Fórum - EU - Všeobecne - Maďarsko - MÁV

Pozn.: Názory diskutujúcich sa nemusia zhodovať s názormi VLAKY.NET.

» Návrat na prehľad tém

Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.

» Pridaj diskusný príspevok s obrázkom

» Jakub Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: MÁV-Magyar Államvasutak

steppas: Hej, k tomu som sa dopracoval aj ja, ale mne je to zbytocne, kedze pouzivaniu lehatok a lozok sa zasadne vyhybam .

» steppas Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

Jakub: podarilo sa mi najst aspon nieco - ceny lehatok a lozok na vsetky strany
http://parkinfo.hu/megj.phtml?id=15971

steppas: Su dvojstranne zlavy MAV-JZ a MAV-HZ so 60% zlavou na spiatocne cestovne. MAV-SZ je tusim 20%, ale nechce sa mi to hladat. Preto sa vyplati kupovat listok rozhodne len do Budapesti a tam za forinty dalej (aj tak sa v Budapesti musi prestupovat). Takisto je nejaka dohoda MAV-UZ, lebo jednosmerny listok Cop - Zahony stoji 21,8 hrn. a spiatocny 22,8 hrn.

Hladal som na strankach MAV, normalne aj bez znalosti jazyka madarskeho som sa dostal na stranku s medzistatnou ponukou, ale dvojstranne dohody som nenasiel. Ked si to kupis na ZSSK, tak je tam tzv. Mnohostranna dohoda s 30% zlavou.

Mna vsak stael zaujima ta relacna zlava MAV - CFR, na webe CFR nejakych tarifach nie je pre istotu nic.

» steppas Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

To by ma tiez zaujimalo, ci uz klasicke zlavy z TCV pri zakupovani spiatocnych listkov, MPS, alebo relacne zlavy. Takisto aj smerom do Srbska. Nevie o tom niekto nieco viac?

Existuje nejaka dvojstranna zlava (napr. spiatocna) medzi MAV a CFR, t.j. pri kupovani listka v Madarsku?

» kurier Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

Zrejme ste ma nepochopili. Pýtal som sa na názor ohľadne navrhovaného autovlaku. Keď podobný autovlak jazdí medzi Prahou a Košicami alebo medzi Viedňou a Florenciou resp Rímom (Vlak: D 1236/1237 Wien - Firenze - Roma). Prečo by potom nemohol aj podobný vlak jazdiť medzi Prahou a Budapešťou! Odchod vlaku z Prahy hl. n. je 21.15 a príchod Budapest-Keleti pu. cca 6.00 a Opačne odchod Budapest-Keleti pu. je 23.00 a príchod Praha hl. n. cca 8.15. Čiže jedná sa o nočný vlak. Periodicitu plánujem resp. najreálnejšia by bola periodicita iba 1x týždenne od zač. mája do konca septembra a to Praha - Budapest v 5/6 a Budapest - Praha v 6/7. Doba trvania cesty je cca 8,5 až 9,5 hod. Dúfam, že po tomto spresnení sa Vám lepšie bude uvažovať. Teším sa na dalšie pripomienky prípadne návrhy či postrehy.
Ďakujem.

» Nagel Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

Ad kurier

Jízdní doba na plánovanou trať 1:45 hod je hodně málo. Ale pokud vydržíš,tak příští rok má opět vyjet Jadran expres.Plánuje se,že z Břeclavi pojede přes Kúty a Bratislavu a dále přes Maďarsko do Chorvatska.

» rk_kn. Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Kurier :

Ten časový interval Praha 211.15 a Budapest o 23.00 h sa mi nezdá ?

» kurier Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

Ďakujem Vám všetkým za informácie.
To Dodi tie údaje 2000/2001 mám aj ja ale aj tak vďaka!
Mimochodom dostal som taký nápad a chcem si to nechať od Vás schváliť. Viete hovorí sa, že najlepšie je pre železničného modelára keď si vytvorí nejaký vlak, ktorý síce nejazdí ale mohol by jazdiť. Doslovne povedané je tam sám sebe pánom čo sa týka hlavne grafikonu. Jedná sa o vlak R 1274/1275 Praha - Havlíčkuv Brod - Brno hl. n. - Bratislava hl. st. - Nové Zámky - Štúrovo - Budapest-Keleti pu., vlak by jazdil nasledovne R 1275 Praha - Budapest v 3/4 5/6 7/1 od začiatku mája do konca septembra a R 1274 v 4/5 6/7 1/2 s vozňami ČD a s vozňom na prepravu automobilov typu DDm zapožičaný od ZSSK alebo od DB. Podľa môjho názoru by to bol dobrý vlak. Súprava by obiehala na jednej lokomotíve v celom úseku a to konkrétne na radu 350. ZSSK prezývaná aj "Gorila". Radenie vlaku je takéto: LOKO+DDM+WLAB+BC+BC+B+B+B+DMSZ. Odchod z Prahy hl. n. plánujem na 21.15 a z Budapesti asi na úrovni 23.00. Vlak bude mať obmedzený počet zastávok a nebude čakať na žiadne prípoje a bude povinne miestenkový. Vlak bude zastavovať v týchto staniciach: Kolín, Kutná Hora hl. n., Havlíčkuv Brod, Brno hl. n., Břeclav, Kúty, Bratislava hl. st., Nové Zámky, Štúrovo, Szob a Vác.
Chcem poznať Váš názor na tento vlak. Čakám na vaše pripomienky odborného charakteru, pretože bez toho, že mi to neschvália odborníci si tento vlak robiť ako model nebudem. Jednoducho a hrubo povedané nechcem mať zas "Kokotinu" s prepáčením!!! Vopred Vám všetkým ďakujem za všetky pripomienky.

S pozdravom Kurier.

» Dodi Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
ČLEN REDAKCIE

kurier:
presne GVD 1995/96 Ti neviem povedať, ale v 2000/01 kedy ešte Saxonka jazdila, na trati Komárom - Szék. stála v staniciach: Nagyigmánd-Bábolna, Kisbér, Mór a Bodajk a jazda jej trvala 1 h 22 min, resp. 1 h 16 min. Tuším som ju práve v tom GVD fotil ako vchádza do stanice Kisbér.

» Pridaj príspevok k téme

Rušnoparáda 2014, Košice

TOPlist