Krátke dopravné správy

Počet: 12 744     Stránky: /1275    
Publikované: 28.2.2015 19:00       Zdroj: » E15.cz

Pražský dopravní podnik začne od neděle prodávat papírové roční kupony na MHD. Cestující si mohou dlouhodobou jízdenku zakoupit jako alternativu k problematické kartě opencard s jejímž vlastníkem, společností eMoneyServices, je Praha dlouhodobě ve sporu. K dispozici bude cestujícím na 100 tisíc ročních kuponů. 

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 28.2.2015 17:00       Zdroj: » Pravda.sk

Falošní exekútori navštívili priamo doma viacerých dlžníkov Dopravného podniku Bratislava a žiadali od nich zaplatenie pokuty. Dopravný podnik Bratislava zaevidoval viac takýchto prípadov. Dokonca evidujú prípady, keď falošní exekútori žiadali zaplatiť pokutu od ľudí, ktorým nikdy nebola udelená.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 28.2.2015 15:00       Zdroj: » E15.cz

V příštích pěti letech hodlá Indie investovat 137 miliard dolarů (3,36 bilionu Kč) do chátrající železniční sítě. Plány dnes představila vláda, jejíž premiér Naréndra Módí usiluje o vybudování infrastruktury potřebné k nastartování hospodářského růstu. Obnova železnice může nabídnout příležitosti i pro české firmy, které už loni uzavřely s Indickými drahami strategické partnerství.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 28.2.2015 13:00       Zdroj: » Webnoviny.sk

Európska komisia schválila poskytnutie financií na ďalšie dva veľké projekty v Operačnom programe Doprava 2007 - 2013. Ide o výstavbu obchvatu Detvy na rýchlostnej ceste R2 Pstruša - Kriváň a nákup 120 nových trolejbusov v Bratislave. Ako vo štvrtok informovalo ministerstvo dopravy, 85 percent z oprávnených nákladov na tieto projekty Brusel preplatí z Kohézneho fondu EÚ.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 28.2.2015 11:00       Zdroj: SŽDC - tisková zpráva

Modernizace traťového úseku Praha-Běchovice – Úvaly postoupí v úterý 3. března 2015 do další fáze. Její součástí bude i oprava dvoukolejného mostu v železniční stanici Úvaly, která přinese výrazně snížení kapacity trati. Z tohoto důvodu dojde k redukci vybraných vlakových spojů přes tuto stanici.

Více se dozvíte v přiložené tiskové zprávě.

Publikované: 28.2.2015 9:00       Zdroj: » SME.sk

Na slovenských železniciach by sa už do konca tohto roka mohli objaviť ďalšie súkromné vlaky. Ministerstvo dopravy nedávno ohlásilo, že čoskoro spustí verejnú súťaž na prevádzku dotovaných rýchlikov na trati Bratislava – Šaľa – Levice – Zvolen – Banská Bystrica. 

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 28.2.2015 7:00       Zdroj: » E15.cz

Českým drahám se podařilo zvrátit vývoj v kauze citlivých obchodních čísel, které ministerstvo dopravy vydalo konkurenční firmě RegioJet. Městský soud v Praze v rozsudku z poloviny února označil postup ministerstva před více než dvěma lety za chybný a rozhodnutí o vydání čísel zrušil. 

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 27.2.2015 21:00       Zdroj: ŽSR - vyjadrenie pre média

Dobrý deň, novovybudovaný železničný podchod v Čadci, ktorý vedie popod obchvat, cestujúci kritizujú - objavili sa veľké trhliny, často ho zalieva. Budete situáciu riešiť? Ako a kedy?

Odpoveď na túto aj ďalšie otázky nájdete na tejto stránke.

Publikované: 27.2.2015 19:00       Zdroj: » FinančníNoviny.cz

Brněnští radní schválili investiční záměr na prodloužení trolejbusové tratě z Novolíšeňské na Jírovu. Za 48 milionů korun by měl být vybudován úsek dlouhý zhruba 1,5 kilometru. Zprovoznění se předpokládá do roku 2022.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 27.2.2015 17:00       Zdroj: » Aktuálne.sk

Vláda sa na svojom výjazdovom rokovaní v Banskej Bystrici rozhodla podporiť viaceré projekty v Banskobystrickom kraji, na čele ktorého stojí Marián Kotleba. Informoval o tom premiér Robert Fico (Smer-SD). "Celkovo sme sa rozhodli v prostredí Banskej Bystrice, ďalej miest ako je Brezno, Podbrezová, Krupina vyčleniť približne 18 miliónov eur," spresnil.

Celú správu nájdete na tejto stránke.Kniha Desaťročie VLAKY.NET


TOPlist