. septembra 2014 sa v rámci Európskeho týždňa mobility uskutočnila tradičná rýchlostná súťaž Kto skôr? v presune z Krasňan do centra mesta v rannej špičke. Trasa pretekov viedla z Peknej cesty na Hlavné námestie a merala 8 km. Počas cesty bolo potrebné nakúpiť v obchode na Námestí SNP. Súťaže sa zúčastnili cyklisti, bežec, vodiči osobných áut a cestujúci električkou.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 19.9.2014 19:00       Zdroj: » ČT24 - Česká televize

Společnost ROPID, která organizuje veřejnou dopravu v Praze a okolí, by chtěla rozšířit tramvajovou síť za hranice města. Jednalo by se o propojení tramvajových tratí s železnicí, výsledkem by potom byla tzv. vlakotramvaj. Ta by měla jezdit například do Hostivice, Rudné či do Mělníka. Nejde o žádnou novinku, obdobné systémy existují například v Německu, a to hned v několika podobách.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 19.9.2014 17:00       Zdroj: » Transport.sk

EPH, v ktorom vlastnia kontrolné podiely podnikatelia Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, je momentálne na pytačkách v Poľsku, kde chce kúpiť jedného z tamojších lídrov v doprave - spoločnosť CTL Logistics. Poľská firma, ktorej sila tkvie predovšetkým v železničnej preprave, je momentálne na predaj. Informoval o tom český denník E15 s odvolaním sa na dobre informovaný zdroj.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 19.9.2014 15:00       Zdroj: » ČT24 - Česká televize

U Převýšova na Hradecku, kde v neděli večer vykolejil nákladní vlak, začal s ležícími vagony pracovat speciální vyprošťovací tank. Kvůli nehodě je uzavřená trať mezi Chlumcem nad Cidlinou a Velkým Osekem, oprava poškozeného úseku tratě, který je dlouhý asi 350 metrů, by podle původních odhadů mohla skončit do neděle.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 19.9.2014 13:00       Zdroj: ŽSR - vyjadrenie pre média

Dobrý deň chcel by som Vás poprosiť o informácie o súčasných drobných opravách - prácach v žst. Leopoldov. - o aké drobné opravy ide, v akom rozsahu a či sa takéto opravy realizujú pravidelne alebo podľa potreby. - akým spôsobom sa kontroluje stav priestorov, cez ktoré najčastejšie chodia cestujúci (koridory).

Odpoveď nájdete na tejto stránke.

Publikované: 19.9.2014 11:00       Zdroj: České dráhy - tiskové sdělení

Na sobotu 20. září připravují České dráhy v zoologické zahradě v Olomouci pro děti a jejich rodiče veselé odpoledne s názvem S Elfíkem v ZOO.

Veselé odpoledne S Elfíkem v ZOO proběhne od 14.00 do 17.00 hodin. Pro děti jsou připraveny sloní a železniční soutěže, například běh ve sloních botách, krmení slona, skládání puzzle, ale také model kolejiště, kde si děti budou moci vypravit vlak. Děti dostanou herní kartičku a po nasbírání pěti razítek za splněné úkoly dostanou jako odměnu Elfíkův sešit proti nudě číslo 4 a další dárečky.

Publikované: 19.9.2014 9:00       Zdroj: » iMHD.sk

Dopravný podnik Bratislava pozýva širokú verejnosť na Deň otvorených dverí do vozovne Jurajov dvor v sobotu 20. septembra 2014 v čase od 10. do 15. hodiny. Okrem kultúrneho programu pripraveného pre návštevníkov si na svoje prídu aj milovníci historických i moderných vozidiel MHD.

Celú správu nájdete na tejto stránke.InnoTrans Berlin 2014


TOPlist