Krátke dopravné správy

Počet: 10 321     Stránky: /1033    
Publikované: 18.4.2014 21:00       Zdroj: » iMHD.sk

Z dôvodu rekonštrukcie kanalizácie na Mierovej ulici bude od 5. mája približne do konca októbra 2014 trolejbusová linka 208 presmerovaná v Prievoze z Mierovej ulice na Gagarinovu ulicu.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 18.4.2014 19:00       Zdroj: » iDNES.cz

Na nádraží Praha-Libeň u Malletovy ulice hořel odpoledne vlak odstavený v depu. Kouř byl vidět i ze vzdálených míst metropole. Na místě zasahovalo několik jednotek pražských a drážních hasičů. Zatím není zřejmé, proč začala souprava hořet. 

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 18.4.2014 17:00       Zdroj: » Transport.sk

Pätina nákladných áut v Európe jazdí po cestách prázdna. DPA sa odvoláva na štúdiu, ktorú zverejnila v Bruseli Európska komisia (EK). Vo vnútrozemskej doprave jazdí naprázdno až štvrtina nákladných vozidiel. Časť jázd prázdnych nákladných áut súvisí s predpismi EÚ na prepravu nákladov, ktoré chcú poskytnúť svoje služby v európskom zahraničí.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 18.4.2014 15:00       Zdroj: České dráhy - tiskové sdělení

České dráhy posílí v pondělí odpoledne dopravu na důležitých železničních tratích. Dodatečné posilové vozy nabídnou několik set míst. Více vozů budou mít například odpolední spoje EuroCity z Ostravska a Valašska do Prahy, rychlíky mezi Brnem a Ostravskem, vlaky z Chebu přes Plzeň i Ústí nad Labem do Prahy nebo z jihočeské metropole Českých Budějovic do Prahy. Posíleny ale budou spoje i na některých dalších linkách. V pondělí odpoledne pojede ze Vsetína do Prahy také zvláštní posilový rychlík „Valášek“, který odjíždí ze Vsetína ve 14:56 hod. a jede tak krátce před vlakem EC Košičan.

O Velikonočním pondělí bude mimořádně vypraven také zvláštní historický posilový rychlík ze Šumperku do Prahy vedený muzejní soupravou 451. Vlak pojede v trase Šumperk (odj. 14:14) – Bludov – Postřelmov – Zábřeh na Moravě (odj. 14:50) – Česká Třebová – Ústí n. Orlicí město – Choceň – Pardubice (odj. 16:21) – Kolín – Praha-Libeň – Praha hl.n. (přij. 17:47). Ve vlaku bude platit obvyklý tarif Českých drah se všemi slevami. Muzejní jednotka řady 451 se pak 26. dubna zúčastní oslavy k 50. výročí provozu těchto legendárních jednotek, která se uskuteční v Praze a v Milovicích.

V souvislosti s očekávaným vyšším zájmem cestujících v pondělí odpoledne doporučujeme našim zákazníkům také nákup jízdenek v předprodeji nebo on-line prostřednictvím eShopu Českých drah a především pak doporučujeme včasné zajištění rezervací. Ty je možné zajistit u pokladních přepážek nebo na eShopu.

Publikované: 18.4.2014 13:00       Zdroj: » Transport.sk

Na dopravné projekty by malo Slovensko dostať z financií Európskej únie do roku 2020 sumu 4,036 miliardy eur. S takýmito prostriedkami počíta Operačný program Integrovaná infraštruktúra (OPII), ktorého návrh [...] odobrila vláda SR. Na rokovanie ho predložil šéf rezortu dopravy Ján Počiatek (Smer-SD).

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 18.4.2014 11:00       Zdroj: » Novinky.cz

Nejvyšší vedení Českých drah řeší podle zjištění Práva citlivý problém spojený s nálezem odposlouchávacího zařízení v kanceláři generálního ředitele společnosti Daniela Kurucze. Zatím se neví, kdy byla štěnice nainstalována, ani kdo odposlechy mohl využívat. Podle dobře informovaného zdroje Práva to v současné době orgány Českých drah vyšetřují.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Publikované: 18.4.2014 9:00       Zdroj: » iMHD.sk

Od 17. apríla 2014 sa do premávky s cestujúcimi zaradili ďalšie prenajaté trolejbusy od českej firmy 4RAIL. Tentoraz ide o 2 krátke trolejbusy Škoda 14 Tr. Vozidlá pôvodom zo Zlína prešli pred dodaním do Bratislavy opravou vo firme Zliner. Pri oprave obdržali bratislavský červený náter. V Bratislave boli zaradené do vozovne Trnávka pod číslami 6316 a 6317.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Publikované: 18.4.2014 7:00       Zdroj: České dráhy - tisková zpráva

Milovníci železniční nostalgie mohou o Velikonocích opět vyrazit parními expresy na hrad Křivoklát. V rámci akce „Knížecí Velikonoce na Křivoklátě“ budou vypraveny dva expresy, a to v sobotu 19. a v neděli 20. dubna. Cestující s platnými zpátečními a rodinnými jízdenkami na tyto vlaky získají padesátiprocentní slevu ze vstupného do prohlídkového okruhu hradem. Kromě Křivoklátu mohou cestující dojet až do cílové stanice vlaku, Lužné u Rakovníka, kde se tento víkend otevře po zimní přestávce Železniční muzeum Českých drah. Jízdenky a místenky na parní vlak je možné koupit v předprodeji ve stanicích Praha-Braník a Praha Masarykovo nádraží.

Podrobnosti včetně jízdního řádu a ceníku jízdného naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Publikované: 17.4.2014 21:00       Zdroj: ŽSR - vyjadrenie pre média

Prosím o vyjadrenie k otázkam. Kedy a za akých podmienok požiadal RegioJet o povolenie s prevádzkou osobnej vlakovej dopravy na trati Bratislava - Žilina - Košice? Aké je stanovisko ŽSR k tejto žiadosti a čo to môže znamenať pre cestujúcich?

Odpoveď na túto aj ďalšie otázky nájdete na tejto stránke.

Publikované: 17.4.2014 19:00       Zdroj: » FinančníNoviny.cz

Novým úsekem metra A do Motola se první cestující svezou 6. dubna příštího roku. Informaci, kterou přinesla Mladá fronta Dnes (MfD), dnes ČTK potvrdil radní pro dopravu Jiří Pařízek (TOP 09). Zároveň uvedl, že jde o pracovní termín, který se může ještě měnit.

Celou zprávu najdete na této stránce.Rušnoparáda 2014, Košice


TOPlist