Fórum - Predpisy a ich uplatňovanie - Predpis Z1

Pozn.: Názory diskutujúcich sa nemusia zhodovať s názormi VLAKY.NET.

» Návrat na prehľad tém

» rk_kn. Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

Predpis Z1

Podľa overeného dôveryhodného zdroja tlač nového predpisu Ž1 bola zastavená, nakoľko sa v tlači našli chyby. Pripravuje sa verzia opráv a výber nového vydavyteľa. Neviem, či to ešte stihnú v pôvodnom termíne.

Predpis platí a tu je priestor pre diskusiu o ňom.

(Zbyněk)

Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.

» Pridaj diskusný príspevok s obrázkom

» Arwy Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Predpis Z1

Ondro: pravidelné vchody na obsadenú kolaj su aj u nás možné. V minulom GVD napr. na 5008 v Lužiankach zacházdala bageta a spolu to išlo do NR. Príkladov by sa našlo určite viac.

» Matias Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

dobre píšeš s tým rozkazom ale zrejme sa to niekomu nechce raz napísať uložiť v priečinku (ak majú spoločný) a vždy kolegu poprosiť alebo si to dohodnúť na dopyt

» CLKAMGDTM Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

Ak teda nevieme čo to bolo za stanicu, alebo radšej nechceme menovať tak postavím vchod na rýchlosť 40 a výstraha a ak to zabezpecovacka nedovoľuje alebo neponúka postaviť tak viem ze za neho budem niečo dávať tak poprosím kolegu vo vedľajšej stanici nech mi to vyrozumie keď sú tam neni nahravane vysielačky že bude zastavovany a zabezpecovacka aj v hornej dolnej majú knižné spojky postavím vchod cez spojku a už svieti 40 a výstraha a je vybavené nemusím ani rozkaz dávať

» Ondro Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

Ku svojmu prispevku som nasiel este jeden priklad:

ICE Berlin - Koln/Bonn.
2 spojene jednotky ICE idu v trase Berlin Ost. - Hamm, tam sa rozpoja a idu do Kolina alebo Bonnu inymi cestami.

V Hamm maju po rozkuplovani odjazdy 2 min po sebe. 1. odchadza po 4 min. pobytu, druha po 6 min. pobytu.

Opacny proces: Prva jednotka ma pobyt 9 min., druha 4 min., takze na skuplovanie maju necele 4 min. Spolu opat pokracuju do Bln. Ost.

» iron999 Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

01058 : áno, v X zo Žiliny do Púchova chodí súprava 363 + 7 MOViek. Ale zas v Žiline je to iné.

» zeleznica Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

Matias ved toto... tajtrlík tam len tak asi tú návesť nebude dávať. http://www.vlaky.net/online/diskusia/tema.asp?id=230326&kat=12&najdi=751830&n#751830
?

Raz som to s nejakym masinfirom diskutoval (pravdepodobne CD).
Tie predpisy v tej dobe zasadne odlisne v CR a v SR neboli.

Tvrdil mi, ze to predpisy nedovoluju, ze by tie supravy museli byt po prijazde byt pristavene kazda na inu kolaj a nasledne spojene cestou posunu.

Teda vjazd na obsadenu kolaj je nemozny, najskor by tam museli vlozit cestove navestidlo.

Kedze v spominanom Floridsdorfe nie je kolaji nazvys (5), deje sa kuplovanie priamo na nastupisti, ktore ma uprostred osadenu tabulu "Beigabe 2ET".
Prva suprava zastane koncom tesne za touto tabulou a ta z depa sa plizivym krokom nasunie za tu prvu a "Scharfenberg" sa zacvakne. Fira poprepina prepinace viacnasobnej trakcie, zamkne stanovisko a bud strieda firu v prvej suprave, alebo ma fajront (?).....

Aj casy pobytu suprav v stanici nasvedcuju tomu, ze sa tam ziadne posunovanie z kolaje na inu kolaj nekonaju.

» Matias Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

posledný príspevok, aby som uviedol veci na pravú (z môjho pohľadu) mieru..

- nespomenul som konkrétnu stanicu, ani vlaky, takže netreba rozoberať konkrétne stanice to by sme sa mohli o tom baviť dlhšie
- poviem iba že išlo o zastavenie na kratšiu ako zábrzdnú vzdialenosť
- nepovedal som že pristavenie súpravy za tento vlak nie je možné
- pýtal som sa na spôsob označenia miesta zastavenia o to mi celý čas išlo
- viem že vlak môže zastaviť aj skôr ako je označené miesto zastavenia, ale dobre viem z praxe že si do prieku nerobíme (až na niektorých ale to sú zasa osobné problémy si myslím), ked niekoho "chytám" asi mám na to dôvod...
- CLAKM.. - viem že ste robil kade tade, tiež som robil striedača, ale kontrolór dopravy nie je oprávnený vykladať predpis po svojom ani po inom, nato je garant a UIVP, teda v dnešnej dobe... vieme svoje
- 01058 - neviem či robím vedu, pretože veda začne vznikať práve pri takomto jednaní aké som opisoval, môžem to tak urobiť 100x a 101 ma niekto bonzne... jazda vlaku a posun sú dve rôzne veci ako vieme... tajtrlík s červenou čiapkou a tajtrlík na mašine by mali spolupracovať pokiaľ to prevádzka a bezpečnosť dovoľuje (hoci sa to uvádza v opačnom znení)

tak dúfam že to môžme uzavrieť?

Tot nazorna ukazka z Mnichova:

http://www.bayerischeoberlandbahn.de/uploads/bob/downloads/schedule/3/munchen-hbf-bayrischzell.pdf

Nacestne stanice, kde sa jednotky spajaju / rozpajaju:
Holzkirchen, Schaftlach

Koncove stanice jednotlivych motorovych jednotiek
Lenggries, Tegernsee, Bayrischzell

Velka stanica:
Munchen Hbf

Cest. poriadky:
http://www.bayerischeoberlandbahn.de/uploads/bob/documents/194/fahrplan-munchen-bayrischzell-gultig-14-12-2014-12-12-2015.pdf

http://www.bayerischeoberlandbahn.de/uploads/bob/documents/195/fahrplan-munchen-tegernsee-lenggries-gultig-14-12-2014-12-12-2015.pdf

Aj ked su cest. poriadky dva, da sa najst, ze vlaky idu vsetky 3 spolu po Holzkirchen.

» 01058 Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

To je normálne na 614 zo Žiliny po Púchov tuším je na závese dalšia súprava.
Elektrický ropovod z Kutov pushpull a bageta , v Zohore sa pridá dalšia bageta po Ba

» Pridaj príspevok k téme

Kniha Desaťročie VLAKY.NET

TOPlist