Krátke dopravné správy

Počet: 11 709     Stránky: /1171    
Publikované: 22.10.2014 21:00       Zdroj: » Pravda.sk

Výluku vlakov na železničnej trati pri Púchove predĺžia, pri modernizácii trate objavili totiž archeologické nálezy. Obmedzenia na trati od Trenčína cez Púchov do Žiliny, ktoré mali platiť do 25. októbra tak ešte pokračujú a opatrenia v osobnej doprave platia až do 13. decembra 2014. Informovala o tom hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavlíková.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 22.10.2014 19:00       Zdroj: » ČT24 - Česká televize

Ministerstvo kultury neprohlásilo nádraží v Havířově kulturní památkou, není podle něj tak cenné. České dráhy chtějí budovu z 60. let zbourat a na jejím místě postavit nový dopravní terminál. Na případ upozornila Česká televize. Úřad se věcí zabýval z podnětu skupiny odborníků ze sdružení Důl architektury. Podle nich existuje řada argumentů pro zachování nádraží. Také Česká komora architektů rozhodnutí ministerstva kritizuje.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 22.10.2014 17:00       Zdroj: » Pravda.sk

Vedia naši záchranári správne reagovať pri hromadných nehodách a skoordinovať postupy napríklad s Rakúšanmi? Zistiť to mala víkendová simulovaná akcia. Tímy z oboch krajín mali zvoliť čo najsprávnejší a najrýchlejší postup pri zachraňovaní 70 zranených, z nich 10 ťažko a dvoch mŕtvych. To mal byť následok zrážky vlaku s autobusom na železničnom priecestí v bratislavskej Petržalke.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 22.10.2014 15:00       Zdroj: » E15.cz

Roční kupon pro pražskou MHD by mohl od příštího roku zlevnit zhruba o 1000 korun, stál by tak 3650 korun, zatímco nyní za něj cestující platí 4750 korun. Domluvili se na tom zástupci ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN). Návrh koaličním partnerům předložila Trojkoalice a podle jejího lídra Petra Štěpánka snížení ceny přiláká více cestujících a tržby budou vyšší než dosud.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 22.10.2014 13:00       Zdroj: » Webnoviny.sk

Trnavský samosprávny kraj plánuje od polovice decembra zrušiť 196 autobusových spojov, čím by ušetril viac ako 300 tisíc kilometrov ročne. Zrušené budú spoje, ktorými cestuje v priemere menej ako osem ľudí. Rušenie spojov sa dotkne predovšetkým okresov Trnava, Piešťany, Senica a Hlohovec, ktoré obsluhuje dopravca SAD Trnava.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 22.10.2014 11:00       Zdroj: » E15.cz

Dosluhující vedení Prahy plánuje zavést systém, který má během dvou let zcela nahradit kritizovanou kartu opencard. Systém vyjde zhruba na 40 milionů korun. Pokud se pro něj radní rozhodnou v úterý, první karty by si mohli cestující vyzvednout na začátku příštího roku. Uvedl to končící primátor Tomáš Hudeček.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 22.10.2014 9:00       Zdroj: » Transport.sk

Predstavitelia Železníc Srbska (ŽS) a medzinárodnej divízie Ruských železničných dráh (RŽD International) podpísali vo štvrtok (16. 10.) kontrakt na dodávku ruskej železničnej techniky v hodnote 100 miliónov USD (77,98 milióna eur).

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 22.10.2014 7:00       Zdroj: » E15.cz

Málokterá trať žaluje na státní správu železnic tak, jako proslulá trampská lokálka Mělník – Mšeno – Mladá Boleslav. Po dlouhé desítky let zanedbávaná trať zchátrala natolik, že Správa železniční dopravní cesty v polovině září snížila v některých úsecích maximální rychlost na deset kilometrů v hodině. To nevydržely České dráhy, vlaky zastavily a místo nich začaly vypravovat náhradní autobusy. Nad osudem trati visel hrozivý otazník.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 21.10.2014 21:00       Zdroj: » iMHD.sk

V júni a septembri ubehlo 70 rokov od bombardovania rafinérie Apollo, ktoré malo zničujúce dopady aj na jedinú vozovňu MHD, ktorá stála v jeho susedstve. O tom, ako sa na možné bombardovanie pripravoval dopravný podnik vtedy s názvom BEÚS, a čo sa dialo počas bombardovania, sa môžete dozvedieť v nasledujúcich riadkoch.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 21.10.2014 19:00       Zdroj: » ČT24 - Česká televize

Brněnský magistrát měl na základě opraveného návrhu aktivistů vyhlásit referendum o poloze brněnského nádraží. Rozhodl o tom Krajský soud v Brně, když se zabýval v pořadí třetí žalobou přípravného výboru. Soud uznal, že opravený návrh na konání referenda, který aktivisté dodali na magistrát 1. září, neměl vady. Pokud teď aktivisté svůj návrh nestáhnou, budou muset brněnští zastupitelé plebiscit vyhlásit.

Celou zprávu najdete na této stránce.Kniha Desaťročie VLAKY.NET


TOPlist