Fórum - Koľajové vozidlá - 361

Pozn.: Názory diskutujúcich sa nemusia zhodovať s názormi VLAKY.NET.

» Návrat na prehľad tém

Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.

» Pridaj diskusný príspevok s obrázkom

» iron999 Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: 361

Na 361 by sa hodil doladiť hlavne veľký, žltý sklz, pri ňom sa deje stále to, čo na Tomášovom videu, akurát neskáče systémom 800A - 0, ale možno 800A - 300A, čo je podľa mňa aj tak stále veľa a spôsobí to naťahovanie súpravy. A hlavne, nevie sa dať sama do normálu, skáče ako šibnutá, kým sa jej neuberie na minimum, alebo rovno do výbehu, nech sa spamätá. Pri malom, šedom sklze sa s tým vie vysporiadať celkom dobre, aj keď mám z nej taký pocit, že ak raz skĺzne, šedý slimák sa tam nasvieti a zhasne až keď sa dá loko do výbehu, aspoň pri niektorých kusok.

Inak je pravda, že sú medzi nami také esá, ktorým nerobí problém dostať sa do stavu a la 361, zvlášť poniektoré bratislavské kúsky nemajú problém brúsiť už pri 600A na suchej koľaji, nieto ešte na mokrej.

» mourek01 Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

361 jezdí už tak dlouho, že výrobce měl možnost si naměřit chování při skluzech a situaci řešit. Navíc má jistě dostatečné povědomí o předchozí skluzovce (analogové) a tou se mohl nechat inspirovat.

Na naladění skluzovky se hodí sud s vodou/mýdlem a lze to udělat na okruhu nebo někde na trati, pokud se k tomu najdou vhodné podmínky a místo.

Udělat skluzovku není zrovna sranda, ale pokud někdo rekonstruuje lokomotivu v takovém rozsahu tak by ji měl umět udělat.

» 01058 Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

No čo by robil,čo by robil...
Čakal by na postrk?

» despect Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

chcel by som vidiet co by stvaral Morozmrd pri tom pokuse

» erikmír Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

Hned viem čo si mal na mysli s tou vodou a ťažkou súpravou https://www.youtube.com/watch?v=LyX-qYjVqyE

» 01058 Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

55.lukas: ked je sklzovka rozhádaná aj na 363 to dostaneš do štádia že pri 350A brúsi ako divá a na A-metroch lietajú ručičky ako splašené. Ak ked k dažďu pridáš na jeseň lístie , môžeš to mať nastavené ako chceš. Adhézia nepustí.
361 by pomohlo zobrať to do Cerheníc na okruh, na nárazníky primontovať sud s mydlovou vodou ,zapriahnuť za to aspoň tísic tonovú súpravu a nastavovať,odlaďovať a špekulovať.
Za prevádzky stým spravia akurát tak velký prd.

» Ondro Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

wagoo: Ale ved morozmrdovna vznikla nedavno. Pretym to boli opravovne, nie vyrobcovia. Potom boli chvilu montaznici, ked sa ucili montovat svajciarsku techniku. Asi im stupla slava do hlavy a v ramci politickej naklonnosti dostali moznost tvarit sa ako vyrobca. Sice morozmrdov a inych paskvilov, ale vyrobca.
To znie hrdo!

Len chyba ten, kto by im skratil hrebienok....

» 55.lukas Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
REPORTÉR

362.001

Chcem ti poďakovať za tie videá so sklzovkou, je to neskutočne super. Človek doslova vidí, aký je rozdiel medzi rušňami (novým a starým).

» wagoo Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

.. na margo 361, stal som sa svedkom, kedy sa montir od 361 pytal tych, co by tomu "nemali" rozumiet, a nie raz ... a tykalo sa to aj 362/3 riesenych v Morozmrdovni. Netvrdim, ze clovek ma vediet vsetko, ale ak pracujem vo firme, ktora robi vykonove casti HDV, tak by som mal v principe ovladat, kde co a ako s cim suvisi. A uz len z isteho kodexu by som si nemal poziciavat pristroje a rozumy od spotrebitela. Totiz, ta vec nestala o fazulkach, ale o sume penazi, ktora obnasa az istu zodpovednsot zato, aby to udrziavali ludia, co vedia co to ma robit.

Ak by morozmrdovna vznikla len tod nedavno, tach chapacka, nik sa nad tym nepozastavuje , ale aby ti co maju toho na pleciach vela a riesia problem za problemom s tym co maju "doma" aby v dobrej viere este davali rozumy dookola, tak aby sa asi co to dostalo na trat, tak to je na zamyslenie, a dufajme, ze posledny krok od kompetetnych trosku otvori oci , ze az tak idealne veci nefunguju, ako sa to na vonok tvarilo ... cele to zase padlo na plecia tych, co su cely tyzden nahanany, aby co to slo, a teraz ich budeme otravovat este aj cez vikend po telefonoch

Pravda je ta, ze sa o niektore prevadzkove problemy mohlo viac zaujimat, a veci by sa mohli riesit o nieco promtnejsie, nie o vela, len taky kusticek.

» Elektromechanik Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

riso_21, ak vieš o čom točíš, tak v tom prípade ťa musím uzemniť a to, že nie Ba firma, ale liečebňa a ozdravovňa a kadejaké firmičky sa starajú, teda dodávajú komponejšn do tých Zmrdíkov. Ak im skončí záruka, tak to bude med lízačka. Sarý dobrý Peršo, tak s tým sa dá hrať, že sa vymení to a to a rušeň je SS, ale u týchto slávnych 361 je to nevyspitateľné. HDV je to dobré HDV, len sa nesmie naň ho hŕŕŕ asi - ale, ak nasere pri statickej skúške, že si stále odpadáva HV, lebo Uf, tak týmto sme skončili, aj 15 min sa riadiť podľa displeja. tzv. mäkké ,,U,, a hotovo. Tomáš sa vyzná a vie o čom je reč. Čo sa týka údržby, buďme radi, že ju ešte má kto vykonávať. Kravatoví, sakoví riadiace orgány to majú len v titule a, že robia v ZSSK, ale zďaleka je im pojem lokomotíva,cestujúci, meškania, problémy s tým a s tým pre nich TABU. Toto tieto problémy budú vždy, aby bolo o čom aj písať. Ak by to bolo všetko perpetuum mobile, tak by sme písali o tom asi.... Pokiaľ to jazdí a ide ako tak buďme radi a hlavne veselí, že, ak by som bol na jeho mieste, asi by som sa z toho pototo..... Riešme veci, ktorým rozumieme a ktorým nerozumieme, pýtajme sa iných, aby nás zasvätili do tajov 361 aj výrobcov a konštruktérov a prevádzkovateľov.

» Pridaj príspevok k téme

Kniha Desaťročie VLAKY.NET

TOPlist