Fórum - SK - Všeobecne - Virtuálny GVD

Pozn.: Názory diskutujúcich sa nemusia zhodovať s názormi VLAKY.NET.

» Návrat na prehľad tém

Nadradená téma » GVD ŽSR aktuálny a pripravovaný
» SWTC Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Virtuálny GVD
Sem môžete pridávať Vaše pripomienky, návrhy, alternatívne CP... k pripravovanému GVD.

Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.

» Pridaj diskusný príspevok s obrázkom

» Ic540 Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Virtuálny GVD

Ten nápad s tím Horehroncem není vůbec špatný...
A přidám jednu virtualitu. Mohl by z Margecan pokračovat do Prešova...
A kdyby to šlo, tak až do Bardějova a zpětně...
Já jsem zastáncem okrajových a zvláštně vedených spojů a to se přímo nabízí...
Břeclav-Bardějov-Břeclav...

» kurier Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

Napadlo ma, že R "Horehronec" tak ako chodil v GVD 2012 teda ako R 371 bol celkom dobrý nápad. Nebolo by odveci ak by ak chodil stále. Nakoľko priame spojenie je síce zabezpečené na praimych vozňoch ale komfort tých vozňov (veľkopriestorových) nic moc. Môj návrh ako by to mohlo vypadať:
R 371 Horehronec
Břeclav (5.00) - Kúty (5.13/5.14) - Malacky (5.30/5.31) - Bratislava hl. st. (5.57/6.01) - Zvolen osob. st. (8.58/9.00) - Sliač kúpele (9.07/9.08) - Banská Bystrica (9.20/9.32) - Margecany (12.47)
R 370 Horehronec
Margecany (15.08) - Banská Bystrica (18.28/18.40) - Sliač kúpele (18.52/18.53) - Zvolen osob. st. (19.00/19.02) - Bratislava hl. st. (21.59/22.09) - Malacky (22.34/22.35) - Kúty (22.51/22.52) - Břeclav (23.05)

» Zámčan Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

nie všetky tabulky ako príklad
RE: Virtuálny GVD RE: Virtuálny GVD RE: Virtuálny GVD

takto by to vyzeralo na 130
RE: Virtuálny GVD RE: Virtuálny GVD RE: Virtuálny GVD

tak som vyhrabal niečo zo svojho uvažovania......
patrí to sem lebo sú to len moje vizie tak aby som niekoho nepomýlil....
Pre mňa bola velká výzva zabezpečiť sprípojovanie tratí 130 a 120 teda zaistiť severojužné prepojenie.Po nastavení zvolenského taktu sa to rozbilo a zdanlivo neriešitelne .Ponúkam svoju predstavu kde by sa to možno dalo.Vyžadovalo by si to nasadenie vratných súprav BA-GA-TT (čo by po dodaní nových nemal byť problem) a miernu úpravu taktu 6XX R vlakov posun o 3 min aby boli v trnave nepárny XX.28-30 a párny XX.30-32
príklad

» darthanubis Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

No to je pravda. Aj keď mne osobne hodinový interval stačí, inde to môže byť veľké mínus. Len potom sa asi pásmová doprava nedá spraviť (pásmová doprava s výnimkami je blbosť). Alternatívou by boli napríklad raz za hodinu osobáky a v rámci tej istej hodiny aj Zr vlaky Bratislava, Bernolákovo, Senec, Sládkovičovo, Galanta, Šaľa, (Palárikovo?) Zámky.

Aj keď osobne sa mi viac pozdáva pásmová doprava, ale opäť je to len moja osobná preferencia a nemusí vyhovovať každému (dokonca ani väčšine)

» Joyki Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

Intervalovych... hodinovy interval je velmi neatraktivny - nepostacujuci na potencial: potencial vidno na frekvencii Os v 1hod. intervale. Dost vela vystupujucich a dost vela nastupujucich. Chybaju rychliky.
A ked snad v ramci IDS budu regionalne linky presmerovane na vlaky koncom roka, Rexy budu potrebne!
Pasmovka by sa hodila, len ked sa vsetok presunie na vlaky - zrusenie busov do BA.

skôr by som povedal z intervalových.....
ak by sa stal zázrak a BID by fungoval ako má.....

» darthanubis Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

A pre Senec to nestačí skôr z intervalových alebo kapacitných dôvodov? Lebo ak z kapacitných, tak práve pásmová doprava (v akejkolvek časovej polohe) by to čiastočne riešila (keďže by nastupovali len ľudia cestujúci po Galantu)

» Joyki Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail

Bez Rexov by Senec mal nadalej len hodinovy interval, co nepostacuje. Tak Rexy s odchodom okolo :30 by mali stat aj v Senci, ale to zas vy znamenalo kombinaciu pasmovej a klasickej obsluhy.

» Pridaj príspevok k téme

Kniha Desaťročie VLAKY.NET

TOPlist