Krátke dopravné správy

Počet: 11 995     Stránky: /1200    
Publikované: 27.11.2014 11:00       Zdroj: » E15.cz

České dráhy zaplatily pokutu 25 milionů korun, kterou dostaly v září od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za chybný nákup railjetů bez otevřeného výběrového řízení. Potvrdil to mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Je to nejvyšší pokuta, kterou ÚOHS v historii za chybu v zakázkách uložil. 

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 27.11.2014 9:00       Zdroj: OZ Detská železnica Košice - tlačová správa

Pre najmenších cestujúcich vypravia po roku na košickej detskej železnici opäť mimoriadne Mikulášske vlaky. Zamrznutým Čermeľským údolím sa tak v sobotu 6. decembra ozve klepot koľají historického vláčika, aj vďaka podpore generálneho partnera podujatia – Železničnej spoločnosti Slovensko, ktorá prevádzkuje verejnú osobnú železničnú dopravu.

Storočnými vagónikmi sa okrem verných cestujúcich odvezie aj svätý Mikuláš s anjelmi a čertom. Podrobnosti nájdete v priloženej tlačovej správe.
A na plagáte akcie.

Publikované: 27.11.2014 7:00       Zdroj: » TN.cz

Z toho opravdu mrazí. Kamion přijíždí k přejezdu, na kterém blikají výstražná světla, snaží se brzdit, ale na kluzké vozovce se mu to nedaří. Vjíždí na železniční přejezd, v tu chvíli ho smete vlak! Jenže za pár vteřin ho sešrotuje ještě druhý. Řidič neměl šanci přežít.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 26.11.2014 21:00       Zdroj: » TERAZ.sk

Počas prvého týždňa bezplatnej dopravy vydala Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) viac ako 316.000 nulových lístkov na vlaky. Ide o predaj od pondelka 17. novembra do nedele 23. novembra. "Lístky pre cestujúcich na bezplatnú prepravu predstavovali 43 % z celkovo predaných lístkov," vyčíslila hovorkyňa ZSSK Jana Morháčová.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 26.11.2014 19:00       Zdroj: » E15.cz

Ještě včera stálo na přepážce Leo Expressu na pražském hlavním nádraží upozornění, že jízdenky lze koupit pouze na období do 13. prosince. Kdo plánoval cestu na později, měl smůlu, obvyklý předprodej na tři měsíce dopředu nefungoval.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 26.11.2014 17:00       Zdroj: » SME.sk

Rekonštrukcia hlavnej železničnej stanice v Trenčíne sa v týchto dňoch stala terčom kritiky. Železnice o probléme vedia a podľa slov hovorkyne situáciu riešia priamo na stavbe. Práce na podchode na hlavnej železničnej stanici ľudia kritizujú. Pracovníci podľa nich nedodržiavajú postupy, používajú zlé materiály a samotná práca je podľa nich neprofesionálna. 

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 26.11.2014 15:00       Zdroj: » FinančníNoviny.cz

Na německé železnici hrozí v předvánočním období další stávky. Odborový svaz EVG, který zastupuje většinu zaměstnanců největšího německého železničního dopravce Deutsche Bahn (DB), dnes podle televize n-tv pohrozil zastavením práce, pokud firma nesplní jeho požadavky na zvýšení mezd o šest procent. Svaz EVG také chce zabránit tomu, aby v rámci koncernu posílil na jeho úkor konkurenční odborový svaz strojvůdců (GDL).

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 26.11.2014 13:00       Zdroj: ŽSR - vyjadrenie pre média

Dobrý deň, dostala sa ku mne informácia, že trať č.187 ŽSR Spišské Vlachy - Spišské Podhradie je navrhnutá na zrušenie. Je táto informácia pravdivá?

Odpoveď nájdete na tejto stránke.

Publikované: 26.11.2014 11:00       Zdroj: » iDNES.cz

Cestování plzeňskými tramvajemi je od neděle snazší a rychlejší. Linky číslo 1 a 2 se totiž po několikaměsíční výluce, kterou si vyžádala rekonstrukce kolejí, vrátily na své původní trasy. Jedinou změnou je, že ještě několik měsíců nebude fungovat zastávka tramvají U Zvonu.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 26.11.2014 9:00       Zdroj: » iMHD.sk

Po štvrtý rok sa Priemyselný palác na výstavisku v pražských Holešoviciach na veľtrhu Czechbus zaplnil novými i historickými autobusmi a elektrobusmi, dodávateľmi ich súčastí, servisnými firmami a dopravcami. Oproti minulému roku sa jeho plocha rozšírila aj do ľavého krídla paláca a tak pojala ešte viac vystavovateľov. Tento rok mu sa niesol opäť v znamení premiér, ktoré sa objavili už na veľtrhoch IAA v Hannoveri a TransExpo v poľských Kielcoch.

Celú správu nájdete na tejto stránke.Kniha Desaťročie VLAKY.NET


TOPlist